Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Cadet USA Wrestling-Utah Greco-Roman State Championships (Ages 15 and 16)

Medal Distribution

  • 1st Champions (11 Medalists, 1 Champion)
  • 2nd Crusher Wrestling (7 Medalists, 2 Champions)
  • 3rd Stingers (4 Medalists, 1 Champion)
  • 4th Syracuse (4 Medalists)
  • 5th Fortius (3 Medalists, 2 Champions)
  • 6th Bruin Wrestling (3 Medalists, 1 Champion)
  • 7th Mettle Wrestling (3 Medalists)
  • 7th Tech Wrestling (3 Medalists)
  • 7th Wasatch (3 Medalists)
  • 10th North Summit (2 Medalists, 2 Champions)
  • 10th Stallions Wrestling (2 Medalists, 2 Champions)
  • 12th Brighton (2 Medalists, 1 Champion)
  • 12th Juab (2 Medalists, 1 Champion)
  • 14th Cappy Cats (2 Medalists)
  • 14th Ironmen (2 Medalists)
  • 14th Team Legacy (2 Medalists)
  • 14th Team Prestige (2 Medalists)
  • 18th TUG (1 Medalist, 1 Champion)
  • 19th Agoge (1 Medalist)
  • 19th Bear River (1 Medalist)
  • 19th Bodysport Wrestling (1 Medalist)
  • 19th Extreme Wrestling (1 Medalist)
  • 19th Millard County Wrestling Club (1 Medalist)
  • 19th Morgan Wrestling (1 Medalist)
  • 19th Roosevelt (1 Medalist)
  • 19th South Summit (1 Medalist)
  • 19th Tactik 3-Style (1 Medalist)
  • 19th Top of Utah (1 Medalist)
  • 19th Uintah (1 Medalist)
  • 19th Vandit (1 Medalist)
  • 19th Warrior Nation (1 Medalist)
  • 19th Wild Things/RECKE (1 Medalist)
  • 19th Zombie Squad (1 Medalist)

Individual Results

  • 94
    • 1st Brandon Meikel, Fortius
    • 2nd Trevor Cluff, Wasatch
    • 3rd Holden Richards, Bear River
    • 4th Dalton Stutzman, Crusher Wrestling
  • 100
    • 1st Cameron Hunsaker, Fortius
    • 2nd Colten Eden, Syracuse
  • 106
    • 1st Jaxon Cole, North Summit
    • 2nd Jaren Myrup, Champions
    • 3rd TJ Wilson, Agoge
    • 4th Wyatt Sharp, Extreme Wrestling
  • 113
    • 1st Carlitos Nava, Crusher Wrestling
    • 2nd Tanner Benedict, Crusher Wrestling
    • 3rd Jace Tilley, Stingers
    • 4th Carson Halls, Tech Wrestling
    • 5th Justin Murray, Stingers
    • 6th Randal Donn, Cappy Cats
  • 120
    • 1st Taten Ringel, North Summit
    • 2nd Benjamin Worlton, Cappy Cats
    • 3rd Carson Bowdren, Team Prestige
    • 4th Zachary Skinner, Champions
    • 5th Dylan Chavez, Team Prestige
    • 6th Austin Martinez, Syracuse
  • 126
    • 1st Taylor LaMont, Champions
    • 2nd Dylan Gregerson, Tactik 3-Style
    • 3rd Ryan Hansen, Champions
    • 4th Logan Crandall, South Summit
    • 5th Taylor Heath, Vandit
    • 6th Brayden Stevens, Brighton
  • 132
    • 1st Jaron Jensen, Stallions Wrestling
    • 2nd Cole Moody, Team Legacy
    • 3rd Steven Quintana, Crusher Wrestling
    • 4th Kelby Kendall, Syracuse
    • 5th Payton Stott, Millard County Wrestling Club
    • 6th Kaiden Lamb, Stingers
  • 138
    • 1st Cole Clark, Stallions Wrestling
    • 2nd Owen Pentz, Morgan Wrestling
    • 3rd Conner Wengreen, Top of Utah
    • 4th Ryan Winger, Tech Wrestling
    • 5th Tristan Hellstrom, Champions
    • 6th Nathan Richards, Roosevelt
  • 145
    • 1st Davis Reynaud, Brighton
    • 2nd DJ Cohen, Wasatch
    • 3rd Austin Clem, Crusher Wrestling
    • 4th Gatlin Peterson, Champions
    • 5th Colton Flygare, Mettle Wrestling
    • 6th Tyler Haley, Ironmen
  • 152
    • 1st Tucker Tomlinson, Uintah
    • 2nd Byron Anderson, Bodysport Wrestling
    • 3rd Kolby Smith, Champions
    • 4th Spencer Kelly, Fortius
    • 5th Sean Johnson, Team Legacy
    • 6th Carsen Potter, Ironmen
  • 160
    • 1st Koy Wilkinson, TUG
    • 2nd Rex Bowden, Wasatch
    • 3rd Keegan Ngatuvai, Bruin Wrestling
    • 4th Colby Barnes, Crusher Wrestling
    • 5th Jonathan Terry, Bruin Wrestling
    • 6th Cody Mecham, Wild Things/RECKE
  • 170
    • 1st Ashton J. Seely, Juab
    • 2nd Cory Rokovitz, Champions
    • 3rd Ian Peterson, Tech Wrestling
    • 4th Ethan Lilly, Champions
  • 182
    • 1st Wyatt Koelling, Crusher Wrestling
    • 2nd Weston Anderton, Mettle Wrestling
  • 195
    • 1st Brandon Closson, TUG
    • 2nd Korbon Tibbals, Champions
    • 3rd Jordan Crofts, Warrior Nation
    • 4th Jordy Evans, Champions
    • 5th Joel Bolduc, Syracuse
    • 6th Jorden Nielsen, Tech Wrestling
  • 220
    • 1st Colton Rigby, Bruin Wrestling
    • 2nd Cason Messersmith, Juab
    • 3rd Joseph Boyer, Mettle Wrestling
  • 285
    • 1st Riley Taylor, Stingers
    • 2nd Gerardo Moreno, Zombie Squad
    • 3rd Dylan Tucker, Crusher Wrestling
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail