Home - News - Calendars - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Midget USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships (Ages 9 and 10)

Medal Distribution

  • 1st Champions (4 Medalists, 2 Champions
  • 2nd Pride Wrestling (3 Medalists, 1 Champion)
  • 2nd Grapplers West (3 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Diamondbacks (3 Medalists)
  • 5th North Summit (2 Medalists, 1 Champion)
  • 5th Pioneers of Wrestling (2 Medalists, 1 Champion)
  • 5th Rocky Mountain Wrestling (2 Medalists, 1 Champion)
  • 8th Mountain Top Wrestling Club (2 Medalists)
  • 9th Pony Express (1 Medalist, 1 Champion, 1 Outstanding Wrestler)
  • 10th Stingers (1 Medalist, 1 Champion)
  • 11th Attack Wrestling (1 Medalist)
  • 11th Elite (1 Medalist)
  • 11th Logan Champs (1 Medalist)
  • 11th Vandit (1 Medalist)
  • 11th Warrior Freestyle Club (1 Medalist)
  • 11th Wasatch (1 Medalist)

Individual Results

  • 50

    • 1st Jaxon Cole, North Summit

    • 2nd Taylor Newman, Diamondbacks

  • 55

    • 1st Cameron Hunsaker, Rocky Mountain Wrestling

    • 2nd Seth Gardner, Wasatch

    • 3rd Kaden Zorn, Rocky Mountain Wrestling

    • 4th Koy Caldwell, Warrior Freestyle Club

    • 5th Siondileigh Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

  • 60

    • 1st Taylor LaMont, Champions

    • 2nd Cole Moody, Pride Wrestling

    • 3rd Ryan Hansen, Elite

  • 65

    • 1st Conner Wengreen, Pony Express

    • 2nd Michael Peterson, Champions

    • 3rd Beau McRae, Vandit

    • 4th Shad Winn, Champions

    • 5th Jaron Jensen, Grapplers West

    • 6th Joeseph Longden, Attack Wrestling

  • 70

    • 1st Sean Johnson, Pride Wrestling

    • 2nd Logan Rex, North Summit

    • 3rd Robbie Ballam, Logan Champs

    • 4th Benjamin Anderson, Pioneers of Wrestling

    • 5th Jordan Broadwell, Grapplers West

  • 75

    • 1st Mason Mangelson, Champions

    • 2nd Helaman Suesue, Pride Wrestling

    • 3rd Lucky Smith, Diamondbacks

    • 4th Parker Kay, Diamondbacks

  • 87

    • 1st Jackson Lancaster, Stingers

    • 2nd Tyler Sargent, Mountain Top Wrestling Club

  • 95

    • 1st Layne Zaharias, Pioneers of Wrestling

  • 120+

    • 1st Gabriel Ruiz, Grapplers West

Outstanding Wrestler: Conner Wengreen, Pony Express, 65 lbs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail