Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Granite School District Division I
Junior High Championships

Team Results

  • 1. Olympus Junior High 259
  • 2. Eisenhower Junior High 151
  • 3. Wasatch Junior High 112.5
  • 4. Churchill Junior High 103
  • 5. Bonneville Junior High 56
  • 6. Evergreen Junior High 49

Individual Results

  • 78
    • 1st Peter Erickson, Churchill
    • 2nd Cooper Robbins, Churchill
    • 3rd David Walker, Olympus
    • 4th Ethan McQuarrie, Wasatch
  • 84
    • 1st Bevhut Sharma, Churchill
    • 2nd Carson Bennion, Olympus
    • 3rd Franklin Fillmore, Bonneville
    • 4th James Thorell, Olympus
  • 90
    • 1st James Monson, Wasatch
    • 2nd Kade Gray, Eisenhower
    • 3rd Jordan Allred, Olympus
    • 4th Christian Nilson, Olympus
  • 96
    • 1st Kade Burt, Eisenhower
    • 2nd Roman Franco, Churchill
    • 3rd Soyer Haaga, Olympus
    • 4th Dallen Young, Churchill
  • 103
    • 1st Landon Morgon, Wasatch
    • 2nd Stockton Gardner, Olympus
    • 3rd Kaden Robinson, Eisenhower
    • 4th Ben Amundsen, Churchill
  • 110
    • 1st Trent White, Olympus
    • 2nd McKay Gygi, Olympus
    • 3rd Ike Cavazos, Churchill
    • 4th Mason Lund, Wasatch
  • 117
    • 1st Stan Butera, Olympus
    • 2nd Malachi Novosel, Eisenhower
    • 3rd Josh Gilbert, Olympus
    • 4th Owen Hall, Olympus
  • 124
    • 1st Jacob DeGraw, Olympus
    • 2nd Matthew Valora, Eisenhower
    • 3rd Miles Mendenhall, Olympus
    • 4th Chase Parry, Olympus
  • 131
    • 1st Jojo Farnsworth, Olympus
    • 2nd Moises Daboin, Eisenhower
    • 3rd Jared Wright, Olympus
    • 4th Jaiden Aviles, Eisenhower
  • 138
    • 1st Mac Wolfenbarger, Olympus
    • 2nd Henry Siddoway, Olympus
    • 3rd Seth Payne, Eisenhower
    • 4th Hunter Birdsley, Olympus
  • 145
    • 1st Andrei Brown, Olympus
    • 2nd Sam Christensen, Olympus
    • 3rd Coleman Kidman, Churchill
    • 4th Lucas Spillett, Olympus
  • 152
    • 1st Jackson Atkinson, Wasatch
    • 2nd Dylan Campbell, Olympus
    • 3rd Logan Hobbs, Olympus
    • 4th Logan Vincent, Eisenhower
  • 162
    • 1st Emerson Conlon, Olympus
    • 2nd Paul Clark, Evergreen
    • 3rd Chance Farrimond, Bonneville
    • 4th Teddy Florek, Wasatch
  • 175
    • 1st Sam Cutler, Olympus
    • 2nd Jake Walker, Wasatch
    • 3rd Hunter Jensen, Eisenhower
  • 190
    • 1st Moniko Cruz, Evergreen
    • 2nd Addison Harris, Olympus
    • 3rd Joseph Flores, Eisenhower
    • 4th Berkan Allein, Olympus
  • 210
    • 1st Tristan Yazzie, Eisenhower
    • 2nd Tyler Fredrick, Olympus
    • 3rd Nick Hart, Eisenhower
  • 265
    • 1st Sam Duran, Bonneville
    • 2nd Easton Galvin, Bonneville
    • 3rd Ken Fuger, Churchill
    • 4th Austin Allen, Churchill
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail