Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Cadet USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships (Ages 15 and 16)

Medal Distribution

  • 1st Champions (8 Medalists, 2 Champions)
  • 2nd Crusher Wrestling (5 Medalists, 1 Champion)
  • 2nd Wasatch (5 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Syracuse (4 Medalists, 1 Champion)
  • 5th Tech Wrestling (4 Medalists)
  • 6th Fremont (3 Medalists, 1 Champion)
  • 7th Bruin Wrestling (3 Medalists)
  • 7th Stallions Wrestling (3 Medalists)
  • 7th Uintah (3 Medalists)
  • 10th Ironmen (2 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Mettle Wrestling (2 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Morgan Wrestling (2 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Stingers (2 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Tactik 3-Style (2 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Top of Utah (2 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Westlake (2 Medalists, 1 Champion)
  • 17th Cave Club (2 Medalists)
  • 17th Cougar Den (2 Medalists)
  • 17th Hurricane (2 Medalists)
  • 17th Juab (2 Medalists)
  • 17th Millard County Wrestling (2 Medalists)
  • 17th Mountain Top Wrestling Club (2 Medalists)
  • 17th Red Storm (2 Medalists)
  • 17th SLC Wrestling Academy (2 Medalists)
  • 17th Team Prestige (2 Medalists)
  • 26th Extreme Wrestling (1 Medalist, 1 Champion)
  • 26th Olympus (1 Medalist, 1 Champion)
  • 26th Team Legacy (1 Medalist, 1 Champion)
  • 29th Bear River (1 Medalist)
  • 29th Cedar Redmen (1 Medalist)
  • 29th Devils Wrestling (1 Medalist)
  • 29th Hurricane (1 Medalist)
  • 29th North Summit (1 Medalist)
  • 29th Orem Tigers (1 Medalist)
  • 29th Salvation (1 Medalist)
  • 29th South Side (1 Medalist)
  • 29th Timberwolf Wrestling (1 Medalist)
  • 29th TUG (1 Medalist)
  • 29th Wolfpack (1 Medalist)

Individual Results

  • 94
    • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
    • 2nd Van Bray, Champions
    • 3rd Preston Blotter, Wasatch
    • 4th Treyson Davis, Wasatch
    • 5th Mckay Bush, Champions
    • 6th Gunnar Brown, Syracuse
  • 100
    • 1st Mason Denton, Fremont
    • 2nd Mitchel Slack, Wasatch
    • 3rd Thomas Gordy, South Side
    • 4th Ryker Boyce, Red Storm
    • 5th Carson Whitney, Devils Wrestling
    • 6th Calvin Bishop, Hurricane
  • 106
    • 1st Gavin Ayotte, Extreme Westling
    • 2nd Tyson Humphreys, Crusher Wrestling
    • 3rd Quenton Mortimer, Champions
    • 4th Colby Bowden, Fremont
    • 5th Rhett Miner, Champions
    • 6th Riley Helt, Red Storm
  • 113
    • 1st Terrell Barraclough, Crusher Wrestling
    • 2nd Cole Zorn, Mettle Wrestling
    • 3rd Anthony Herrera, Stallions Wrestling
    • 4th Dylian Moore, Stallions Wrestling
    • 5th Tayton Bennett, Crusher Wrestling
    • 6th Izaya Valdez, Westlake
  • 120
    • 1st Stockton O`Brien, Wasatch
    • 2nd Gabriel Terry, Bruin Wrestling
    • 3rd Gentry Warner, Juab
    • 4th Carson Sheets, Champions
    • 5th Bridger Ostler, Syracuse
    • 6th Cayden Quintana, Stallions Wrestling
  • 126
    • 1st Kade Thompson, Mettle Wrestling
    • 2nd Jack Lang, SLC Wrestling Academy
    • 3rd Jate Frost, Cougar Den
    • 4th Samuel Sprehn, Syracuse
    • 5th Seth Burr, Bruin Wrestling
    • 6th Ryan Ball, Ironmen
  • 132
    • 1st Brady Lowry, Ironmen
    • 2nd Zak Kohler, Wasatch
    • 3rd Logan Mano, Top of Utah
    • 4th Riley Noble, SLC Wrestling Academy
    • 5th Parker Gasser, Champions
    • 6th Garrick Kilpack, Mountain Top Wrestling Club
  • 138
    • 1st Brock Hardy, Stingers
    • 2nd Zac Musselman, Salvation
    • 3rd Canyon Brann, Crusher Wrestling
    • 4th Jaxon Moore, TUG
    • 5th Elijah Wilson, Cave Club
    • 6th Weston Hirschi, Bear River
  • 145
    • 1st Isaac Wilcox, Olympus
    • 2nd Logan Jensen, Team Prestige
    • 3rd Jace Anderson, North Summit
    • 4th Treyson Abbot, Hurricane
    • 5th Dyllin Broughton, Millard County Wrestling
    • 6th Richmond Phinney, Orem Tigers
  • 152
    • 1st Mason Christiansen, Team Legacy
    • 2nd Collin Smith, Tech Wrestling
    • 3rd McKay Foy, Cougar Den
    • 4th Wyatt Harmon, Juab
    • 5th Marshall Job, Tactik 3-Style
  • 160
    • 1st Zackary Johnson, Champions
    • 2nd Yair Moran, Millard County Wrestling
    • 3rd Jackson Coyle, Tech Wrestling
    • 4th Hayden Stuart, Morgan Wrestling
  • 170
    • 1st Zach Warren, Westlake
    • 2nd Ben Ericksen, Fremont
    • 3rd Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
  • 182
    • 1st Jayden Burton, Syracuse
    • 2nd Tucker Bartels, Uintah
    • 3rd Mac Peterson, Wolfpack
    • 4th Tristan Carman, Team Prestige
    • 5th Dylan Edwards, Crusher Wrestling
    • 6th Jesse Steele, Cave Club
  • 195
    • 1st Jaeger Clark, Tactik 3-Style
    • 2nd Nick Ware, Timberwolf Wrestling
    • 3rd Taylor Money, Tech Wrestling
  • 220
    • 1st Chase Trussell, Morgan Wrestling
    • 2nd Kioni Alvarez, Cedar Redmen
    • 3rd Chase Jeppesen, Stingers
  • 285
    • 1st Carson Kay, Champions
    • 2nd Trevor Nielson, Uintah
    • 3rd David Herring, Bruin Wrestling
    • 4th Leonardo Jimenez, Uintah
    • 5th Andrew Bargeron, Tech Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail