\
Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Castle Country Crackdown
Carbon High School Price, UT

Individual Results

  • Prek-K to K
    • 36
      • 1st Aedan Bridge, East Carbon Diggers
      • 2nd Braylee Ring, Carbon Raptors
      • 3rd Keon Burton, East Carbon Diggers
      • 4th Deryk Valdez, Carbon Raptors
    • 39
      • 1st Kruz Arroyo, Carbon Raptors
      • 2nd Tru Brown, East Carbon Diggers
      • 3rd David Emery, Carbon Raptors
      • 4th Deklan Guymon, East Carbon Diggers
    • 42
      • 1st Teegan Robinson, East Carbon Diggers
      • 2nd Brogan Ward, Emery All-Stars
      • 3rd Jantz Greenhalgh, Carbon Raptors
      • 4th Michael Loveless, Carbon Raptors
    • 45
      • 1st Brayden Bosh, Little Devils
      • 2nd Easton Moat, Duchesne Eagles
      • 3rd Johnnie Huff, East Carbon Diggers
    • 49
      • 1st Chance Morrell, Mettle Wrestling
      • 2nd Brodee Bingham, Carbon Raptors
      • 3rd Ryker Bowen, Carbon Raptors
      • 4th Koen Labrum, Carbon Raptors
    • 49+
      • 1st Cooper Swasey, Little Devils
      • 2nd Wyler Tatton, Carbon Raptors
      • 3rd Skyler Oveson, GO
      • 4th Gary Burnham, Cougar Den
  • 1st-2nd Grade
    • 46
      • 1st Brodee Ring, Carbon Raptors
      • 2nd Marcus Vigil, Carbon Raptors
      • 3rd Jacob Morris, Emery All-Stars
    • 49 (Bracket A)
      • 1st Payce Herrera, Carbon Raptors
      • 2nd Cooper Swasey, Little Devils
      • 3rd Cole Burdick, East Carbon Diggers
      • 4th Hayden Hunt, East Carbon Diggers
    • 49 (Bracket B)
      • 1st Hesston McArthur, Emery All-Stars
      • 2nd Zac Thompson, Carbon Raptors
      • 3rd Logan McCarty, East Carbon Diggers
    • 52 (Bracket A)
      • 1st Logan Emery, Carbon Raptors
      • 2nd Crash Sherman, Mettle Wrestling
      • 3rd Payce Herrera, Carbon Raptors
      • 4th Carson Taylor, Carbon Raptors
    • 52 (Bracket B)
      • 1st Sam Allen, Emery All-Stars
      • 2nd Monson Loveless, Carbon Raptors
      • 3rd Alex Tatton, Carbon Raptors
      • 4th Jennifer Lewis, Little Devils
    • 55 (Bracket A)
      • 1st William Shumway, Carbon Raptors
      • 2nd Kysin Lopez, East Carbon Diggers
      • 3rd Nathan Manchester, East Carbon Diggers
    • 55 (Bracket B)
      • 1st Damon Farley, Emery All-Stars
      • 2nd Riker OHearon, Carbon Raptors
      • 3rd Daxtyn Mower, Carbon Raptors
      • 4th Kaiden Bowen, Carbon Raptors
    • 58
      • 1st Austin Paris, Little Devils
      • 2nd Madison Sherman, Mettle Wrestling
      • 3rd Jaxson Larson, East Carbon Diggers
      • 4th Mckay Oveson, GO
    • 62 (Bracket A)
      • 1st Jayce Burnham, Cougar Den
      • 2nd Kaleb Brewer, Little Devils
      • 3rd Jared Simmons, East Carbon Diggers
      • 4th Kayden Dunn, Carbon Raptors
    • 62 (Bracket B)
      • 1st Curtis Allen, Carbon Raptors
      • 2nd Jaxon Stansfield, Carbon Raptors
      • 3rd Konlee Cowan, Carbon Raptors
    • 67-75 (Bracket A)
      • 1st Orrin McElprang, Emery All-Stars
      • 2nd Austin Cunningham, Carbon Raptors
      • 3rd Cooper Huntsman, Carbon Raptors
    • 67-75 (Bracket B)
      • 1st Hazen Meccariello, Emery All-Stars
      • 2nd Andy Kifer, Top of the Rock (Wyo.)
      • 3rd Jesse Simmons, Carbon Raptors
  • 3rd-4th Grades
    • 55 (Bracket A)
      • 1st Hayden Christiansen, Emery All-Stars
      • 2nd Michael Thompson, East Carbon Diggers
      • 3rd Gunnar Bennett, Carbon Raptors
      • 4th Everrette Johnson, East Carbon Diggers
    • 55 (Bracket B)
      • 1st Jason Tatton, Carbon Raptors
      • 2nd Andrew Loveless, Carbon Raptors
      • 3rd Rayden Ewell, Emery All-Stars
    • 60
      • 1st Austin Paris, Little Devils
      • 2nd Connor Swasey, Little Devils
      • 3rd Brax Tapia, Carbon Raptors
      • 4th Jayce Burnham, Cougar Den
    • 65
      • 1st Lane Peterson, Little Devils
      • 2nd Maddox Powell, Salem
      • 3rd Ethan Gilbert, Emery All-Stars
      • 4th John Lewis, Little Devils
    • 70
      • 1st Travis Moosman, Carbon Raptors
      • 2nd Kaden Donathan, Carbon Raptors
      • 3rd Halton Hunt, East Carbon Diggers
    • 75 (Bracket A)
      • 1st Gabe Emery, Carbon Raptors
      • 2nd Jayston Justesen, Emery All-Stars
      • 3rd Gavin Fausett, Carbon Raptors
    • 75 (Bracket B)
      • 1st RJ Erickson, Carbon Raptors
      • 2nd Skyler Devey, Carbon Raptors
      • 3rd Zachary Berryman, Carbon Raptors
      • 4th Michael Vigil, Carbon Raptors
    • 90
      • 1st Ean Ellis, Little Devils
      • 2nd Gabe Emery, Carbon Raptors
      • 3rd Caden Swasey, Little Devils
      • 4th Aiden Gordon, Little Devils
    • 100
      • 1st Christine McCarty, East Carbon Diggers
      • 2nd Rylan Pulsipher, Carbon Raptors
    • 105
      • 1st Beachem Bosh, Little Devils
      • 2nd Carl Valdez, East Carbon Diggers
      • 3rd Dominic Cowan, Carbon Raptors
  • 5th-6th Grades
    • 60
      • 1st Austin Paris, Little Devils
      • 2nd Merritt Meccariello, Emery All-Stars
      • 3rd Braxton Ward, Emery All-Stars
      • 4th Maddox Powell, Salem
    • 65
      • 1st Jess Christiansen, Emery All-Stars
      • 2nd Lane Peterson, Little Devils
      • 3rd Brax Tapia, Carbon Raptors
      • 4th Sid Christiansen, Emery All-Stars
    • 75
      • 1st Landyn Campbell, Carbon Raptors
      • 2nd Travis Moosman, Carbon Raptors
    • 85
      • 1st Ashtun Guymon, East Carbon Diggers
      • 2nd Ray Burdick, East Carbon Diggers
      • 3rd Peyton Riley, Carbon Raptors
    • 95
      • 1st Carter Huntsman, Carbon Raptors
      • 2nd William Bridge, East Carbon Diggers
      • 3rd Ajay Thayn, Carbon Raptors
      • 4th Tony Shumway, Carbon Raptors
    • 105
      • 1st Jordan Davies, Syracuse
      • 2nd Chandler Campbell, Carbon Raptors
      • 3rd Taci Tapia, Carbon Raptors
      • 4th Todd Mcfarlane, East Carbon Diggers
    • 145
      • 1st Thomas McElprang, Emery All-Stars
      • 2nd Mike Shumway, Carbon Raptors
  • 7th-8th Grades
    • 75
      • 1st Gavin Guymon, East Carbon Diggers
      • 2nd Landyn Campbell, Carbon Raptors
      • 3rd Jacob Ewell, Emery All-Stars
    • 85
      • 1st Caison Ault, Little Devils
      • 2nd Dwain Farley, Emery All-Stars
    • 105-120
      • 1st Bryar Meccariello, Emery All-Stars
      • 2nd Jordan Davies, Syracuse
      • 3rd Jayden Tonc, Carbon Raptors
    • 130
      • 1st Ridic Migliori, Carbon Raptors
      • 2nd Logen Kepl, Carbon Raptors
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail