Home - News - Calendars - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Payson Intermediate Duals

Team Results

  • 1st Champions, 6-0

  • 2nd Payson, 5-1

  • 2nd Spanish Fork, 5-1

  • 3rd Pleasant Grove, 4-2

  • 4th Mountain Crest, 3-3

  • 4th Box Elder, 3-3

  • 5th South Summit, 2-4

  • 5th Juab, 2-4

  • 6th Millard, 0-6

  • 6th Northside, 0-6

Individual Results

  • 60

    • 1st Taylor LaMont, Champions

    • 1st Chance Hardy, Box Elder

    • 2nd Skippy Wengreen, Mountain Crest

    • 3rd Jorgon Olsen, Spanish Fork

  • 65

    • 1st Caleb Williams, Champions

    • 2nd Bo Labrum, Mountain Crest

    • 2nd Kyson Levin, Pleasant Grove

    • 2nd Jace Tilly, Box Elder

    • 3rd Cade Crittenden, South Summit

  • 70

    • 1st Britain Carter, Spanish Fork

    • 2nd Hagen Loveless, Payson

    • 2nd Cameron Killian, Champions

    • 2nd Kyle Robison, Millard

  • 74

    • 1st Chantry Pace, Champions

    • 1st Parker Christensen, Pleasant Grove

    • 3rd Riley Loveless, Payson

    • 3rd Chase Kelly, Millard

  • 78

    • 1st Brandon George, Champions

    • 2nd Mason Kendrick, Mountain Crest

    • 3rd Ethan McPherson, Juab

    • 3rd Coleman Roberts, Pleasant Grove

  • 82

    • 1st Bridger Cutler, Pleasant Grove

    • 1st Austin Rowley, Champions

    • 2nd Riun Andreasen, Spanish Fork

    • 3rd Rayden Lindley, Mountain Crest

  • 86

    • 1st Branson Ashworth, Spanish Fork

    • 1st Dalton Harmon, Juab

    • 2nd Brenden Turner, Millard

    • 3rd Bronson Young, Pleasant Grove

    • 3rd Colton Killian, Champions

  • 90

    • 1st Mitch Brown, Payson

    • 2nd Korbin Levin, Pleasant Grove

    • 2nd Grant LaMont, Champions

    • 3rd Spencer Davis, Spanish Fork

  • 95

    • 1st Zac Loveless, Payson

    • 1st Jeff McCormick, South Summit

    • 2nd Jake Tolman, Box Elder

    • 3rd Logan Kinross, Champions

  • 100

    • 1st Jed Mellen, Payson

    • 2nd Josh Searle, Spanish Fork

    • 2nd McKay DeGering, South Summit

    • 2nd Hunter Woods, Champions

    • 3rd Kenny Holmes, Box Elder

  • 105

    • 1st Cole Ford, Payson

    • 2nd Corbin Brown, Champions

    • 3rd Mitch Kay, Spanish Fork

    • 3rd Brian Adlard, South Summit

    • 3rd Cole Wright, Juab

  • 110

    • 1st Kaelen Loveless, Payson

    • 2nd Jesse Carlisle, Champions

    • 3rd Cole Craggs, South Summit

    • 3rd Spencer McPherson, Juab

    • 3rd James Biesinger, Spanish Fork

  • 115

    • 1st Nick Sorenson, Box Elder

    • 2nd Bo Wilson, Payson

    • 2nd Jeremy Aleman, Millard

    • 3rd Connor Crandall, South Summit

    • 3rd Jaydin Bryan, Juab

  • 120

    • 1st Jay Reidhead, South Summit

    • 2nd Zach Hansen, Champions

    • 2nd Austin Zoebell, Payson

    • 3rd Jake Smoot, Box Elder

    • 3rd Talon Bryan, Juab

  • 126

    • 1st Luke Olsen, Spanish Fork

    • 1st Jake Morgan, Juab

    • 3rd Gordon Whitaker, Millard

    • 3rd Luke Day, Champions

    • 3rd Jake Barker, Payson

  • 134

    • 1st Brandon Curtis, Champions

    • 2nd Justin Simms, Northside

    • 3rd Justin Redd, South Summit

  • 143

    • 1st Derek Sorenson, Spanish Fork

    • 1st Pancho Alcala, Millard

    • 3rd Kalub Cook, Champions

    • 3rd Jordan Tolman, Box Elder

  • 155

    • 1st Weston Rowley, Payson

    • 1st Saul Guzman, Payson

    • 2nd DJ Murphy, Northside

    • 2nd Keith Kesler, Millard

  • 170

    • 1st Dustin Sorenson, Payson

    • 1st Joseph Armstrong, Payson

    • 3rd Taylor Lancaster, Box Elder

  • 200

    • 1st Jacob Atkinson, Payson

    • 2nd Robbie Goaziou, Mountain Crest

    • 2nd Landon Layton, Northside

    • 3rd Zac Dawe, Pleasant Grove

  • 250

    • 1st Mason Morganson, Payson

    • 2nd Daniel Cairo, Pleasant Grove

    • 2nd McCade Crandall, South Summit

    • 3rd Karsten Seight, Box Elder

Outstanding Wrestlers

  • 86 Branson Ashworth, Spanish Fork

  • 90 Mitch Brown, Payson

  • 95 Zac Loveless, Payson

Most Pins in Least Time

  • 78 Brandon George, Champions, 6 Pins in 6:57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail