Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

Nebo Invitational
Spanish Fork, UT

Individual Results

  • Grades K-2
    • 30-37
      • 1st Caleb Jackson, Champions
      • 2nd Talmage Mortimer, Champions
      • 3rd Mark Tenney, Champions
      • 4th Chayton Duvall, Champions
    • 37-40
      • 1st Bradlee Farrer, Legends
      • 2nd Tui Valeti, Champions
      • 3rd Kasanova Valeti, Champions
      • 4th Malakai Wallace, Mini Mettle
    • 38-44
      • 1st Keeon Lowe, Champions
      • 2nd Christian Carter, Bruin Wrestling Club
      • 3rd Ben Fisher, Mettle Wrestling
      • 4th Tege Kelley, Mettle Wrestling
    • 40-42
      • 1st Jace Quarnberg, Legends
      • 2nd Luke Skousen, Mettle Wrestling
      • 3rd Lisiate Valeti, Champions
    • 40-44
      • 1st Ethan Templeton, Mettle Wrestling
      • 2nd Brody Carroll, Mettle Wrestling
      • 3rd Kaden Seeley, Mini Mettle
      • 4th Jesse Charles, Santaquin
    • 41-43
      • 1st Hayden Hanks, Salem
      • 2nd Oakley Shumway, Mettle Wrestling
      • 3rd Isaac Mayhew, Mettle Wrestling
      • 4th Judd Nichols, Mini Mettle
    • 43-46
      • 1st Kade Severe, Champions
      • 2nd Manny Ferrell, Mettle Wrestling
      • 3rd Helaman Weiss, Mettle Wrestling
      • 4th Hayden Mezenen, Claw
    • 45
      • 1st Kyle Moreno, Mettle Wrestling
      • 2nd Luke Kimmel, Mettle Wrestling
      • 3rd Charlie Hill, Mt. View
      • 4th Daniel Gates, Millard County Wrestling Club
    • 45-47
      • 1st Weslee Beckstrom, Bruin Wrestling Club
      • 2nd Talon Cook, Mettle Wrestling
      • 3rd Jace Robins, Mettle Wrestling
      • 4th Teron Morrill, Mettle Wrestling
    • 45-48
      • 1st Burton Ford, Payson Grappling Force
      • 2nd David Casas, Mini Mettle
      • 3rd Kyler Hoover, Legends
      • 4th Warren Boyer, Mettle Wrestling
    • 47-48
      • 1st Tyler Prestwich, Mettle Wrestling
      • 2nd Landon Shumway, Mettle Wrestling
      • 3rd Brock Schiller, Legends
      • 4th Zane Miner, Pioneers of Wrestling
    • 47-49
      • 1st Ashton Butler, Mettle Wrestling
      • 2nd Austin Stevens, Payson Grappling Force
      • 3rd Tevita Valeti, Champions
      • 4th Tyler Blevins, Mt. View
    • 48-49
      • 1st Oaks Hendershot, Champions
      • 2nd Coleman Finch, Mettle Wrestling
      • 3rd Tyson Anson, Mini Mettle
      • 4th Mason Kegel, Claw
    • 49-51
      • 1st Cam Ford, Payson Grappling Force
      • 2nd Logen Ashworth, Legends
      • 3rd Kaleb Robertson, Champions
      • 4th David Jackson, Champions
    • 49-50
      • 1st Alma Dalton, Bruin Wrestling Club
      • 2nd Drake Fedler, Champions
      • 3rd Ashton Woolston, Claw
      • 4th Jesus Robles, Bruin Wrestling Club
    • 49-56
      • 1st Lukus Carrillo, Payson Grappling Force
      • 2nd Aaron Garcia, Payson Grappling Force
      • 3rd Dawson Wood, Salem
      • 4th Keagan Boyce, Wolfpack
    • 50
      • 1st Davin Fedler, Champions
      • 2nd Jake Bilbao, Mt. View
      • 3rd Ty Mullen, Mettle Wrestling
      • 4th Ivan Cueva, Mt. View
    • 50-54
      • 1st Cooper Ford, Payson Grappling Force
      • 2nd Taggert Argyle, Salem
      • 3rd Ashton Neil, Champions
      • 4th Taiten Ramirez, Spanish Fork
    • 52-56
      • 1st Wyatt Ercanbrack, Mettle Wrestling
      • 2nd Cade Parcell, Spanish Fork
      • 3rd Andrew Fox, Legends
      • 4th Carson Bybee, Salem
    • 54-59
      • 1st Kale Richins, Mettle Wrestling
      • 2nd Easton Jorgensen, Salem
      • 3rd Gable Stoddard, Bruin Wrestling Club
      • 4th Truston Sparks, Little League Wrestlers
    • 55-57
      • 1st Reed Harris, Mettle Wrestling
      • 2nd Seth Johnson, Mettle Wrestling
      • 3rd Remek Renzello, Payson Grappling Force
      • 4th Hixon Canto, Champions
    • 58-65
      • 1st Andrew Weakley, Champions
      • 2nd Isaac Mason, Mettle Wrestling
      • 3rd Kaiyou Turner, Mettle Wrestling
      • 4th Hunter Weight, Mettle Wrestling
    • 59-63
      • 1st Clay Lyman, Payson Grappling Force
      • 2nd Matty Richardson, Claw
      • 3rd Caden Daugherty, Little League Wrestlers
      • 4th Max Lassiter, Mettle Wrestling
    • 60-62
      • 1st Jaxon Beckstrom, Bruin Wrestling Club
      • 2nd Xavier Perez, Mettle Wrestling
      • 3rd Carson Horning, Claw
      • 4th Hadley Charles, Santaquin
    • 64-67
      • 1st Mason Moran, Claw
      • 2nd Cutler Christensen, Champions
      • 3rd B.Spencer Fano, Champions
    • 68-71
      • 1st Hayden Tallerico, Carbon
      • 2nd Chandler Loveless, Payson Grappling Force
      • 3rd Easton Cook, Mettle Wrestling
  • Grades 3-6
    • 44-48
      • 1st Dylan Wilson, Payson Grappling Force
      • 2nd Ryan McKitrick, Mt. View
      • 3rd Gage Jordan, Mettle Wrestling
      • 4th Michael McKitrick, Mt. View
    • 48-50
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Blake Jacobson, Pioneers of Wrestling
      • 3rd Skyler Zajac, Champions
    • 54-57
      • 1st Cal Morris, Bruin Wrestling Club
      • 2nd Sam Compas, Champions
      • 3rd Bryton Miner, Champions
      • 4th Mark Christiansen, Mettle Wrestling
    • 54-62
      • 1st Layne Shepherd, Spanish Fork
      • 2nd Gage Thomas, Champions
      • 3rd Colson Horning, Claw
      • 4th Cash Canto, Champions
    • 55-60
      • 1st Devin Robins, Mettle Wrestling
      • 2nd Cole Jensen, Payson Grappling Force
      • 3rd Dawson Shepherd, Payson Grappling Force
      • 4th Zack Ruffell, Mt. View
    • 59-62
      • 1st Kaden Taylor, Team Takedown
      • 2nd Aaron Willis, Mettle Wrestling
      • 3rd Ashtyn J Lowe, Champions
      • 4th Ethan Zeiger, Claw
    • 62-64 A
      • 1st Ryker Boyce, Wolfpack
      • 2nd Deegan Palmer, Payson Grappling Force
      • 3rd Konnor Kegel, Claw
      • 4th Carter Hughes, Little League Wrestlers
    • 62-64 B
      • 1st Carson Theobald, Pioneers of Wrestling
      • 2nd Jacob Finlinson, Mettle Wrestling
      • 3rd Donovan Washburn, Mettle Wrestling
      • 4th Brock Gutierrez, Claw
    • 62-65
      • 1st Hayden Ross, Champions
      • 2nd Brody Brown, Champions
      • 3rd Hunter Gough, Claw
      • 4th John Gates, Millard County Wrestling Club
    • 64-67
      • 1st Zeke Kelley, Mettle Wrestling
      • 2nd Dahlance Smith, Wolfpack
      • 3rd Heston Wood, Salem
      • 4th Carsen Wilson, Payson Grappling Force
    • 65-70
      • 1st Jakob Robinson, Mettle Wrestling
      • 2nd Carter Sorenson, Carbon
      • 3rd Chris Nelson, Spanish Fork
      • 4th Daxton Adams, Mettle Wrestling
    • 66-70
      • 1st Bridger Wilson, Payson Grappling Force
      • 2nd Jackson Hinckley, Champions
      • 3rd Malia Davis Lowe, Champions
      • 4th Tyson Prestwich, Mettle Wrestling
    • 70-71
      • 1st Kyler Zarate, Mettle Wrestling
      • 2nd Cale Miner, Pioneers of Wrestling
      • 3rd Ryan Bazzelle, Mettle Wrestling
      • 4th Jonathan Greenwood, Mettle Wrestling
    • 71-72
      • 1st Quade Valerio, Payson Grappling Force
      • 2nd Tucker Naccarato, Payson Grappling Force
      • 3rd Tyson Williamson, Champions
      • 4th Justyn Mitchell, Champions
    • 72-74
      • 1st Cooper Theobald, Pioneers of Wrestling
      • 2nd Mitchell Wickham, Mettle Wrestling
      • 3rd Tristan West, Mettle Wrestling
      • 4th Christopher McCoy, Champions
    • 74
      • 1st Cole Worthen, Pioneers of Wrestling
      • 2nd Colby Daugherty, Little League Wrestlers
      • 3rd Victor Newman, Mettle Wrestling
      • 4th Isaac King, Champions
    • 74-75
      • 1st Enrique Quezada, Champions
      • 2nd Ethan Bolingbroke, Claw
      • 3rd Riley Thomas, Mettle Wrestling
      • 4th Kobe Peterson, Champions
    • 75-79
      • 1st Chyler Zeeman, Payson Grappling Force
      • 2nd Colten Bean, Champions
      • 3rd Joe Richardson, Claw
      • 4th Matteo Quarnberg, Legends
    • 75-81
      • 1st Dillan Winn, Juab
      • 2nd Kolton Porter, Champions
      • 3rd Coleman Margetts, Claw
      • 4th Tanner Mullen, Mettle Wrestling
    • 79-84
      • 1st Nathan Perkins, Champions
      • 2nd Logan Fano, Champions
      • 3rd Mike Tallerico, Carbon
      • 4th Jace Hoddy, Mt. View
    • 85-90
      • 1st Cael Ford, Payson Grappling Force
      • 2nd Harrison Sperry, Pleasant Grove
      • 3rd Briggs Ashworth, Legends
      • 4th Nick Jaquint, Claw
    • 90-100
      • 1st Jacob Gates, Millard County Wrestling Club
      • 2nd Clancey Jacob, Mettle Wrestling
      • 3rd Cole Mitchell, Bruin Wrestling Club
      • 4th Stockton Moat, Duchesne Eagles
    • 100-110
      • 1st Tanner Sorenson, Wolfpack
      • 2nd Tanner Templeton, Mettle Wrestling
      • 3rd Jacob Ward, Champions
      • 4th Kole Thomas, Mettle Wrestling
    • 115-129
      • 1st Nathan Velasquez, Carbon
      • 2nd Thomas Fortune, Claw
      • 3rd Benjamin Badonie, Mettle Wrestling
      • 4th Simote Valeti Iloa, Champions
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail