Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Magna Mountain JV Tournament
Cyprus High School • Magna, UT

Four-Man Placement Brackets

  • 82-99
    • 1st Caleb Denos, West Jordan High School
    • 2nd Michael Caldwell, Cyprus High School
    • 3rd Braxton Davis, Cottonwood High School
    • 4th Jay Christensen, Davis High School
  • 100-106 (Bracket A)
    • 1st Franklin Fillmore, Cottonwood High School
    • 2nd Kade Fisher, Copper Hills High School
    • 3rd Hunter Bown, Cyprus High School
    • 4th Brayden Thatcher, Copper Hills High School
  • 100-106 (Bracket B)
    • 1st Ashton Inglis, West Jordan High School
    • 2nd Aiden Wampler, Alta High School
    • 3rd Clayton Weber, West Jordan High School
    • 4th Micah Newton, Davis High School
  • 103-116 (Bracket A)
    • 1st McClaine Percival, Davis High School
    • 2nd Tate Russell, Layton High School
    • 3rd Parker Birdsall, Davis High School
    • 4th Dallen Jepson, Alta High School
  • 103-116 (Bracket B)
    • 1st Harper Thompson, Alta High School
    • 2nd Johnathan Giron, Copper Hills High School
    • 3rd Cameron Evans, Cyprus High School
    • 4th Keegan Steiger, Copper Hills High School
  • 113-121 (Bracket A)
    • 1st Kayden Hyde, Davis High School
    • 2nd Anthony Arpero, Cottonwood High School
    • 3rd HaKim Kambale, Bonneville High School
    • 4th Brayden McKay, Cyprus High School
  • 113-121 (Bracket B)
    • 1st Mason Glad, West Jordan High School
    • 2nd Cole Pearce, Alta High School
    • 3rd Tristram Stevens, Utah Military Academy
    • 4th Jason Jeppson, Green Canyon High School
  • 122-129 (Bracket A)
    • 1st Kyler Zarate, Provo High School
    • 2nd Ethan Sears, Davis High School
    • 3rd Sean Pectol, Green Canyon High School
    • 4th Ryan Herzog, Cyprus High School
  • 122-129 (Bracket B)
    • 1st Luke Wright, Copper Hills High School
    • 2nd Kaleb Saunders, West Jordan High School
    • 3rd Jackson Wilcox, Alta High School
    • 4th David Cook, Bonneville High School
  • 122-130 (Bracket A)
    • 1st Russell Epling, Provo High School
    • 2nd Thomas Stucki, Davis High School
    • 3rd Reese Humphreys, Green Canyon High School
    • 4th John Manoukian, Alta High School
  • 122-130 (Bracket B)
    • 1st Tu Reh, Kearns High School
    • 2nd Ervin Flax, Cottonwood High School
    • 3rd Jonathan Carter Denos, West Jordan High School
    • 4th Marcos Lopez, Bonneville High School
  • 127-130 (Bracket A)
    • 1st Kaden Springer, Copper Hills High School
    • 2nd Nathen Carpenter, Grantsville High School
    • 3rd Cason Eyre, Davis High School
    • 4th Tyson Gobell, Green Canyon High School
  • 127-130 (Bracket B)
    • 1st Derek Webb, Alta High School
    • 2nd Antonio Ortega, Bonneville High School
    • 3rd Alexa Camacho, Provo High School
    • 4th Quinn McBride, Utah Military Academy
  • 129-137 (Bracket A)
    • 1st Joshua LeBaron, Provo High School
    • 2nd Andrew Cuevas, Kearns High School
    • 3rd Kaden Higley, Utah Military Academy
    • 4th Bryton Blake, Green Canyon High School
  • 129-137 (Bracket B)
    • 1st Benjamin Bohne, Copper Hills High School
    • 2nd Drake Davis, Davis High School
    • 3rd Tim Jarman, Bonneville High School
    • 4th Dulce Lopez, West Jordan High School
  • 132-141 (Bracket A)
    • 1st Riley Johnson, Alta High School
    • 2nd Jalen Anderton, Davis High School
    • 3rd Robert Wolfe, Cyprus High School
    • 4th Ethan Reece, Green Canyon High School
  • 132-141 (Bracket B)
    • 1st Alex Pferdner, Alta High School
    • 2nd Saybin Newell, Kearns High School
    • 3rd Kolby Smallwood, Kearns High School
    • 4th Daeshaun Lee, Provo High School
  • 136-148 (Bracket A)
    • 1st Jonathan Anderson, Cyprus High School
    • 2nd Gauge Lawrence, Bonneville High School
    • 3rd Joe Bremer, Davis High School
    • 4th Ammon Hill, Provo High School
  • 136-148 (Bracket B)
    • 1st Cody Ross, Grantsville High School
    • 2nd AJ Knappenberger, Alta High School
    • 3rd Kearl Kolbryn, Copper Hills High School
    • 4th Erich Lee, Utah Military Academy
  • 143-148 (Bracket A)
    • 1st Porter Richmond, Davis High School
    • 2nd Joshua Weeks, Provo High School
    • 3rd Corey Burgener, Copper Hills High School
    • 4th Dylan Welker, West Jordan High School
  • 143-148 (Bracket B)
    • 1st Chandler Terry, Bonneville High School
    • 2nd Sam Arlt, Alta High School
    • 3rd Alexander Falkner, Utah Military Academy
    • 4th Elijah Flax, Cottonwood High School
  • 146-156 (Bracket A)
    • 1st Duncan Olson, Layton High School
    • 2nd Kyle Hall, Bonneville High School
    • 3rd Matthew Minor, Green Canyon High School
    • 4th Ivin McDonald, Bonneville High School
  • 146-156 (Bracket B)
    • 1st Kobe Swanson, Kearns High School
    • 2nd Gage Christensen, Tintic High School
    • 3rd Tania Batta, Kearns High School
  • 148-156
    • 1st Sam Jenkins, Davis High School
    • 2nd Enoch Horning, Utah Military Academy
    • 3rd Ethan Whitney, Provo High School
    • 4th Calvin Mounteer, Cottonwood High School
  • 151-159 (Bracket A)
    • 1st Jhdhan Lester, Cyprus High School
    • 2nd Macabe George, Cyprus High School
    • 3rd Seth Kunz, Green Canyon High School
    • 4th Alex Foster, Davis High School
  • 151-159 (Bracket B)
    • 1st Jordan Panas, Cottonwood High School
    • 2nd Kelsey Taylor, Kearns High School
  • 151-166 (Bracket A)
    • 1st Nic McIlrath, Davis High School
    • 2nd Sam Gomez, Cottonwood High School
    • 3rd Ricardo Alcantara, Copper Hills High School
    • 4th Parker Farniss, Utah Military Academy
  • 151-166 (Bracket B)
    • 1st Keller Coester, Copper Hills High School
    • 2nd Wylie Gordon, Davis High School
    • 3rd Ashley Camacho, Provo High School
    • 4th Bryson Paulk, Cottonwood High School
  • 159-165
    • 1st Ashton Brennan, Alta High School
    • 2nd Boyd Hoskins, Bonneville High School
    • 3rd Carlos Luna-Vargas, Kearns High School
    • 4th Dayton Teeter, Cyprus High School
  • 167-180 (Bracket A)
    • 1st Elijah Marichal, Cottonwood High School
    • 2nd Branden Place, Copper Hills High School
    • 3rd Ethan Walker, Bonneville High School
    • 4th Clemente Medrano, Kearns High School
  • 167-180 (Bracket B)
    • 1st Ryan Allred, West Jordan High School
    • 2nd Curtis Mower, Tintic High School
    • 3rd Gavin Erickson, Cyprus High School
    • 4th Ammon Hill, Provo High School
  • 170-190 (Bracket A)
    • 1st Lincoln Zierenberg, Layton High School
    • 2nd Bradley Sandoval, Kearns High School
    • 3rd Ethan Snell, Alta High School
    • 4th Weston Kunz, Tintic High School
  • 170-190 (Bracket B)
    • 1st Ina Nuusila, Davis High School
    • 2nd Quinn Nielson, West Jordan High School
    • 3rd Carson Kofford, Bonneville High School
    • 4th Owen Larson, Tintic High School
  • 191-197 (Bracket A)
    • 1st Andrew Shaner, Davis High School
    • 2nd Carson Pugh, West Jordan High School
    • 3rd Hunter Williams, Provo High School
    • 4th Chauncy Hoaglin, Bonneville High School
  • 191-197 (Bracket B)
    • 1st Angelo Reyne, Kearns High School
    • 2nd Jack Perry, Copper Hills High School
    • 3rd Joseph Coronado, Kearns High School
    • 4th Jacob Thomas, Utah Military Academy
  • 192-209 (Bracket A)
    • 1st Nate Anderson, Alta High School
    • 2nd Jonas Floyd, Grantsville High School
    • 3rd Colin Nay, Grantsville High School
    • 4th Xavian Vehikite, Kearns High School
  • 192-209 (Bracket B)
    • 1st Traxen Davis, Davis High School
    • 2nd Daniel Lopez, Layton High School
    • 3rd Anwar Bermudez, Bonneville High School
    • 4th William Hobbs, Green Canyon High School
  • 209-226 (Bracket A)
    • 1st Zachary Goodale, West Jordan High School
    • 2nd Ramiro Cuevas, Kearns High School
    • 3rd Daniel Williams, Kearns High School
    • 4th Braxton Farnsworth, Tintic High School
  • 209-226 (Bracket B)
    • 1st Misi Hafoka, Alta High School
    • 2nd Garrett Herzog, Green Canyon High School
    • 3rd Georgio Thomas, Davis High School

Preliminary Round Robins

  • 82-99
    • 1st Caleb Denos, West Jordan High School
    • 2nd Michael Caldwell, Cyprus High School
    • 3rd Braxton Davis, Cottonwood High School
    • 4th Jay Christensen, Davis High School
  • 100-104
    • 1st Brayden Thatcher, Copper Hills High School
    • 2nd Hunter Bown, Cyprus High School
    • 3rd Aiden Wampler, Alta High School
    • 4th Clayton Weber, West Jordan High School
  • 101-106
    • 1st Franklin Fillmore, Cottonwood High School
    • 2nd Kade Fisher, Copper Hills High School
    • 3rd Ashton Inglis, West Jordan High School
    • 4th Micah Newton, Davis High School
  • 103-112
    • 1st Tate Russell, Layton High School
    • 2nd Parker Birdsall, Davis High School
    • 3rd Harper Thompson, Alta High School
    • 4th Keegan Steiger, Copper Hills High School
  • 110-116
    • 1st McClaine Percival, Davis High School
    • 2nd Dallen Jepson, Alta High School
    • 3rd Johnathan Giron, Copper Hills High School
    • 4th Cameron Evans, Cyprus High School
  • 113-120
    • 1st Kayden Hyde, Davis High School
    • 2nd Anthony Arpero, Cottonwood High School
    • 3rd Mason Glad, West Jordan High School
    • 4th Tristram Stevens, Utah Military Academy
  • 114-121
    • 1st Brayden McKay, Cyprus High School
    • 2nd HaKim Kambale, Bonneville High School
    • 3rd Cole Pearce, Alta High School
    • 4th Jason Jeppson, Green Canyon High School
  • 122-132
    • 1st Russell Epling, Provo High School
    • 2nd Thomas Stucki, Davis High School
    • 3rd Ervin Flax, Cottonwood High School
    • 4th Jonathan Carter Denos, West Jordan High School
  • 122-129
    • 1st Reese Humphreys, Green Canyon High School
    • 2nd John Manoukian, Alta High School
    • 3rd Tu Reh, Kearns High School
    • 4th Marcos Lopez, Bonneville High School
  • 122-130
    • 1st Sean Pectol, Green Canyon High School
    • 2nd Ryan Herzog, Cyprus High School
    • 3rd Jackson Wilcox, Alta High School
    • 4th David Cook, Bonneville High School
  • 123-128
    • 1st Kyler Zarate, Provo High School
    • 2nd Ethan Sears, Davis High School
    • 3rd Kaleb Saunders, West Jordan High School
    • 4th Luke Wright, Copper Hills High School
  • 127-133
    • 1st Nathen Carpenter, Grantsville High School
    • 2nd Tyson Gobell, Green Canyon High School
    • 3rd Derek Webb, Alta High School
    • 4th Antonio Ortega, Bonneville High School
  • 128-130
    • 1st Kaden Springer, Copper Hills High School
    • 2nd Cason Eyre, Davis High School
    • 3rd Quinn McBride, Utah Military Academy
    • 4th Alexa Camacho, Provo High School
  • 129-137
    • 1st Joshua LeBaron, Provo High School
    • 2nd Kaden Higley, Utah Military Academy
    • 3rd Benjamin Bohne, Copper Hills High School
    • 4th Drake Davis, Davis High School
  • 132-135 (Bracket A)
    • 1st Andrew Cuevas, Kearns High School
    • 2nd Bryton Blake, Green Canyon High School
    • 3rd Tim Jarman, Bonneville High School
    • 4th Dulce Lopez, West Jordan High School
  • 132-135 (Bracket B)
    • 1st Riley Johnson, Alta High School
    • 2nd Jalen Anderton, Davis High School
    • 3rd Daeshaun Lee, Provo High School
    • 4th Kolby Smallwood, Kearns High School
  • 135-141
    • 1st Robert Wolfe, Cyprus High School
    • 2nd Ethan Reece, Green Canyon High School
    • 3rd Alex Pferdner, Alta High School
    • 4th Saybin Newell, Kearns High School
  • 136-141
    • 1st Ammon Hill, Provo High School
    • 2nd Joe Bremer, Davis High School
    • 3rd Kearl Kolbryn, Copper Hills High School
    • 4th Erich Lee, Utah Military Academy
  • 142-148
    • 1st Jonathan Anderson, Cyprus High School
    • 2nd Gauge Lawrence, Bonneville High School
    • 3rd Cody Ross, Grantsville High School
  • 143-144
    • 1st Corey Burgener, Copper Hills High School
    • 2nd Dylan Welker, West Jordan High School
    • 3rd Alexander Falkner, Utah Military Academy
    • 4th Elijah Flax, Cottonwood High School
  • 146-148
    • 1st Porter Richmond, Davis High School
    • 2nd Joshua Weeks, Provo High School
    • 3rd Chandler Terry, Bonneville High School
    • 4th Sam Arlt, Alta High School
  • 147-156
    • 1st Matthew Minor, Green Canyon High School
    • 2nd Ivin McDonald, Bonneville High School
    • 3rd Gage Christensen, Tintic High School
    • 4th Tania Batta, Kearns High School
  • 148-156
    • 1st Sam Jenkins, Davis High School
    • 2nd Enoch Horning, Utah Military Academy
    • 3rd Calvin Mounteer, Cottonwood High School
    • 4th Ethan Whitney, Provo High School
  • 149-150
    • 1st Duncan Olson, Layton High School
    • 2nd Kyle Hall, Bonneville High School
    • 3rd Kobe Swanson, Kearns High School
    • 4th Richard Walker, Grantsville High School
  • 151-159
    • 1st Macabe George, Cyprus High School
    • 2nd Seth Kunz, Green Canyon High School
    • 3rd Kelsey Taylor, Kearns High School
  • 151-166
    • 1st Nic McIlrath, Davis High School
    • 2nd Parker Farniss, Utah Military Academy
    • 3rd Keller Coester, Copper Hills High School
    • 4th Bryson Paulk, Cottonwood High School
  • 152-154
    • 1st Jhdhan Lester, Cyprus High School
    • 2nd Alex Foster, Davis High School
    • 3rd Jordan Panas, Cottonwood High School
  • 158-165
    • 1st Sam Gomez, Cottonwood High School
    • 2nd Ricardo Alcantara, Copper Hills High School
    • 3rd Wylie Gordon, Davis High School
    • 4th Ashley Camacho, Provo High School
  • 159-165
    • 1st Ashton Brennan, Alta High School
    • 2nd Boyd Hoskins, Bonneville High School
    • 3rd Carlos Luna-Vargas, Kearns High School
    • 4th Dayton Teeter, Cyprus High School
  • 167-180
    • 1st Branden Place, Copper Hills High School
    • 2nd Elijah Marichal, Cottonwood High School
    • 3rd Ryan Allred, West Jordan High School
    • 4th Alexander Hill, Provo High School
  • 168-179
    • 1st Ethan Walker, Bonneville High School
    • 2nd Clemente Medrano, Kearns High School
    • 3rd Curtis Mower, Tintic High School
    • 4th Gavin Erickson, Cyprus High School
  • 170-182
    • 1st Lincoln Zierenberg, Layton High School
    • 2nd Ethan Snell, Alta High School
    • 3rd Carson Kofford, Bonneville High School
    • 4th Owen Larson, Tintic High School
  • 188-190
    • 1st Bradley Sandoval, Kearns High School
    • 2nd Weston Kunz, Tintic High School
    • 3rd Ina Nuusila, Davis High School
    • 4th Quinn Nielson, West Jordan High School
  • 191-194
    • 1st Hunter Williams, Provo High School
    • 2nd Chauncy Hoaglin, Bonneville High School
    • 3rd Jack Perry, Copper Hills High School
    • 4th Joseph Coronado, Kearns High School
  • 192-197
    • 1st Andrew Shaner, Davis High School
    • 2nd Carson Pugh, West Jordan High School
    • 3rd Angelo Reyne, Kearns High School
    • 4th Jacob Thomas, Utah Military Academy
  • 192-205
    • 1st Xavian Vehikite, Kearns High School
    • 2nd Colin Nay, Grantsville High School
    • 3rd Daniel Lopez, Layton High School
    • 4th Anwar Bermudez, Bonneville High School
  • 205-209
    • 1st Nate Anderson, Alta High School
    • 2nd Jonas Floyd, Grantsville High School
    • 3rd Traxen Davis, Davis High School
    • 4th William Hobbs, Green Canyon High School
  • 209-214
    • 1st Ramiro Cuevas, Kearns High School
    • 2nd Braxton Farnsworth, Tintic High School
    • 3rd Misi Hafoka, Alta High School
    • 4th Carson Webber, Cyprus High School
  • 219-226
    • 1st Zachary Goodale, West Jordan High School
    • 2nd Daniel Williams, Kearns High School
    • 3rd Garrett Herzog, Green Canyon High School
    • 4th Georgio Thomas, Davis High School
  • 251-287
    • 1st Oscar Herrera, Kearns High School
    • 2nd Brayden Overby, West Jordan High School
    • 3rd Keegan Tellez, Provo High School
    • 4th Rocky Manatau, Alta High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail