Home - News - Calendars - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Greco-Roman

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

Midget Greco-Roman State Championships (Ages 9 and 10)

Medal Distribution

  • 1st Mountain Top Wrestling Club (5 Medalists)
  • 2nd Carbon Raptors (2 Medalists, 2 Champions)
  • 2nd Vandit (2 Medalists, 2 Champions)
  • 4th Wasatch (2 Medalists)
  • 5th TUG (1 Medalist, 1 Champion)
  • 5th Wayne (1 Medalist, 1 Champion)
  • 5th Mountain Crest (1 Medalist, 1 Champion)
  • 8th Stingers (1 Medalist)
  • 8th Champions (1 Medalist)
  • 8th Delta (1 Medalist)
  • 8th Diamondbacks (1 Medalist)
  • 8th Pioneers of Wrestling (1 Medalist)
  • 8th Tooele (1 Medalist)

Individual Results

  • 50

    • 1st Coby Vandertoolen, Vandit (West Jordan)

    • 2nd Caden Maynes, Mountain Top Wrestling Club (Sandy)

    • 3rd Zack Porter, Delta (Delta)

    • 4th Chance Hardy, Stingers (Brigham City)

  • 55

    • 1st Caleb Williams, Carbon Raptors (Price)

    • 2nd Tyler Schwendiman, Mountain Top Wrestling Club (Sandy)

    • 3rd Jordan McRae, Mountain Top Wrestling Club (Sandy)

  • 60

    • 1st Chris Wengreen, Mountain Crest (Hyrum)

    • 2nd Hunter Vance, Diamondbacks (Spanish Fork)

    • 3rd Addison Day, Mountain Top Wrestling Club (Sandy)

    • 4th Skye Mackintosh, Pioneers of Wrestling (Lehi)

  • 65

    • 1st Preston Stephenson, Wayne

    • 2nd Tayler Johnson, Mountain Top Wrestling Club (Sandy)

    • 3rd Gabriel Roundy, Champions (Springville)

  • 70

    • 1st Chandler Strand, Vandit (West Jordan)

    • 2nd Collin Beckstead, Tooele (Tooele)

    • 3rd, Colten Fassold, Wasatch (Heber City)

  • 75

    • 1st Johnny O`Hearon, Carbon Raptors (Price)

  • 80

    • 1st Ian Moritz, Wasatch (Heber City)

  • 87

    • 1st Austin Sutch, TUG (Pleasant Grove)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org 11342 South Woodhill Drive Sandy, Utah 84092 (801) 641-9832 E-Mail