Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Cadet USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships (Ages 15 and 16)

Medal Distribution

  • 1st Tactik T3 (8 Medalists, 3 Champions)
  • 2nd Crusher Wrestling (7 Medalists, 3 Champions)
  • 3rd Champions (7 Medalists, 2 Champions)
  • 4th Wasatch (6 Medalists, 3 Champions)
  • 5th Syracuse (5 Medalists)
  • 6th Morgan Wrestling (4 Medalists, 1 Champion)
  • 7th Bruin Wrestling (4 Medalists)
  • 8th Stallions Wrestling (3 Medalists, 1 Champion)
  • 8th Top of Utah (3 Medalists, 1 Champion)
  • 10th Ironmen (3 Medalists)
  • 10th Mountain Top Wrestling Club (3 Medalists)
  • 10th Tech Wrestling (3 Medalists)
  • 13th Juab (2 Medalists, 1 Champion)
  • 14th Fremont (2 Medalists)
  • 14th Millard County Wrestling Club (2 Medalists)
  • 14th Red Storm (2 Medalists)
  • 14th Team Prestige (2 Medalists)
  • 14th Utah United (2 Medalists)
  • 19th Team Legacy (1 Medalist, 1 Champion)
  • 20th Cave Club (1 Medalist)
  • 20th Charger Wrestling (1 Medalist)
  • 20th Delta (1 Medalist)
  • 20th Hurricane Valley (1 Medalist)
  • 20th Logan (1 Medalist)
  • 20th Ruiz Combat Grappling (1 Medalist)
  • 20th South Summit (1 Medalist)
  • 20th Salvation (1 Medalist)
  • 20th Team Erkin (1 Medalist)
  • 20th Tiger Wrestling (1 Medalist)
  • 20th Timberwolf Wrestling (1 Medalist)
  • 20th Uintah (1 Medalist)
  • 20th Wolfpack (1 Medalist)

Individual Results

  • 88
    • 1st Braydon Mogle, Top of Utah
    • 2nd Mitchel Slack, Wasatch
    • 3rd Christopher Payne, Morgan Wrestling
    • 4th Mckay Bush, Team Erkin
  • 94
    • 1st Dalton Stutzman, Crusher Wrestling
    • 2nd Quenton Mortimer, Champions
    • 3rd Calvin Taylor, Crusher Wrestling
  • 100
    • 1st Anthony Herrera, Stallions Wrestling
    • 2nd Tayton Bennett, Fremont
    • 3rd Jaden Nelson, Syracuse
    • 4th Thomas Gordy, Utah United
    • 5th Weston Fowers, Mountain Top Wrestling Club
  • 106
    • 1st Gentry Warner, Champions
    • 2nd Kegan Leatherow, Fremont
    • 3rd Chyler Zeeman, Champions
    • 4th Jayden Williams, South Summit
    • 5th Jonathon Hansen, Tech Wrestling
    • 6th Dylian Moore, Stallions Wrestling
  • 113
    • 1st Zak Kohler, Wasatch
    • 2nd Brady Lowry, Ironmen
    • 3rd Gabriel Terry, Bruin Wrestling
    • 4th Koy Caldwell, Tactik T3
    • 5th Wyatt Sharp, Uintah
    • 6th Ryan Ball, Ironmen
  • 120
    • 1st Isaac Wilcox, Utah United
    • 2nd Justin Murray, Tactik T3
    • 3rd Jaren Myrup, Champions
    • 4th Logan Gustafson, Stallions Wrestling
    • 5th Logan Mano, Top of Utah
    • 6th Wyatt Ellis, Crusher Wrestling
  • 126
    • 1st Carlitos Nava, Morgan Wrestling
    • 2nd Raynger Keckler, Logan
    • 3rd Chance Bundy, Red Storm
    • 4th Carson Halls, Tech Wrestling
    • 5th Treyson Abbot, Hurricane Valley
    • 6th Austin Martinez, Syracuse
  • 132
    • 1st Brock Hardy, Tactik T3
    • 2nd Logan Jensen, Team Prestige
    • 3rd Corbin Smith, Wasatch
    • 4th Benjamin Harden, Tech Wrestling
    • 5th Dyllin Broughton, Delta
    • 6th Wyatt Harmon, Juab
  • 138
    • 1st Ryan Hansen, Champions
    • 2nd Taylor Heath, Team Prestige
    • 3rd Bronc Marriott, Utah United
    • 4th Taig Arledge, Bruin Wrestling
    • 5th Kaiden Lamb, Tactik T3
    • 6th Rett Riding, Millard County Wrestling Club
  • 145
    • 1st Steven Quintana, Crusher Wrestling
    • 2nd Zac Musselman, Salvation
    • 3rd Brad Findlay, Charger Wrestling
    • 4th Weston Memmott, Crusher Wrestling
    • 5th Tucker Eldredge, Tactik T3
    • 6th Seth Gardner, Wasatch
  • 152
    • 1st Cole Moody, Team Legacy
    • 2nd Jayden Burton, Syracuse
    • 3rd RJ Bingham, Top of Utah
    • 4th Gatlin Peterson, Champions
    • 5th Joseph Dawson, Bruin Wrestling
    • 6th Josef Mecham, Mountain Top Wrestling Club
  • 160
    • 1st Ritchie Heywood, Wasatch
    • 2nd Owen Pentz, Morgan Wrestling
    • 3rd Byron Anderson, Red Storm
    • 4th Parker Kay, Champions
    • 5th Yair Moran, Millard County Wrestling Club
  • 170
    • 1st DJ Cohen, Wasatch
    • 2nd Tyler Haley, Ironmen
    • 3rd Mac Peterson, Wolfpack
  • 182
    • 1st Jaeger Clark, Tactik T3
    • 2nd Cody Mecham, Mountain Top Wrestling Club
    • 3rd Christian Llamas, Cougar Den
    • 4th Austin Smith, Syracuse
    • 5th Dylan Edwards, Crusher Wrestling
    • 6th Jesse Steele, Cave Club
  • 195
    • 1st Brandon Closson, Tactik T3
    • 2nd Jackson Roubidoux, Tactik T3
    • 3rd Chase Trussell, Morgan Wrestling
    • 4th Austin Winterton, Tiger Wrestling
    • 5th Kaleb Barton, Syracuse
    • 6th Nick Ware, Timberwolf Wrestling
  • 220
    • 1st Dylan White, Juab
    • 2nd Matthew Gilchrist, Ruiz Combat Grappling
  • 285
    • 1st Dylan Tucker, Crusher Wrestling
    • 2nd David Herring, Bruin Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail