Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Piute Banatam Tournament

Individual Results

  • Preschool
    • 32-35
      • 1st Grady Mitchell, South Sevier
      • 2nd Cordell Lefevre, Junior Wildcats
      • 3rd Rayden Dunham, Panguitch
    • 36-37
      • 1st Javyn Pollock, Bryce Valley
      • 2nd Nash Nielsen, Wolfpack
      • 3rd Cliff Petree, Wayne
    • 39-41
      • 1st Kagun Ellett, Wayne
      • 2nd Jacob Brown, Wolfpack
      • 3rd Trayger Ellett, Wayne
    • 41-45
      • 1st Samuel Allen, Emery All-Stars
      • 2nd Kanon Virostko, Kanab
      • 3rd Ryker Williams, Richfield
  • Kindergarten
    • 43-45
      • 1st Trey Castagno, Kanab
      • 2nd Jake Eyre, South Sevier
      • 3rd Blaize Anderson, Panguitch
    • 51-53
      • 1st Tanner Thurston, Wolfpack
      • 2nd Kolton Blomquist, Kanab
      • 3rd Hesston Hatch, Panguitch
  • 1st Grade
    • 43-48
      • 1st Ethan Petree, Wayne
      • 2nd Parker Hallows, Wayne
      • 3rd Stratyn Carlisle, Panguitch
      • 4th Treven Winn, Wolfpack
    • 46-49
      • 1st Kaige Blackham, Wayne
      • 2nd Shad Partridge, Panguitch
      • 3rd Chris Newman, Wolfpack
      • 4th Joseph Worch, South Sevier
    • 48-52
      • 1st Koda Hansen, South Sevier
      • 2nd Russell Van Dyke, Wayne
      • 3rd Russell Brown, Parowan
      • 4th Kaje Jensen, Wolfpack
    • 55-60
      • 1st Thaddeus Thatcher, Red Eagle Wrestling (Nev.)
      • 2nd Malik Fautin, Piute
      • 3rd Sean Barney, Panguitch
    • 60-64
      • 1st Thaddeus Thatcher, Red Eagle Wrestling (Nev.)
      • 2nd Ryder Sheen, South Sevier
      • 3rd Corbin Springer, Piute
      • 4th Quade Peterson, South Sevier
    • 61-65
      • 1st Boedy Morrison, Piute
      • 2nd Easton Monroe, South Sevier
      • 3rd Moxin Floyd, Bryce Valley
  • 2nd Grade
    • 47-50
      • 1st Lando Bagley, South Sevier
      • 2nd Tanner Marshall, Panguitch
      • 3rd Tanner Pender, Beaver
    • 50-54
      • 1st Krey Bradbury, Badger Wrestling
      • 2nd Kaden Kellum, Beaver
      • 3rd Ryker Weston, Wayne
      • 4th Terrick Sawyer, Panguitch
    • 55-58
      • 1st Paysen Mitchell, South Sevier
      • 2nd Koda Bridges, Panguitch
      • 3rd Waylon Woods, Enterprise
    • 63-65
      • 1st Stetson Perkins, Lincoln
      • 2nd Cooper Springer, Piute
      • 3rd Jake Peterson, Wayne
    • 66-73
      • 1st Christian Thatcher, Red Eagle Wrestling (Nev.)
      • 2nd Cooper Jones, Wolfpack
      • 3rd Seldon Nowers, Piute
  • 3rd Grade
    • 51-53
      • 1st Bryson Henrie, South Sevier
      • 2nd Ayden Crane, Wolfpack
      • 3rd Dreyson Pollock, Bryce Valley
    • 60-63
      • 1st Monty Morrison, Piute
      • 2nd Trace Nielsen, South Sevier
      • 3rd Isaac Leech, Bryce Valley
      • 4th Derex Winn, Wolfpack
    • 64-70
      • 1st JJ Taufatofua, Wayne
      • 2nd Westin Howell, Panguitch
      • 3rd Jake Freestone, Wolfpack
    • 82-109
      • 1st Kayson Larsen, South Sevier
      • 2nd Karver Mock, Canyon View
      • 3rd Trampas Gilbert, Panguitch
    • 70-76
      • 1st Christian Thatcher, Red Eagle Wrestling (Nev.)
      • 2nd Cael Houston, Panguitch
      • 3rd Jacob Millett, Team Takedown
      • 4th Trayton Christensen, Wolfpack
  • 7th-8th Grades
    • 75-106
      • 1st Max Anson, Alpine
      • 2nd Reese Fautin, Piute
      • 3rd Dakota Hatch, Panguitch
      • 4th Dylan Bistline, Kanab
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail