Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers, the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers, the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Caleb Williams Memorial
Maple Mountain High School Spanish Fork, UT

Individual Results

  • Pre-K
    • 30
      • 1st Asher Millward, Team Legacy
    • 35
      • 1st Braden Millward, Team Legacy
      • 2nd Talmage Mortimer, Champions
      • 3rd Dawson Nielsen, Jordan Junior Wrestling
    • 45
      • 1st Nova Valeti, Champions
      • 2nd Peyton Hawkins, Champions
      • 3rd Traycen Xoumphonphackdy, Mettle Wrestling
      • 4th Mason Ludlow, Payson Grappling Force
    • Heavy A
      • 1st Villiami Fulilangi, Mettle Wrestling
      • 2nd Cy Chrisman, Champions
      • 3rd Brayden Christiansen, Team Legacy
    • Heavy B
      • 1st Josh Ward, Champions
      • 2nd Marcus Sensinger, Champions
  • 1st
    • 50
      • 1st Cam Ford, Payson Grappling Force
      • 2nd Ashton Butler, Mettle Wrestling
      • 3rd Paxton Daggett, Extreme Wrestling
      • 4th Barry Udall, Champions
    • 55A
      • 1st Cooper Ford, Payson Grappling Force
      • 2nd Andrew Fox, Spanish Fork
      • 3rd Xander Brady, Mettle Wrestling
      • 4th Ethan Garcia, Tooele Youth Wrestling
    • 55B
      • 1st Keston Hess, Team Takedown
      • 2nd Weston Nielsen, Jordan Junior Wrestling
      • 3rd Kohlton Johnston, Extreme Wrestling
      • 4th Boston Gardner, Payson Grappling Force
    • 55C
      • 1st Cade White, Team GV (Nev.)
      • 2nd Vita Valeti, Champions
      • 3rd Jace Wilson, Team Takedown
      • 4th Riggin Walker, Diamondville Wrestling Club (Wyo.)
    • 60
      • 1st Reed Harris, Mettle Wrestling
      • 2nd Joshua Biesinger, Champions
      • 3rd Parkyr Joyner, Mettle Wrestling
      • 4th Kesler Riding, Spanish Fork
  • 2nd
    • 55A
      • 1st Keagan Boyce, Wolf Pack Wrestling
      • 2nd Drake Gritzmacher, Tooele Youth Wrestling
      • 3rd Heath Clyde, Wasatch
      • 4th Taggert Argyle, Salem
    • 55B
      • 1st Brayden Jacobson, Mettle Wrestling
      • 2nd Layne Osborn, Payson Grappling Force
      • 3rd Drake Mayfield, Team Takedown
      • 4th Ashton Neil, Champions
    • 55C
      • 1st Dawson Wood, Salem
      • 2nd Jackson Metcalf, Champions
      • 3rd Tezlin Winn, Team Takedown
      • 4th Channing Warner, Champions
    • 55D
      • 1st Bronson Richins, North Summit Wrestling Club
      • 2nd Collin Tijerina, Champions
      • 3rd Parker Pratt, Champions
    • 60
      • 1st Nate Provost, Wasatch
      • 2nd Matty Richardson, Independent
      • 3rd Monson Morley, Payson Grappling Force
      • 4th Will Korth, Morgan Wrestling Club
  • 3rd
    • 60
      • 1st Jackson Prescott, North Summit Wrestling Club
      • 2nd River Wardle, Team Legacy
      • 3rd Jabin Taylor, Team Takedown
      • 4th Isaac Bartholomew, Mettle Wrestling
    • 65A
      • 1st Cash Canto, Champions
      • 2nd Bear Browne, Team GV (Nev.)
      • 3rd Timothy Bonner, Wasatch
      • 4th Braydon Allie, Tooele Youth Wrestling
    • 65B
      • 1st Cooper Cox, Champions
      • 2nd Jacob Finlinson, Mettle Wrestling
      • 3rd Deegan Palmer, Payson Grappling Force
      • 4th Konnor Kegel, Claws
    • 65C
      • 1st Jaxon Morlan, Duchesne Eagles
      • 2nd Gage Chrisman, Champions
      • 3rd Donovan Washburn, Mettle Wrestling
      • 4th Drayton Whicker, Payson Grappling Force
    • 70A
      • 1st Jack White, Team Legacy
      • 2nd Gage Thomas, Champions
      • 3rd Russell Mangelson, Payson Grappling Force
      • 4th Brady Dean, Evanston Elite (Wyo.)
    • 70B
      • 1st Alejandro Quezada, Champions
      • 2nd Coleman Whicker, Payson Grappling Force
      • 3rd Tyler Hew`len, Champions
    • 75
      • 1st Mark Rausch, Grapplers West
      • 2nd Justyn Mitchell, Champions
      • 3rd Kobe Peterson, Champions
    • 85
      • 1st Trevor Guzman, Payson Grappling Force
      • 2nd Jakob Morrison, Champions
      • 3rd Cooper Johnson, Champions
    • 90
      • 1st Braxton Monroe, Payson Grappling Force
      • 2nd Karsen Broadhead, Payson Grappling Force
    • Heavy
      • 1st Thomas Fortune, Claws
      • 2nd Tansyn Joyner, Mettle Wrestling
  • 3rd True Beginner
    • 50
      • 1st Sage Mortimer, Champions
      • 2nd Jaden Kay, Wrestling Thunder
      • 3rd Ryan McKitrick, Mountain View Wrestling
      • 4th Michael McKitrick, Mountain View Wrestling
    • 55
      • 1st Brock Harris, Mettle Wrestling
      • 2nd Justin Boydston, Jordan Junior Wrestling
      • 3rd Max Bolton, Jordan Junior Wrestling
    • 70
      • 1st Jett Anderson, Mettle Wrestling
      • 2nd Hayden Ross, Champions
    • 75
      • 1st Riley Thomas, Mettle Wrestling
      • 2nd Ryan Porter, Mettle Wrestling
      • 3rd Ryan Bazzelle, Mettle Wrestling
      • 4th Tanner Mullen, Mettle Wrestling
    • 85
      • 1st Trent Oldham, Jordan Junior Wrestling
      • 2nd Nathaniel Ludlow, Riverton Wolf Pack Wrestling
      • 3rd Logan Holliday, Mettle Wrestling
      • 4th Harrison Hodgson, Box Elder Jr High
    • Heavy
      • 1st Caleb Buchanan, Independent
      • 2nd Rafe Hill, Champions
  • Middle School
    • 55
      • 1st Billy Sullivan, Team GV (Nev.)
      • 2nd Brandon Corsaro, Team GV (Nev.)
      • 3rd Trever Glaubensklee, Jordan Junior Wrestling
      • 4th Cole Jensen, Payson Grappling Force
    • 60
      • 1st William Zernich, Team GV (Nev.)
      • 2nd Jarett Jorgensen, North Summit Wrestling Club
      • 3rd Jackson Prescott, North Summit Wrestling Club
      • 4th Korby Christiansen, Emery All-Stars
    • 65
      • 1st Van Bray, Millard
      • 2nd Ryker Boyce, Wolf Pack Wrestling
      • 3rd Steele Dias, Team GV (Nev.)
      • 4th Quenton Mortimer, Champions
    • 70
      • 1st Zak Kohler, Wasatch
      • 2nd Koy Caldwell, Weber Warriors
      • 3rd Brady Lowry, Canyon View Wrestling
      • 4th Nick Lund, Mettle Wrestling
    • 75
      • 1st Ryan Larson, Champions
      • 2nd Hailey Cox, Champions
      • 3rd Tanner Pyne, Payson Grappling Force
      • 4th Orlando Corona, Payson Grappling Force
    • 80
      • 1st Mason Christiansen, Team Legacy
      • 2nd Riley Noble, Team Legacy
      • 3rd Gentry Warner, Champions
      • 4th Spencer Maxwell, Jordan Junior Wrestling
    • 85
      • 1st John Manning, Team Legacy
      • 2nd Isaac Semadeni, Mt. Logan
      • 3rd Seth Gardner, Wasatch
      • 4th Spencer Bowman, Cedar Redmen
    • 90
      • 1st Brandyn Van Tassell, Champions
      • 2nd Spencer Curtis, Champions
      • 3rd Justin Martin, Payson Grappling Force
      • 4th Mac Dodson, Pleasant Grove Vikings
    • 100
      • 1st Zac Musselman, Monticello
      • 2nd Wyatt Monroe, Payson Grappling Force
      • 3rd Traven Hansen, Pleasant Grove Vikings
      • 4th Easton Keck, Payson Grappling Force
    • 105
      • 1st DJ Cohen, Wasatch
      • 2nd Michael Peterson, Champions
      • 3rd Tanner Shields, Delta
      • 4th Owen Rowe, Champions
    • 115
      • 1st Collin Reid, Champions
      • 2nd Kade Carlson, Mt. Logan
      • 3rd Dylan Kruger, North Summit Wrestling Club
      • 4th Quincy Wildman, Mt. Logan
    • 125
      • 1st Chase Trussell, Morgan Wrestling Club
      • 2nd Benjamin Badonie, Mettle Wrestling
      • 3rd Ben Provost, Wasatch
  • Middle School True Beginner
    • 60
      • 1st Zack Ruffell, Mountain View Wrestling
      • 2nd Sam Compas, Champions
    • 65
      • 1st Jackson Hinckley, Champions
      • 2nd Hunter Gough, Claws
      • 3rd Henry Larson, Jordan Junior Wrestling
      • 4th Maxwell Stepan, Little Braves
    • 80
      • 1st Coleman Margetts, Claws
      • 2nd Marcus Witt, TV Little Tough Guys
      • 3rd Zack Holmes, Pleasant Grove Vikings
      • 4th William Carrick, Bruin Wrestling Club
    • 115
      • 1st Tate Dayton, Champions
      • 2nd Jacob Randolph, Champions
      • 3rd Kole Thomas, Mettle Wrestling
      • 4th Hunter Nelson, Team Tooele
    • 145
      • 1st Simote Iloa, Champions
      • 2nd Dylan Payne, Pleasant Grove Vikings
      • 3rd Hagen Fitzgerald, Wasatch
      • 4th Lennon Doyle, Tooele Youth Wrestling
  • Junior High
    • 75
      • 1st Jaxon Cole, North Summit Wrestling Club
      • 2nd Jake Holbrook, Box Elder Jr High
      • 3rd Brandon Meikel, Grapplers West
      • 4th Rion Almeida, Team GV (Nev.)
    • 80
      • 1st Nelson Jones, Pleasant Grove Vikings
      • 2nd Adam Robins, Mettle Wrestling
      • 3rd Trevor Cluff, Wasatch
      • 4th Porter Hodgson, Box Elder Jr High
    • 85
      • 1st Corbin Smith, Wasatch
      • 2nd Carlitos Nava, North Summit Wrestling Club
      • 3rd Wallace Zernich, Team GV (Nev.)
      • 4th Chance Hardy, Box Elder Jr High
    • 90
      • 1st Brandyn Van Tassell, Champions
      • 2nd Tanner Cox, Champions
      • 3rd Jace Anderson, North Summit Wrestling Club
      • 4th Kyle Evans, Total Domination
    • 95
      • 1st McKoy Christiansen, Emery All-Stars
      • 2nd Dallin Ewart, Delta
      • 3rd Bo Simmons, Pleasant Grove Vikings
      • 4th Elyas Lizares, Team GV (Nev.)
    • 100
      • 1st Taylor LaMont, Champions
      • 2nd Benjamin Anderson, Pleasant Grove Vikings
      • 3rd Kade Evans, Kingdom Klub
      • 4th Adrian Ojeda, Team GV (Nev.)
    • 105
      • 1st Brodie Douglass, Bridger Valley Bruins (Wyo.)
      • 2nd Adrian Ojeda, Team GV (Nev.)
      • 3rd Lukas Erickson, Kingdom Klub
      • 4th Ritchie Heywood, Wasatch
    • 110
      • 1st Brock Hardy, Box Elder Jr High
      • 2nd Isiah Peterson, Champions
      • 3rd Cobe Berrett, Canyon View Wrestling
      • 4th Shadrach Preece, Mettle Wrestling
    • 115
      • 1st Brantley Johnson, Pleasant Grove Vikings
      • 2nd Davis Reynaud, Brighton Junior Wrestling
      • 3rd Jordan Holopeter, Evanston Elite (Wyo.)
      • 4th Harrison Johnson, Box Elder Jr High
    • 120
      • 1st Briar Bunderson, Box Elder Jr High
      • 2nd Tyler Goodman, Mountain View Wrestling
      • 3rd Chase Trussell, Morgan Wrestling Club
      • 4th Spencer Kelly, Spanish Fork
    • 125
      • 1st Giullian Nakamatsu, Team GV (Nev.)
      • 2nd Jake Goodwin, Mt. Logan
      • 3rd Marshall Adams, Jordan Junior Wrestling
      • 4th T.J Campbell, Riverton Wolf Pack Wrestling
    • 135
      • 1st Ashton J. Seely, Champions
      • 2nd Jiar Meagher, Team GV (Nev.)
      • 3rd Jackson Lancaster, Box Elder Jr High
      • 4th Payden Osborn, Payson Grappling Force
  • Junior High True Beginner
    • 80
      • 1st Hunter Dunkley, Champions
      • 2nd Jaren Myrup, Champions
      • 3rd Ashton Green, Champions
      • 4th Hunter Dunkley, Champions
    • 85
      • 1st Bruce Campbell, Champions
      • 2nd Preston Johnson, Pleasant Grove Vikings
      • 3rd C.J. Washburn, Extreme Wrestling
    • 90
      • 1st N Holmes, Pleasant Grove Vikings
      • 2nd Lucas Taylor, Pleasant Grove Vikings
      • 3rd Bracken Rothwell, Wasatch
      • 4th Shane Ellsworth, Wasatch
    • 95
      • 1st Ben Taylor, Wasatch
      • 2nd Seth Polevoi, Riverton Wolf Pack Wrestling
      • 3rd Eric Bonnette, Mettle Wrestling
    • 100
      • 1st Cooper Trussell, Morgan Wrestling Club
      • 2nd Riley Marath, Mettle Wrestling
      • 3rd Austin Phillips, Independent
      • 4th Bridger Petersen, Mettle Wrestling
    • 105
      • 1st Luis Valadez, Payson Grappling Force
      • 2nd Spencer Staheli, Champions
      • 3rd Todd Oldham, Jordan Junior Wrestling
    • 110
      • 1st James Nelson, Emery All-Stars
      • 2nd Dylan Gregerson, Riverton Wolf Pack Wrestling
      • 3rd Kaelin Cummings, Wasatch
      • 4th Adam Butt, Riverton Wolf Pack Wrestling
    • 115
      • 1st Dylan Gross, Champions
      • 2nd Conner Braze, Wasatch
      • 3rd Joceline Guzman, Champions
      • 4th Thomas Ream, Champions
    • 120
      • 1st Dallin Wheatley, Box Elder Jr High
      • 2nd Jonathan Roy, Riverton Wolf Pack Wrestling
      • 3rd Emilio Leiva, Payson Grappling Force
      • 4th Koby Werry, Champions
    • 125
      • 1st Blake Sandquist, Riverton Wolf Pack Wrestling
      • 2nd Michael Newell, Champions
      • 3rd Caleb Terry, Champions
    • 130
      • 1st Zachary Baker, Champions
      • 2nd Curtis Castillow, Pleasant Grove Vikings
      • 3rd Matthew Stone, Champions
      • 4th Derek Williams, Pleasant Grove Vikings
    • 135
      • 1st Tanner Shuman, Champions
      • 2nd Dylan Frame of Orem
      • 3rd Spencer Gwilliam, Champions
    • 150
      • 1st Bridger Kimber, Independent
      • 2nd Jace Coon, Extreme Wrestling
      • 3rd Garrett Ashby, Champions
      • 4th Eric Dominguez, Champions
    • 175
      • 1st Hayden Diede, Champions
      • 2nd Keaton Denbow, Wasatch
      • 3rd Jerry Land, Riverton Wolf Pack Wrestling
      • 4th Joseph Boyer, Mettle Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail