Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Grandite School District
Junior High Championships

Team Results

  • 1st Olympus Junior High 221
  • 2nd Hunter Junior High 102
  • 2nd Kennedy Junior High 102
  • 4th Churchill Junior High 90
  • 5th Eisenhower Junior High 74
  • 6th Bennion Junior High 72
  • 7th Evergreen Junior High 55.5
  • 8th Brockbank Junior High 53
  • 9th Matheson Junior High 50
  • 10th Bonneville Junior High 35
  • 11th Wasatch Junior High 30
  • 12th Valley Junior High 24
  • 13th West Lake Junior High 17

Individual Results

  • 78
    • 1st Jaeden Fowers, Bennion Junior High
    • 2nd Sockton Gardner, Olympus Junior High
    • 3rd Brandon Flater, Brockbank Junior High
    • 4th Jonah Smith, Olympus Junior High
  • 84
    • 1st Karter Moysh, Bennion Junior High
    • 2nd James Monson, Wasatch Junior High
    • 3rd Kade Burt, Eisenhower Junior High
    • 4th Yiorgo Gerontis, Churchill Junior High
  • 90
    • 1st Brayden Warner, Hunter Junior High
    • 2nd Jacob Barry, West Lake Junior High
    • 3rd Grant Reynolds, Brockbank Junior High
    • 4th Jeff Pearson, Olympus Junior High
  • 96
    • 1st McKay Gygi, Olympus Junior High
    • 2nd Kade Hernandez, Bennion Junior High
    • 3rd Izac Cavazos, Churchill Junior High
    • 4th Nathan Muscleman, Valley Junior High
  • 103
    • 1st Jacob DeGraw, Olympus Junior High
    • 2nd Andrew Easdale, Hunter Junior High
    • 3rd Trent White, Olympus Junior High
    • 4th Owen Hall, Olympus Junior High
  • 110
    • 1st Braden Henson, Eisenhower Junior High
    • 2nd Jaxson Allred, Olympus Junior High
    • 3rd Josh Nielsen, Kennedy Junior High
    • 4th Josh Gilbert, Olympus Junior High
  • 117
    • 1st Nate Thomas, Olympus Junior High
    • 2nd Alex Parr, Olympus Junior High
    • 3rd Tali Gasu, Kennedy Junior High
    • 4th Cayden Quintana, Matheson Junior High
  • 124
    • 1st Isaac Wilcox, Olympus Junior High
    • 2nd Mac Wolfenbarger, Olympus Junior High
    • 3rd Chase Frandsen, Bennion Junior High
    • 4th Caden Lopez, Matheson Junior High
  • 131
    • 1st Julio Martinez, Hunter Junior High
    • 2nd Andrei Brown, Olympus Junior High
    • 3rd Marcus Witt, Eisenhower Junior High
    • 4th Scotty Woolston, Churchill Junior High
  • 138
    • 1st Tuuaga Lavea, Hunter Junior High
    • 2nd Kevyn Grajeda, Matheson Junior High
    • 3rd Raul Guzman, Olympus Junior High
    • 4th Dakota Moffat, Bonneville Junior High
  • 145
    • 1st Bridger Baker, Churchill Junior High
    • 2nd Chase Walker, Kennedy Junior High
    • 3rd Steven Garcia, Kennedy Junior High
    • 4th Josef Mecham, Brockbank Junior High
  • 152
    • 1st Matthew Rasmussen, Churchill Junior High
    • 2nd Brakken Knorr, Hunter Junior High
    • 3rd Adrian Portillo, Kennedy Junior High
    • 4th Dawson Cook, Evergreen Junior High
  • 162
    • 1st Alex Tkachenko, Evergreen Junior High
    • 2nd Bryan Wright, Bennion Junior High
    • 3rd John Damen Hoxer, Bonneville Junior High
    • 4th Jake Lowell, Olympus Junior High
  • 175
    • 1st Gordon Nai, Kennedy Junior High
    • 2nd Moniko Cruz, Evergreen Junior High
    • 3rd Teddy Florek, Wasatch Junior High
    • 4th Gustauo Lopez, Valley Junior High
  • 190
    • 1st Will Peterson, Olympus Junior High
    • 2nd Sione Tauteoli, Kennedy Junior High
    • 3rd Elijah Bailey, Matheson Junior High
    • 4th Lewis Montoya, Valley Junior High
  • 210
    • 1st Cameron Latu, Olympus Junior High
    • 2nd Crisitian Espinel, Churchill Junior High
    • 3rd Cody Mecham, Brockbank Junior High
    • 4th Desi Jorge, Olympus Junior High
  • 265
    • 1st Sam Duran, Bonneville Junior High
    • 2nd Junior Manusete, Eisenhower Junior High
    • 3rd Kyle Schmerse, Olympus Junior High
    • 4th Masi Taafuli, Eisenhower Junior High
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail