Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Grandite School District
Junior High Championships
Olympus High School Salt Lake City, UT

Team Results

  • 1st Olympus Junior High 228
  • 2nd Kennedy Junior High 134.5
  • 3rd Evergreen Junior High 123.5
  • 4th Brockbank Junior High 120
  • 5th Hunter Junior High 96
  • 6th Bennion Junior High 86
  • 7th Matheson Junior High 36
  • 8th Kearns Junior High 32.5
  • 9th Eisenhower Junior High 30
  • 10th Churchill Junior High 24
  • 11th Jefferson Junior High 22
  • 12th Wasatch Junior High 17
  • 13th Bonneville Junior High 11
  • 13th West Lake Junior High 11

Individual Results

  • 78
    • 1st McKay Gygi, Olympus Junior High
    • 2nd Parker Sieverts, Wasatch Junior High
    • 3rd Brayden Warner, Hunter Junior High
    • 4th Cooper Hackwell, Bennion Junior High
  • 84
    • 1st John Lukire, Evergreen Junior High
    • 2nd Antonio Avila, Kearns Junior High
    • 3rd Trent White, Olympus Junior High
    • 4th Jeff Pearson, Olympus Junior High
  • 90
    • 1st Braden Henson, Eisenhower Junior High
    • 2nd Cannon Hogue, Olympus Junior High
    • 3rd Gavin Gee, Kennedy Junior High
    • 4th Weston Fowers, Bennion Junior High
  • 96
    • 1st Luke Wamsley, Kennedy Junior High
    • 2nd Jaxson Allred, Olympus Junior High
    • 3rd Jake DeGraw, Olympus Junior High
    • 4th Drew Davis, Olympus Junior High
  • 103
    • 1st Chase Frandsen, Bennion Junior High
    • 2nd Nate Thomas, Olympus Junior High
    • 3rd Dylan Herzog, Brockbank Junior High
    • 4th Alex Parr, Olympus Junior High
  • 110
    • 1st Isaac Wilcox, Olympus Junior High
    • 2nd Alex Rodriguez, Evergreen Junior High
    • 3rd Wayne Tirrell, Kennedy Junior High
    • 4th Sharp Loertscher, Bennion Junior High
  • 117
    • 1st Zach Degraw, Olympus Junior High
    • 2nd Terence Garcia, Brockbank Junior High
    • 3rd Harold Lemus, Kennedy Junior High
    • 4th Gage Meik, Jefferson Junior High
  • 124
    • 1st Carter Startup, Kearns Junior High
    • 2nd Josh Gee, Kennedy Junior High
    • 3rd Caleb Schulte, Bennion Junior High
    • 4th Chase Walker, Kennedy Junior High
  • 131
    • 1st Ricky Garreaud, Matheson Junior High
    • 2nd Jake Batt, Brockbank Junior High
    • 3rd Anthony Marquez, Brockbank Junior High
    • 4th Law Reh, Evergreen Junior High
  • 138
    • 1st Sean Giddings, Evergreen Junior High
    • 2nd Bo Tupou, Kennedy Junior High
    • 3rd Jake Dunn, Olympus Junior High
    • 4th Ben Quackenbush, Evergreen Junior High
  • 145
    • 1st Ty Carlson, Kennedy Junior High
    • 2nd Cameron McDougal, Bennion Junior High
    • 3rd Jayden Phillips, Brockbank Junior High
    • 4th Tu`uta Sekeni, Evergreen Junior High
  • 152
    • 1st Brandon Wood, Churchill Junior High
    • 2nd Taylor MacMurray, Hunter Junior High
    • 3rd Gage Fisher, Olympus Junior High
    • 4th Gordon Nai, Kennedy Junior High
  • 162
    • 1st Ben Bywater, Olympus Junior High
    • 2nd Austin Mitchell, Hunter Junior High
    • 3rd Omar Campos, Matheson Junior High
    • 4th Api Tuia, Olympus Junior High
  • 175
    • 1st Marcus Perkins, Evergreen Junior High
    • 2nd Sione Tauteoli, Kennedy Junior High
    • 3rd Gavin Allein, Olympus Junior High
    • 4th Will Peterson, Olympus Junior High
  • 190
    • 1st Nik Orme, Olympus Junior High
    • 2nd Nathan Tracy, Brockbank Junior High
    • 3rd Kingston Manuo, Kearns Junior High
    • 4th Robert Tobile, West Lake Junior High
  • 210
    • 1st Daniel Mendoza, Brockbank Junior High
    • 2nd Gabe Ruiz, Hunter Junior High
    • 3rd Kade Roberts, Olympus Junior High
    • 4th Brenden Peterson, Bennion Junior High
  • 265
    • 1st Tyler Crowther, Hunter Junior High
    • 2nd Gavin Reynolds, Brockbank Junior High
    • 3rd Willie Hendrix, Jefferson Junior High
    • 4th Sam Duran, Bonneville Junior High
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail