Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Intermediate USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships (Ages 9 and 10)

Medal Distribution

  • 1st Champions (5 Medalists, 1 Champion)
  • 2nd Team Legacy (5 Medalists)
  • 3rd Fremont (4 Medalists, 3 Champions)
  • 4th Mettle Wrestling (3 Medalists, 1 Champions)
  • 4th Crusher Wrestling Club (2 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Pony Express (2 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Wasatch (2 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Riverton 3-Style (2 Medalists, 1 Champion)
  • 9th Attack Wrestling (2 Medalists)
  • 9th Kingdom Klub (2 Medalists)
  • 9th North Summit (2 Medalists)
  • 9th Pride Wrestling (2 Medalists)
  • 9th Vandit (2 Medalists)
  • 14th Mountain Top Wrestling Club (1 Medalist, 1 Champion)
  • 15th Bear Den (1 Medalist)
  • 15th Grapplers West (1 Medalist)
  • 15th Morgan Wrestling Club (1 Medalist)
  • 15th Peak Wrestling (1 Medalist)
  • 15th Roosevelt (1 Medalist)
  • 15th South Summit (1 Medalist)
  • 15th Stingers (1 Medalist)
  • 15th Team Tooele (1 Medalist)
  • 15th Total Domination (1 Medalist)
  • 15th TUG (1 Medalist)
  • 15th Uintah (1 Medalist)
  • 15th West Side Wild Things (1 Medalist)

Individual Results

  • 50
    • 1st Sage Mortimer, Champions
    • 2nd Elijah Larsen, Bear Den
    • 3rd Sutton Brown, Attack
  • 55
    • 1st Marco Herrera, Fremont
    • 2nd Parker Frasure, Kingdom Klub
    • 3rd Marcus Patrick, Kingdom Klub
    • 4th Micah Douglas, Pride Wrestling
    • 5th Channing Warner, Champions
    • 6th Austin Bush, Attack
  • 60
    • 1st Oakley Ridge, Mettle Wrestling
    • 2nd Drew Lang, Team Legacy
    • 3rd Cooper Cox, Champions
    • 4th Jackson Prescott, North Summit Youth Wrestling
    • 5th River Wardle, Team Legacy
    • 6th Jarett Jorgensen, North Summit Youth Wrestling
    • 7th Waylen Pentz, Morgan Wrestling Club
    • 8th Brian Evans, Total Domination
  • 65
    • 1st Ethan Wood, Mountain Top Wrestling Club
    • 2nd Taylor Young, Mettle Wrestling
    • 3rd Ezay Castillo, Team Legacy
    • 4th Cannon Manning, Team Tooele
    • 5th Easton Richins, Roosevelt
    • 6th Trevor LaMont, Champions
    • 7th Brock Gutierrez, Vandit
  • 70
    • 1st Hunter Bowden, Fremont
    • 2nd Kameron Moss, Team Legacy
    • 3rd Zeke Kelley, Mettle Wrestling
    • 4th Rylan Stevens, Uintah
    • 5th Danny Khoundet, Peak Wrestling
    • 6th Tyson Shepherd, Crusher Wrestling
    • 7th Ren Taylor, Roosevelt
  • 75
    • 1st Tristan Farnsworth, Wasatch
    • 2nd Caleb Swensen, Pony Express
    • 3rd Cael Smith, Fremont
    • 4th Justyn Mitchell, Champions
    • 5th Jack White, Team Legacy
    • 6th Tanner Findlay, Vandit
    • 7th Joshua Herrera, Fremont
    • 8th Jonny Gasologa, West Side Wild Things
  • 80
    • 1st Zack Smith, Fremont
    • 2nd Mark Rausch, Grapplers West
    • 3rd Brice Clegg, South Summit
  • 87
    • 1st Lincoln Van Tassell
  • 95
    • 1st Cameron Dahle, Pony Express
    • 2nd M Reed Cunningham, Stingers
    • 3rd Cash Robb, Wasatch
    • 4th Gentry Bowles, Riverton 3-Style
  • 103
    • 1st Geoffrey Kelley, Crusher Wrestling
    • 2nd Spencer Tauteoli, TUG
  • 112
    • 1st Jaxson Fullwood, Riverton 3-Style
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail