Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Cadet USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships (Ages 15 and 16)

Medal Distribution

  • 1st Longhorn Wrestling (7 Medalists, 3 Champions)
  • 2nd Champions (5 Medalists, 1 Champion)
  • 2nd Empire Wrestling (5 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Westlake (4 Medalists, 1 Champion)
  • 5th Wasatch (3 Medalists, 2 Champions)
  • 6th Team Prestige (3 Medalists, 1 Champion)
  • 6th Tech Wrestling (3 Medalists, 1 Champion)
  • 6th Uintah (3 Medalist, 1 Champion)
  • 9th Mettle Wrestling (3 Medalists)
  • 9th Sanderson Wrestling (3 Medalists)
  • 9th Stallions Wrestling (3 Medalists)
  • 12th Charger Wrestling (2 Medalists, 1 Champion)
  • 12th Olympus (2 Medalists, 1 Champion)
  • 14th Cave Club (2 Medalists)
  • 14th Fremont (2 Medalists)
  • 14th Syracuse (2 Medalists)
  • 17th Morgan Wrestling (1 Medalist, 1 Champion)
  • 17th Team Legacy (1 Medalist, 1 Champion)
  • 19th Bruin Wrestling (1 Medalist)
  • 19th Delta (1 Medalist)
  • 19th Grantsville (1 Medalist)
  • 19th Juab (1 Medalist)
  • 19th King of the Mountain (1 Medalist)
  • 19th Mountain Top Wrestling Club (1 Medalist)
  • 19th Pride Wrestling (1 Medalist)
  • 19th Tactik 3-Style (1 Medalist)
  • 19th Top of Utah (1 Medalist)
  • 19th TUG (1 Medalist, 1 Champion)

Individual Results

  • 88
    • 1st Quade Smith, Empire Wrestling
  • 94
    • 1st Cooper Cox, Champions
    • 2nd Austin Bush, Sanderson Wrestling
  • 100
    • 1st Preston Blotter, Wasatch
    • 2nd Aidan Harris, Empire Wrestling
  • 106
    • 1st River Wardle, Team Prestige
    • 2nd Brian Evans, King of the Mountain
    • 3rd Jacob Finlinson, Westlake
    • 4th Marco Herrera, Sanderson Wrestling
    • 5th Thomas Coates, Grantsville
    • 6th Easton Richins, Longhorn Wrestling
  • 113
    • 1st Jarett Jorgensen, Morgan Wrestling
    • 2nd Mason Denton, Fremont
    • 3rd Ren Taylor, Longhorn Wrestling
    • 4th Izaya Valdez, Tactik 3-Style
    • 5th Danny Khoundet, Stallions Wrestling
    • 6th Hayden Wilson, Cave Club
  • 120
    • 1st Gavin Ayotte, Uintah
    • 2nd Terrell Barraclough, Empire Wrestling
    • 3rd Tristan Farnsworth, Longhorn Wrestling
    • 4th Oakley Ridge, Mettle Wrestling
    • 5th Parker Coffey, Sanderson Wrestling
    • 6th Rhett Miner, Champions
  • 126
    • 1st Dean Thompson, Longhorn Wrestling
    • 2nd Sammy Heywood, Wasatch
    • 3rd Colby Eastmond, Mettle Wrestling
    • 4th Kaleb Nybo, Juab
    • 5th Hadley Cowan, Mettle Wrestling
    • 6th Jordan Wakefield, Top of Utah
  • 132
    • 1st Stockton O'Brien, Wasatch
    • 2nd Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
    • 3rd Kade Syddall, Team Prestige
    • 4th Jeremy Evans, Tech Wrestling
    • 5th Joshua Rassi, Syracuse
    • 6th Rylan Stevens, Champions
  • 138
    • 1st Jate Frost, Longhorn Wrestling
    • 2nd August Harrison, Uintah
    • 3rd Carson Sheets, Longhorn Wrestling
    • 4th Heston Murdock, Longhorn Wrestling
    • 5th Seth Burr, Bruin Wrestling
    • 6th Bridger Bennion, Uintah
  • 145
    • 1st Riley Noble, Olympus
    • 2nd Canyon Brann, Empire Wrestling
    • 3rd Tucker Naccarato, Pride Wrestling
    • 4th Parker Gasser, Champions
    • 5th Elijah Wilson, Cave Club
    • 6th Brice Page, Westlake
  • 152
    • 1st McKay Foy, Longhorn Wrestling
    • 2nd Koby Johnson, Stallions Wrestling
    • 3rd Mark Rausch, Team Prestige
    • 4th Tytan Smith, Syracuse
    • 5th Gabriel Stastny, Westlake
    • 6th Bodey Manzanares, Stallions Wrestling
  • 160
    • 1st Jaxon Moore, TUG
    • 2nd Justyn Mitchell, Champions
    • 3rd Kasey Robison, Olympus
    • 4th Richard Walker, Stallions Wrestling
    • 5th Dax Gove, Charger Wrestling
  • 170
    • 1st Mason Christiansen, Team Legacy
    • 2nd Bowen Shields, Delta
  • 182
    • 1st Tyson Zesiger, Tech Wrestling
    • 2nd Gavin Richardson, Empire Wrestling
  • 195
    • 1st Zach Warren, Westlake
    • 2nd Duncan Purpura, Tech Wrestling
  • 220
    • 1st Kade Carlson, Charger Wrestling
    • 2nd Weston Warr, Fremont
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail