Home - News - Calendars - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Greco-Roman

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

Fremont Junior High Tournament

Advanced Division

  • 70

    • 1st Brandon Woolstenhume, South Summit

    • 2nd Ronald Wardleigh, Rockwahl

    • 3rd Shand Hardy, Box Elder

    • 4th Rayden Lindley, Mountain Crest

  • 80

    • 1st Colton Thornton, South Summit

    • 2nd Raston Yeates, Box Elder

    • 3rd Kelby Kopecky, Roy

  • 85

    • 1st Cody Bunderson

    • 2nd Tysen Kendrick

    • 3rd Forest Lucas

    • 4th Jake McMormick, South Summit

  • 100

    • 1st Raider Lofthouse, Mountain Crest

    • 2nd Luke King, Box Elder

    • 3rd Kolton Hardy, Box Elder

    • 4th Cody Thornton, South Summit

  • 105

    • 1st Derek Malan, Weber

    • 2nd Josh Smoot, North Summit

    • 3rd Sam Harmon, Mountain Crest

    • 4th Carson Hamilton, Mountain Crest

  • 112

    • 1st Ryan Card, South Summit

    • 2nd Spencer Brown, Bonneville

    • 3rd Kyle King, Box Elder

    • 4th Trent Stander, Roy

  • 119

    • 1st Jed Craner, Rockwahl

    • 2nd Zarmoleki Smethurst, Mount Logan

    • 3rd Jesse Dunn, Mount Logan

    • 4th Jason Glines, Bonneville

  • 125

    • 1st Ikerv Abe, North Side

    • 2nd Riley Angyle, Jerome

    • 3rd Matthew Gallen, Morgan

  • 135

    • 1st Jayce Warren, Weber

    • 2nd Todd Francom, Rockwahl

    • 3rd Danner Kjan, North Side

    • 4th Jared Lason, Mount Logan

  • 155

    • 1st Eathan Preantor, Rockwahl

    • 2nd Thomas Scoleri, Rockwahl

Intermediate Division

  • 65

    • 1st Brian Adler, South Summit

    • 2nd Pavlo Driscoll, Weber

    • 3rd McKay Baxter, Box Elder

    • 4th Dakota Cardwell, Weber

  • 70

    • 1st Casey Checketts, Box Elder

    • 2nd Cameron Schwab, Mountain Crest

    • 3rd Brady Dart, Weber

    • 4th Hunter Lucas, South Summit

  • 75

    • 1st Jeff McCormick, South Summit

    • 2nd Conner Prescott, South Summit

    • 3rd McKay Degaring, South Summit

    • 4th McKay Parrish, Box Elder

  • 80

    • 1st Issac Harrison, Mount Logan

    • 2nd Mike Robinson, Roy

    • 3rd Hunter Riggs, Weber

    • 4th Cach Bisel, South Summit

  • 90

    • 1st Justin Woodward, Wingz

    • 2nd Cole Sorensen, Mountain Crest

    • 3rd Dax Bunot, Rockwahl

    • 4th Bo Sewell, Weber

  • 95

    • 1st Mitchell Parrish, Stingers

    • 2nd Matthew Schmidt, North Summit

  • 100

    • 1st Spencer McKay, Mount Logan

    • 2nd Courtney Orgill, North Summit

    • 3rd Jordan Archuetta, Mount Logan

    • 4th Riley Eccles, Mountain Crest

  • 105

    • 1st Kenja Sato, North Side

    • 2nd Corrick Knight, Mountain Crest

    • 3rd Jantz Arbon, Weber

    • 4th Brian Soronsen, Logan

  • 112

    • 1st Hayden Burris, Mountain Crest

    • 2nd Austen Bridges, Rockwhal

    • 3rd Chase Smoot, Box Elder

    • 4th Kory Wall, South Summit

  • 119

    • 1st Crue Kopeckie, Layton

    • 2nd Alex Beecher, Rockwahl

    • 3rd Lee Leavitt, South Summit

    • 4th Jason Fairbourn, Mount Logan

  • 125

    • 1st Chase Prescott, North Side

    • 2nd Marcus Chavez, North Ridge

    • 3rd Manti Gleason, Alta

  • 135

    • 1st Andrew Kimber, North Side

    • 2nd Cooper Field, South Summit

    • 3rd Stuart Donaldson, Mount Logan

    • 4th Bryant Law, North Side

  • 145

    • 1st Hayden Snow, Mountain Crest

    • 2nd Mitch Thacker, Rockwahl

    • 3rd Ryan Mangum, Mountain Crest

    • 4th Cody Angel, South Summit

  • 155

    • 1st Brandon Porter, Roy

    • 2nd Adam Hanover, Mountain Crest

    • 3rd Zach Wittusen, Box Elder

    • 4th Nathan Olsen, Box Elder

  • 175

    • 1st Allen Day, North Side

    • 2nd Daniel Crook, Box Elder

    • 3rd Russell Bush, Layton

    • 4th Rusten Howard, Rockwahl

  • 225

    • 1st Ron Wyman, North Side

    • 2nd Daniel Burchtold

    • 3rd Derek Pond, Mountain Crest

    • 4th Richard Megawen, Mountain Crest

Beginner Division

  • 65

    • 1st Wyatt Clark North Summit

    • 2nd Blake Homer, Brighton

    • 3rd Hayden Jackman, Bonneville

    • 4th Alec Edson, Morgan

  • 70

    • 1st Pearson Jones, Mount Logan

    • 2nd Cy Bambreugh, Roy

    • 3rd Cade Wilson, Bonneville

    • 4th Corey Quintana, Roy

  • 75

    • 1st Quinn Holana, Mount Logan

    • 2nd Tucker Redd, Bonneville

    • 3rd Devin Stark, Roy

    • 4th Tanner Law, Northside

  • 80

    • 1st Justys Keckler, Mount Logan

    • 2nd Donavan Gualtier, Mountain Crest

    • 3rd Jeremy Skegerberg, North Summit

    • 4th Trevor Floyd, Roy

  • 85

    • 1st Cody Goodsell, Roy

    • 2nd David Lockhart, Mountain Crest

  • 90

    • 1st Spencer Coroner, Box Elder

    • 2nd Kade Nielson, Mountain Crest

    • 3rd Jordan Oldrod, North Side

    • 4th Tyler Bingham, Rockwahl

  • 95

    • 1st Brandon Schroeder, Weber

    • 2nd Morgan Unga, Bonneville

    • 3rd Cody Agee, Jerome

    • 4th Kaden Baird, Morgan

  • 100

    • 1st Austin Anderson, Weber

    • 2nd Kolby Christensen, Weber

    • 3rd JacobThompson, Mount Logan

    • 4th Sean Lisonbee, Roy

  • 105

    • 1st Zack Harris, Box Elder

    • 2nd Nicholas Thore, Jerome

    • 3rd Brock Warnick, Mountain Crest

    • 4th Konner Marshall, Layton

  • 112

    • 1st Tyler Powell, Jerome

    • 2nd Tim Bingham, Rockwahl

    • 3rd Beau Richardson, Mountain Crest

    • 4th Chase Woolsey, Weber

  • 119

    • 1st Eric Noris, Jerome

    • 2nd Justin Failner, TH Bell

    • 3rd Mike Pearson, Clearfield

    • 4th Broady Peck, Jerome

  • 125

    • 1st Colten Homer, Brigham

    • 2nd Jordan Roberts, Jerome

    • 3rd Rayn Teuscher, Mount Logan

    • 4th Trey Wilkins, Roy

  • 135

    • 1st Brendan Squire, Weber

    • 2nd Dayne Harper, Weber

    • 3rd Skyler Riggs, Mountain Crest

    • 4th TJ Dean, Weber

  • 145

    • 1st Wyatt Davis, Brighton

    • 2nd David Davis, Mountain Crest

    • 3rd Travis Hansen, Rockwahl

    • 4th Adam Linford, Weber

  • 155

    • 1st Kyler Thomas, Rockwahl

    • 2nd Tim Widdison, Weber

    • 3rd Anthony Smith, North Side

    • 4th Danny Foloumina, Bonneville

  • 175

    • 1st Ryan Petit, Box Elder

    • 2nd Josh Penland, Weber

    • 3rd Sam Hobb, Rockwahl

    • 4th Travis Rundall, Weber

  • 210

    • 1st Brendan Hales, Brighton

    • 2nd Steven Soderberg, Mountain Crest

    • 3rd Kevin Miller, Rockwahl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org 11342 South Woodhill Drive Sandy, Utah 84092 (801) 641-9832 E-Mail