Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Thunder Classic
Westlake High School Saratoga Springs, UT

Individual Results

  • Beginner 3rd & 4th

    • 46-49 lbs.

      • 1st Cole Clawson, Peak Wrestling

      • 2nd Blake Jacobson, Pioneers of Wrestling

      • 3rd Logan Long, Altamont

      • 4th Chris Davis, Tooele Youth Wrestling

    • 51-54 lbs.

      • 1st Hayden Jacobson, Pioneers of Wrestling

      • 2nd Danny Khoundet, Peak Wrestling

      • 3rd Gage Van Orden, Mettle Wrestling

      • 4th Carson Powell, Tooele Youth Wrestling

    • 54-59 lbs.

      • 1st Kelten Campbell, Roosevelt Wrestling

      • 2nd Conner Huff, Red Storm Wrestling Club

      • 3rd Kelton Boswell, Tooele Youth Wrestling

      • 4th Addox Bunker, Wrestling Thunder

    • 55-60 lbs.

      • 1st Kevin Ludlow, Riverton Wolf Pack

      • 2nd KC Eisel-Hull, North Summit

      • 3rd Jackson Hermanson, Wasatch

      • 4th Matthew Mondragon, Tooele Youth Wrestling

    • 61-64 lbs.

      • 1st Jaxon Stewart, Uintah

      • 2nd Kaden Westerlind, Pride

      • 3rd Gaige Hermanson, Wasatch

      • 4th Carson Primm, Peak Wrestling

    • 63-65 lbs.

      • 1st Gage Rasmussen, Brighton

      • 2nd Kayden Wood, Jordan Junior Wrestling

      • 3rd Cael Legas, Mettle Wrestling

      • 4th Dallin Peck, Peak Wrestling

    • 68-74 lbs.

      • 1st Kayden Anderson, Tooele Youth Wrestling

      • 2nd Spencer Williams, Mettle Wrestling

      • 3rd Triston Tomecek, Peak Wrestling

      • 4th Preston Jessen, Altamont

  • 3rd & 4th

    • 48-54 lbs.

      • 1st Trever Glaubensklee, Jordan Junior Wrestling

      • 2nd Colin Skewes, Duchesne

      • 3rd Keagen Murdoch, Mettle Wrestling

      • 4th Parker Frasure, Wrestling Thunder

    • 53-54 lbs.

      • 1st William Haight, Team Legacy

      • 2nd Taylor Young, Wrestling Thunder

      • 3rd Cael Skewes, Duchesne

      • 4th Brady Baxter, Mettle Wrestling

    • 53-55 lbs.

      • 1st Devin Robins, Mettle Wrestling

      • 2nd Robert Edwards, Uintah

      • 3rd Jayden Adamson, Pioneers of Wrestling

      • 4th McKay Petersen, Wrestling Thunder

    • 55-56 lbs.

      • 1st Oakley Ridge, Mettle Wrestling

      • 2nd Ethan Wood, Jordan Junior Wrestling

      • 3rd Cooper Cox, Riverton Wolf Pack

      • 4th Sammy Heywood, Wasatch

    • 57-60 lbs.

      • 1st Braden Henson, Team Legacy

      • 2nd Payton Heninger, Jordan Junior Wrestling

      • 3rd Hunter Webb, Altamont

      • 4th Brayden Beard, Peak Wrestling

    • 59-62 lbs.

      • 1st Preston Blotter, Wasatch

      • 2nd Dean Thompson, Altamont

      • 3rd Mitchell Wickham, Mettle Wrestling

      • 4th Tanner Findlay, Pride

    • 60-62 lbs.

      • 1st Zak Kohler, Wasatch

      • 2nd Kade Thompson, Mettle Wrestling

      • 3rd Jed Lee, Pride

      • 4th Jaxon Verduzco, Duchesne

    • 61-64 lbs.

      • 1st Brock Lloyd, Wasatch

      • 2nd McClain Miller, Panguitch

      • 3rd Hadley Cowan, Wrestling Thunder

      • 4th Teagun Palmer, Tooele Youth Wrestling

    • 67-68 lbs.

      • 1st Stockton O'Brien, Mettle Wrestling

      • 2nd Kelly Glaubensklee, Jordan Junior Wrestling

      • 3rd Cole Worthen, Pioneers of Wrestling

      • 4th Wyatt Hogan, Roosevelt Wrestling

    • 69-72 lbs.

      • 1st Spencer Maxwell, Jordan Junior Wrestling

      • 2nd Kaleb Saccomano, Green River Grapplers (Wyo.)

      • 3rd Braxton Cottam, Champions

      • 4th Jaxon Cindrich, Mettle Wrestling

    • 71-75

      • 1st Mason Christiansen, Team Legacy

      • 2nd Zach Warren, Jordan Junior Wrestling

      • 3rd Andrew Robbins, Mettle Wrestling

      • 4th Henry Graham, Mettle Wrestling

    • 99-128 lbs.

      • 1st Maleke McGhee, Altamont

      • 2nd Ben Provost, Wasatch

      • 3rd Bridger Wadsworth, Pioneers of Wrestling

  • Beginner 5th & 6th

    • 83-86 lbs.

      • 1st DJ Cohen, Wasatch

      • 2nd Nicholas Davis, Riverton Wolf Pack

      • 3rd Lane Steed, Tooele Youth Wrestling

      • 4th Cayden Bakke, Brighton

    • 94-96 lbs.

      • 1st Jededia Potts, Altamont

      • 2nd Marcello Harryman, Tooele Youth Wrestling

      • 3rd Wade McMillan, Jordan Junior Wrestling

      • 4th Austin Quintana, Mettle Wrestling

  • 5th & 6th

    • 58-64 lbs.

      • 1st Braden Henson, Team Legacy

      • 2nd David Vantassell, Duchesne

      • 3rd Kagan Oliver, Wrestling Thunder

      • 4th Chandler Roylance, Wasatch

    • 62-66 lbs.

      • 1st Zak Kohler, Wasatch

      • 2nd Danny Thompson, Altamont

      • 3rd Nick Lund, Mettle Wrestling

      • 4th Isaac Wilcox, Brighton

    • 72-74 lbs.

      • 1st Corbin Smith, Wasatch

      • 2nd Mason Christiansen, Team Legacy

      • 3rd Jessen McKinnon, Altamont

      • 4th Chase Gray, Pioneers of Wrestling

    • 83-86 lbs.

      • 1st Matthew Taylor, Duchesne

      • 2nd Payton Knight, South Sevier

      • 3rd Tucker Eldredge, Wrestling Thunder

      • 4th Nathan Richards, Roosevelt Wrestling

    • 85-90 lbs.

      • 1st Ritchie Heywood, Wasatch

      • 2nd Sierra DeHart, Pride

      • 3rd Tinieh Tavares, Duchesne

      • 4th Kaedan Tuccy, Wrestling Thunder

    • 116-118 lbs.

      • 1st CJ Call, Riverton Wolf Pack

      • 2nd Derrik Merino, Tooele Youth Wrestling

      • 3rd Payton Walker, Pioneers of Wrestling

      • 4th Sean Llewelyn, Mettle Wrestling

  • Beginner 7th-9th

    • 73-78 lbs.

      • 1st Parker Elison, Roosevelt Wrestling

      • 2nd Haden Stewart, Peak Wrestling

      • 3rd Robert Garn, Riverton Wolf Pack

      • 4th Andrew Kerby, Timpanogos

    • 90-95 lbs.

      • 1st Tanner Nelson, Altamont

      • 2nd Chandler Fietkau, Riverton Wolf Pack

      • 3rd Braydon Boswell, Tooele Youth Wrestling

      • 4th Wadsworth Coleman, Pioneers of Wrestling

    • 119-128 lbs.

      • 1st Cole Rasmussen, Brighton

      • 2nd Stockton Renfro, Wrestling Thunder

      • 3rd Ben Webber, Timpanogos

      • 4th Justus Fitzsimmons, Pioneers of Wrestling

    • 133-138 lbs.

      • 1st James Doris, Roosevelt Wrestling

      • 2nd Quinton Heath, Riverton Wolf Pack

      • 3rd Gavin McClain, Pioneers of Wrestling

      • 4th Ben Hardy, Brighton

    • 147-163 lbs.

      • 1st Nicholas Flores, Brighton

      • 2nd Isaac Evans, Orem Tigers

      • 3rd Andrew Williams-Gilchrist, Timpanogos

      • 4th Harlie K. Darbro, Roosevelt Wrestling

    • 174-228 lbs.

      • 1st Stephen Melo, Altamont

      • 2nd Brackin Stringam, Pioneers of Wrestling

      • 3rd Roy Darbro, Roosevelt Wrestling

      • 4th Katelynn Watkins, Roosevelt Wrestling

  • 7th-9th

    • 74-77 lbs.

      • 1st Rhett Bonner, Jordan Junior Wrestling

      • 2nd Gavin Skogg, Peak Wrestling

      • 3rd Nicholas Rice, Pride

    • 83-87 lbs.

      • 1st Jonathan Kasanicky, Wrestling Thunder

      • 2nd Coltin Hoffman, Roosevelt Wrestling

      • 3rd Hayden Heninger, Jordan Junior Wrestling

      • 4th Brennan Ray, Riverton Wolf Pack
    • 83-87 lbs.
      • 1st BoDell Jessen, Altamont

      • 2nd Rylin Kramer, Riverton Wolf Pack

      • 3rd Carver Jaramillo, Tooele Youth Wrestling

      • 4th Max Draper, Brighton

    • 104-109 lbs.

      • 1st Johnny O'Hearon, Champions

      • 2nd Wyatt Perry, Roosevelt Wrestling

      • 3rd Danny Green, Pioneers of Wrestling

      • 4th Marshall Adams, Jordan Junior Wrestling

    • 108-112 lbs.

      • 1st Ashton Seely, Juab

      • 2nd Luke Davis, Brighton

      • 3rd Danaan Wayman, Roosevelt Wrestling

      • 4th Zack Harris, Champions

    • 126-134 lbs.

      • 1st Cole Eldredge, Brighton

      • 2nd Shane French, Riverton Wolf Pack

      • 3rd Derrik Thompson, Altamont

      • 4th Chase Westerlind, Pride

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail