Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Morgan Youth Tournament
Morgan, UT

Individual Results

  • Pre-K to K
    • 29-34
      • 1st Darris Todd, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Brogan Stark, Stingers
      • 3rd Talon Carter, Morgan Wrestling
      • 4th Greyson Orgill, Morgan Wrestling
    • 35-40
      • 1st Krew Venz, Morgan Wrestling
      • 2nd Eli Rivera, Top of the Rock (Wyo.)
    • 37-41
      • 1st Talon Stuart, North Summit
      • 2nd Taggart Carter, Morgan Wrestling
      • 3rd Sam Woolsey, Morgan Wrestling
      • 4th Crew Wood, Warrior Wrestling
    • 41-45
      • 1st Oliver Wisniewski, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Bridger Garrett, Morgan Wrestling
      • 3rd Connor Avery, Westlake
      • 4th Tayci Porter, Layton
    • 46-50
      • 1st Griffin Strong, Crusher Wrestling
      • 2nd Samuel Rose, Morgan Wrestling
      • 3rd Kash Love, Morgan Wrestling
      • 4th Will Jaffa, Morgan Wrestling
  • 1st & 2nd Grade
    • 39-43
      • 1st Kurbyn Comer, North Summit
      • 2nd Max Geisler, Crusher Wrestling
      • 3rd Wyatt Shelton, Morgan Wrestling
      • 4th Bryson Arzani, Stingers
    • 44-47 (Bracket A)
      • 1st Anthony Huckfeldt, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Traven Carter, Morgan Wrestling
      • 3rd Todd Stanbridge, Morgan Wrestling
      • 4th Cole Skidmore, Morgan Wrestling
    • 44-47 (Bracket B)
      • 1st Cru Richins, North Summit
      • 2nd Dawson Thompson, Crusher Wrestling
      • 3rd Carter Wardell, Morgan Wrestling
      • 4th Tukker Hammon, North Summit
    • 49-51
      • 1st Weston Oldham, North Summit
      • 2nd Owen Gilson, Morgan Wrestling
      • 3rd Roby Blackburn, Duchesne Eagles
      • 4th Rhett Chaston, Morgan Wrestling
    • 50-56
      • 1st Korbin Jeppesen, Stingers
      • 2nd Bridger Deru, Morgan Wrestling
      • 3rd Hays Espenschied, Big Piney Pinners (Wyo.)
      • 4th Daniel Blount, Crusher Wrestling
    • 54-57
      • 1st Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 2nd Hayden Stever, Bonneville Wrestling
      • 3rd Kwayde Meibos, Morgan Wrestling
      • 4th KP Coziah, Morgan Wrestling
    • 55-58
      • 1st Max Strong, Morgan Wrestling
      • 2nd Jesse Schiffman, Layton
      • 3rd Mason Pentz, Morgan Wrestling
      • 4th Cole West, Morgan Wrestling
    • 56-58
      • 1st Luke Woolsey, Morgan Wrestling
      • 2nd Christian Miller, Stingers
      • 3rd Teagan Erickson, Warrior Wrestling
      • 4th Tavien Schuman, North Summit
    • 60-61
      • 1st Mark Mumm, Crusher Wrestling
      • 2nd Elias Mestas, Layton
      • 3rd Ajay Christensen, North Summit
      • 4th Jac Williams, Morgan Wrestling
    • 60-63
      • 1st Tyson Pace, Morgan Wrestling
      • 2nd Skyler Crowther, Morgan Wrestling
      • 3rd Logan Memmott, Crusher Wrestling
      • 4th Zaden White, Top of the Rock (Wyo.)
    • 64-75
      • 1st Tagg Rich, Morgan Wrestling
      • 2nd George Mansfield, Crusher Wrestling
      • 3rd Jace Porter, Crusher Wrestling
      • 4th Jaden Read, Layton
  • 3rd & 4th Grade
    • 47-54
      • 1st Ryler Jorgensen, Morgan Wrestling
      • 2nd Lucas Todd, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Gavin Regis, Crusher Wrestling
      • 4th Whitney Oldham, North Summit
    • 52-58
      • 1st Kolby Jones, North Summit
      • 2nd Andrew Presher, Bonneville Wrestling
      • 3rd Cooper Galbraith, Morgan Wrestling
      • 4th Caleb Marshall, Morgan Wrestling
    • 54-61
      • 1st Payden Woolsey, True Grit
      • 2nd Wil Pentz, Morgan Wrestling
      • 3rd William Hoopes, Morgan Wrestling
      • 4th Jacob Blount, Crusher Wrestling
    • 60-63
      • 1st Jackson Ricks, Stingers
      • 2nd Conner Smith, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd McCord Smith, Uintah
      • 4th Simoron Wardell, Morgan Wrestling
    • 62-66
      • 1st Nathan Eychner, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 2nd Justin Henderson, Morgan Wrestling
      • 3rd Cohen Wood, Warrior Wrestling
      • 4th Jacob Carter, Morgan Wrestling
    • 62-70
      • 1st Drew Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Kaden Mitchell, True Grit
      • 3rd Jake Hammer, Big Piney Pinners (Wyo.)
      • 4th Daxton Porter, Crusher Wrestling
    • 64-68
      • 1st Carter McCowen, North Summit
      • 2nd Carter Meibos, Morgan Wrestling
      • 3rd Luke Mumm, Crusher Wrestling
      • 4th Krew Love, Morgan Wrestling
    • 71-80
      • 1st Aidan Erickson, Warrior Wrestling
      • 2nd Elijah Mort, Roy
      • 3rd Bradley Lovelace, Warrior Wrestling
      • 4th Isaak Martinez, Layton
    • 80-82
      • 1st Dalyn Erickson, Warrior Wrestling
      • 2nd Thomas Huntsman, Warrior Wrestling
      • 3rd Carson McNeil, Morgan Wrestling
      • 4th Corbin Stark, Stingers
  • 5th & 6th Grade
    • 57-64
      • 1st Luke Smith, North Summit
      • 2nd Reese Carter, Morgan Wrestling
      • 3rd Hunter Taylor, Uintah
      • 4th Gabriel Stoney, Crusher Wrestling
    • 65-67
      • 1st Bridger Ricks, Stingers
      • 2nd Bradley Giatras, Warrior Wrestling
      • 3rd Jacob Waddoups, Tech Wrestling
      • 4th Conner Todd, Green River Grapplers (Wyo.)
    • 67-72
      • 1st Kaleb Cox, Morgan Wrestling
      • 2nd Jed Stanbridge, Morgan Wrestling
      • 3rd Andre Oster, Crusher Wrestling
      • 4th James Dewolfe, Morgan Wrestling
    • 73-82
      • 1st Will Korth, Morgan Wrestling
      • 2nd Bronson Richins, North Summit
      • 3rd Brady Merkley, Uintah
      • 4th Ryker Brann, Crusher Wrestling
    • 75-80
      • 1st Tanner Giatras, Warrior Wrestling
      • 2nd Ethan Guzman, Green River Grapplers (Wyo.)
      • 3rd Ridge Skidmore, Morgan Wrestling
      • 4th Samuel Watt, Morgan Wrestling
    • 84-92
      • 1st Ayden Mansfield, Uintah
      • 2nd Tucker Blackburn, Duchesne Eagles
      • 3rd Jarron Campbell, Morgan Wrestling
      • 4th Joseph Beckstead, Bonneville Wrestling
    • 86-87
      • 1st Dusty Clayburn, Duchesne Eagles
      • 2nd Jaxon Johnson, Uintah
      • 3rd Dallin Arzani, Stingers
      • 4th Jonah Titus, Warrior Wrestling
    • 94-105
      • 1st Brayden Bearnson, Morgan Wrestling
      • 2nd Benjamin Brown, Crusher Wrestling
      • 3rd Jordan Malmstrom, Warrior Wrestling
      • 4th David Hyer, Bonneville Wrestling
    • 111-120
      • 1st William Price, Uintah
      • 2nd Cade Galbraith, Morgan Wrestling
      • 3rd Ryan Sazama, Morgan Wrestling
      • 4th Christian Janis, Crusher Wrestling
    • 127-138
      • 1st Conner Henderson, Uintah
      • 2nd Jaxon Larsen, Morgan Wrestling
      • 3rd Niko Dauel, Morgan Wrestling
  • 7th & 8th Grade
    • 69-80
      • 1st Waylen Pentz, Morgan Wrestling
      • 2nd Tristan Smith, North Summit
      • 3rd Blake Woolsey, Morgan Wrestling
      • 4th Jaron Priest, Crusher Wrestling
    • 78-84
      • 1st Talon Reynolds, Uintah
      • 2nd Joseph Mecham, Morgan Wrestling
      • 3rd Kole McKee, Uintah
      • 4th Logan Nyberg, Uintah
    • 86-95
      • 1st Aidan Harris, Crusher Wrestling
      • 2nd Braxton Messersmith, Uintah
      • 3rd Rye Phoenix, Warrior Wrestling
      • 4th Parker Jordan, Morgan Wrestling
    • 95-98
      • 1st Jarett Jorgensen, Morgan Wrestling
      • 2nd Jake Woolsey, True Grit
      • 3rd Joshua Holmes, Uintah
      • 4th Canyon Mansfield, Pocatello (Ida.)
    • 97-110
      • 1st TimTim Jarman, Bonneville Wrestling
      • 2nd Tyson Mccowen, Roy
      • 3rd Jaxson McFarland, Morgan Wrestling
      • 4th Kyle Jelte, Uintah
    • 103-110
      • 1st Hagen Lamoreaux, Diamondville Wrestling (Wyo.)
      • 2nd Ethan Clayburn, Duchesne Eagles
      • 3rd Gavin McCowen, North Summit
      • 4th Treysen Anderson, Uintah
    • 108-113
      • 1st Connor Steck, Bonneville Wrestling
      • 2nd Rayce Dolinar, Wasatch
      • 3rd Holden Petty, Morgan Wrestling
      • 4th Chasen Stude, Warrior Wrestling
    • 117-125
      • 1st Tyler Scheurn, North Summit
      • 2nd Ryker Blackburn, Duchesne Eagles
      • 3rd Riggs Anderson, Uintah
      • 4th Gabe Huntsman, Warrior Wrestling
    • 120-124
      • 1st Koby Smith, Uintah
      • 2nd Joel Farnsworth, Warrior Wrestling
      • 3rd Byron Johnson, Stingers
      • 4th Jaxon Fowers, Morgan Wrestling
    • 133-146
      • 1st Dylan Swift, Uintah
      • 2nd Parker Furniss, Bonneville Wrestling
      • 3rd Jacob Wood, Warrior Wrestling
      • 4th Lane Henderson, Morgan Wrestling
    • 139-150
      • 1st Canyon Brann, Crusher Wrestling
      • 2nd Erik Hill, North Summit
      • 3rd Dawson Slaugh, Uintah
      • 4th Carson Kofford, Bonneville Wrestling
    • 161-176
      • 1st Titan Young, Uintah
      • 2nd David Swarts, Uintah
    • 221
      • 1st Trevor Nielson, Uintah
      • 2nd Matthew Antillon, Uintah
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail