Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Top Gun of Utah
Weber High School North Ogden, UT

Individual Results

  • 4th-5th Grades

    • 60

      • 1st Parker Frasure, Kingdom Klub

      • 2nd Marcus Patrick, Kingdom Klub

      • 3rd Waylen Pentz, Morgan

      • 4th Michael Burke, Kingdom Klub

    • 65

      • 1st Jarett Jorgensen, North Summit Youth Wrestling

      • 2nd Hayden Wilcox, Fremont

      • 3rd Scott Robertson, Bear River

      • 4th Porter Pilkington, Warrior Wrestling

    • 70

      • 1st McCall Rose, South Summit

      • 2nd Kamryn Rees, Bear River

      • 3rd Burke Thomas, Evanston Elite (Wyo.)

      • 4th Matthew Balke, Bobcat Wrestling

    • 75

      • 1st Brayden Clark, Warrior Wrestling

      • 2nd Rigden Wagstaff, Evanston Elite (Wyo.)

      • 3rd Bo Bushell, South Summit

      • 4th Tabor Larsen, Logan

    • 80

      • 1st Lucas Cochran, Box Elder

      • 2nd Lee Woolsey, Weber

      • 3rd Cole Sederholm, Fremont

      • 4th Christian Smoot, Kingdom Klub

    • 85

      • 1st Cael Smith, Utah Brawlers

      • 2nd Tate Bagley, Bobcat Wrestling

      • 3rd Dylan Zesiger, Crusher Wrestling

      • 4th Ty Wells, Top of Utah

    • 90

      • 1st Zack Smith, Utah Brawlers

      • 2nd Harrison Hodgson, Box Elder

      • 3rd Jagger Mitchell, Evanston Elite (Wyo.)

      • 4th Jacqe Miller, Logan

    • 95

      • 1st Brice Clegg, South Summit

      • 2nd Marcelo Bravo, Logan

      • 3rd Easton Winward, Bear River

      • 4th Kohl Hogan, Warrior Wrestling

    • 100

      • 1st M Reed Cunningham, Box Elder

      • 2nd Dax Pew, Crusher Wrestling

      • 3rd Paxton Smith, Bear River

      • 4th Max Olvany, Logan

  • 6th-7th Grades

    • 65

      • 1st Marcus Patrick, Kingdom Klub

      • 2nd Jaden Navoni, Warrior Wrestling

      • 3rd Keaton Crandall, South Summit

      • 4th Josh Crookston, Bobcat Wrestling

    • 70

      • 1st Hunter Evans, Top of Utah

      • 2nd Mckay Bush, Tiny Titans

      • 3rd Dylan Morgan, Box Elder

      • 4th McKay Gygi, Kingdom Klub

    • 75

      • 1st Kael Anderson, Suples (Ida.)

      • 2nd Jayden Williams, South Summit

      • 3rd Tate Bennett, Fremont

      • 4th Jonathon Hansen, Kingdom Klub

    • 80

      • 1st Donny Proffit, Diamondville Wrestling (Wyo.)

      • 2nd Tayson Weeks, Bobcat Wrestling

      • 3rd Dekker Anderson, Suples (Ida.)

      • 4th Payton Jones, Bobcat Wrestling

    • 85

      • 1st Tyrell Barnett, Warrior Wrestling

      • 2nd Kiyan Marshall, Bobcat Wrestling

      • 3rd Ryan Hansen, Bobcat Wrestling

      • 4th Braxton Romriell, Suples (Ida.)

    • 90

      • 1st Zack Smith, Utah Brawlers

      • 2nd Cameron Pirtle, Logan

      • 3rd Elias Knowlton, Crusher Wrestling

      • 4th Ryan Rasmuson, Logan

    • 95

      • 1st Kaiden Lamb, Box Elder

      • 2nd Jackson Stout, Crusher Wrestling

      • 3rd Mick Newman, Bear River

      • 4th Brayden Steven Tucker, Box Elder

    • 100

      • 1st Brady Harris, Box Elder

      • 2nd Rex Westmoreland, Bear River

      • 3rd Jacob Semadeni, Crusher Wrestling

      • 4th Daniel Hodge, Weber

    • 105

      • 1st Alec Bolingbroke, Crusher Wrestling

      • 2nd Seth Stromberg, Crusher Wrestling

      • 3rd Colten Harris, Warrior Wrestling

      • 4th Davidson Grover, Bear River

    • 115

      • 1st Lance Sanchez, Logan

      • 2nd Keaton Richards, Box Elder

      • 3rd Antonio Nava, North Summit Youth Wrestling

      • 4th Hayden Walker, Diamondville Wrestling (Wyo.)

    • 125

      • 1st Porter Cochran, Box Elder

      • 2nd Jayden Burton, Tiny Titans

      • 3rd Wyatt Johnson, Bear River

      • 4th Jaron Cannon, Box Elder

    • 145

      • 1st Chase Trussell, Morgan

      • 2nd Gordon Hermansen, South Summit

      • 3rd Jeff Hardy, Fremont

      • 4th Johnathan Niesporek, South Summit

    • 145+

      • 1st Alexander Johnson, South Summit

      • 2nd Zac Miller, Bear River

      • 3rd Zachary Allen, Warrior Wrestling

      • 4th Jace Velasquez, Warrior Wrestling

  • 8th-9th Grades

    • 85

      • 1st Samuel Lester, Evanston Elite (Wyo.)

      • 2nd Tyler Clark, Warrior Wrestling

      • 3rd Garrett Boston, Crusher Wrestling

      • 4th Austin Jones, Weber

    • 95

      • 1st Logan Crandall, South Summit

      • 2nd Porter Hodgson, Box Elder

      • 3rd Rylee Green, Bear River

      • 4th Kaiden Lamb, Box Elder

    • 100

      • 1st Brady Harris, Box Elder

      • 2nd Jacob Christensen, Bear River

      • 3rd Aaron Webb, Crusher Wrestling

      • 4th Colton Harrison, Kingdom Klub

    • 105

      • 1st Ben Harden, Kingdom Klub

      • 2nd Dylan Arnold, Crusher Wrestling

      • 3rd Paul Cruze, Weber

      • 4th Moroni Jones, Bobcat Wrestling

    • 110

      • 1st Carlitos Nava, North Summit Youth Wrestling

      • 2nd Jackson Brennan, Warrior Wrestling

      • 3rd Carsen Wagstaff, Evanston Elite (Wyo.)

      • 4th Austin Bingham, Box Elder

    • 115

      • 1st Jaxon Van Tassell, Salem

      • 2nd Owen Pentz, Morgan

      • 3rd Daxton Arnold, Crusher Wrestling

      • 4th Kaygen Canfield, Bear River

    • 120

      • 1st Steven Quintana, Crusher Wrestling

      • 2nd Alex Gilchrist, Bobcat Wrestling

      • 3rd Conley Breshears, Morgan

      • 4th Austin Halbert, Warrior Wrestling

    • 125

      • 1st Shawn Kelley, Tiny Titans

      • 2nd Keni Taufa, Highland

      • 3rd Wyatt Knowlton, Crusher Wrestling

      • 4th Jaden Brown, Mt. Ogden

    • 130

      • 1st Mason Burton, Crusher Wrestling

      • 2nd Bryken Jensen, Bear River

      • 3rd Brendan Vaughn, Chubbuck (Ida.)

      • 4th Shadrach Preece, Mettle Wrestling

    • 135

      • 1st Austin Earley, Crusher Wrestling

      • 2nd Marcos Chavez, Bountiful

      • 3rd Jax Brown, Highland

      • 4th Seth Anderson, Grantsville

    • 142

      • 1st Tahj Criddle, Fremont

      • 2nd Luciano Rivas, Mound Fort

      • 3rd Ethan Goodwin, Bear River

      • 4th Travis Greene, Warrior Wrestling

    • 150

      • 1st Fahir Bikic, Fremont

      • 2nd Broughton Flygare, South Summit

      • 3rd Hunter Kincaid, Highland

      • 4th Tanner Chadwick, Bobcat Wrestling

    • 160

      • 1st Wil Lillingston, Fremont

      • 2nd Brendan Armstrong, Warrior Wrestling

      • 3rd John Lind, Bobcat Wrestling

    • 175

      • 1st Austin Hallberg, Logan

      • 2nd Hunter Anderson, Bear River

      • 3rd Israel Garcia, Mound Fort

      • 4th Jordan Watson, Bear River

    • 210

      • 1st Hayden Furgeson, Mt. Ogden

      • 2nd Jalonnie Williams, Mound Fort

      • 3rd Erick Avila, Tiny Titans

      • 4th Jose Lopez, Mound Fort

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail