Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Bantam USA Wrestling-Utah Freestyle State Championships (7 and 8)

Medal Distribution

  • 1st Champions (6 Medalists, 2 Champions)
  • 2nd Team Prestige (3 Medalists, 2 Champions)
  • 3rd Crusher Wrestling (3 Medalists)
  • 3rd Juab (3 Medalists)
  • 4th Team Legacy (2 Medalists, 1 Champion)
  • 5th Extreme Wrestling (2 Medalists)
  • 5th Fremont (2 Medalists)
  • 5th Mettle Wrestling (2 Medalists)
  • 5th Tactik T3 (2 Medalists)
  • 9th Logan (1 Medalist, 1 Champion)
  • 9th Millard County Wrestling Club (1 Medalist, 1 Champion)
  • 9th Syracuse (1 Medalist, 1 Champion)
  • 12th Cougar Den (1 Medalist)
  • 12th Dons Wrestling (1 Medalist)
  • 12th Morgan Wrestling (1 Medalist)
  • 12th Mountain Top Wrestling Club (1 Medalist)
  • 12th Ogden City Quest (1 Medalist)
  • 12th Pride Wrestling (1 Medalist)
  • 12th Stallions Wrestling (1 Medalist)
  • 12th Tech Wrestling (1 Medalist)
  • 12th Top of Utah (1 Medalist)

Individual Results

  • 40 
    • 1st Asher Millward, Team Legacy
  • 45
    • 1st Talmage Mortimer, Champions
    • 2nd Sam Maestas, Champions
    • 3rd Kolten Bradshaw, Mountain Top Wrestling Club
    • 4th Traedun Osborne, Juab
    • 5th Ethan Sharp, Extreme Wrestling
    • 6th Connor Simons, Dons Wrestling
  • 50
    • 1st Geronimo Rivera, Syracuse
    • 2nd Hanks Jacobson, Mettle Wrestling
    • 3rd Rosstin Reynolds, Extreme Wrestling
    • 4th Kael Theobald, Pride Wrestling
    • 5th Erik Carlile, Fremont
    • 6th Tyler Khoundet, Stallions Wrestling
  • 55
    • 1st Parker Garcia, Team Prestige
    • 2nd RJ Hervias, Mettle Wrestling
    • 3rd Braxten Blackett, Juab
    • 4th Ricky Garcia, Team Prestige
    • 5th Luke Woolsey, Morgan Wrestling
    • 6th Jayce Burnham, Cougar Den
  • 60
    • 1st Dak Eldredge, Millard County Wrestling Club
    • 2nd Ladd Holman, Juab
    • 3rd Cole Fenwick, Crusher Wrestling
    • 4th Myka Love, Tactik T3
    • 5th Jaxon Sorenson, Tactik T3
    • 6th Wyatt Connelly, Champions
  • 65
    • 1st Ryker Roundy, Logan
    • 2nd Owen Godfrey, Top of Utah
    • 3rd Lamoni Matua, Team Legacy
    • 4th Logan Memmott, Crusher Wrestling
    • 5th Ammon Whitaker, Millard County Wrestling Club
    • 6th Xander Gasser, Champions
  • 70
    • 1st Trayvn Boger, Champions
    • 2nd Reid Deede, Champions
    • 3rd Mele Fager, Crusher Wrestling
    • 4th Clarion Fager, Crusher Wrestling
    • 5th Noah Mijangos, Ogden City Quest
  • 75+
    • 1st Ty Carman, Team Prestige
    • 2nd Jonah Mandleco, Fremont
    • 3rd Samson Tongolei, Tech Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail