Home - News - Calendars - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Greco-Roman

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Brighton Invitational

Junior High Division

  • 65 lbs., Grade 6

    • 1st Kyler Machan, Lehi

    • 2nd Justin Schwendiman, Jordan

  • 73 lbs., Grade 5-7

    • 1st Tayler Johnson, Jordan

    • 2nd Brayden Schwendiman, Jordan

    • 3rd Townes Falcon, Jordan

  • 76 lbs., Grades 6-7

    • 1st Kevin Maxwell, Jordan

    • 2nd Conner Vanlewan, Brighton

    • 3rd JC Gardner, Lehi

  • 80 lbs., Grade 7-8

    • 1st Jett Renhert, Brighton

    • 2nd Parker Smart, Brighton

    • 3rd Nick Jones, Brighton

  • 86 lbs., Grade 7-8

    • 1st Gage Street, Lehi

    • 2nd Jacee Lucero, Brighton

    • 3rd Brigg Butler, Lehi

  • 96 lbs., Grade 5-6

    • 1st Nick Heninger, Jordan

    • 2nd Mitch Nazer, Jordan

    • 3rd Zack Grandy, Jordan

  • 96 lbs., Grade 7

    • 1st Koy Ash, Lehi

    • 2nd Jordan Ouzonnia, Brighton

    • 3rd Alex Kopelson, Lehi

  • 96 lbs., Grade 8

    • 1st Tanner Eastmond, Lehi

    • 2nd Nate Burnside, Lehi

    • 3rd Troy Gillen, Hillcrest

  • 100 lbs., Grade 7-8

    • 1st Adam Maxwell, Jordan

    • 2nd Colton Coolidge, Brighton

  • 108 lbs., Grade 6-7

    • 1st Jake Ribald, Jordan

    • 2nd Clay Davis, Brighton

    • 3rd Nick Hulbert, Jordan

  • 108 lbs., Grade 8-9

    • 1st Tyson Walters, Brighton

    • 2nd Brad Clegg, Lehi

  • 112 lbs., Grade 8

    • 1st Alex Williams, Brighton

    • 2nd Joshua Pratt, Lehi

    • 3rd Andrew Poulson, Brighton

  • 112 lbs., Grade 9

    • 1st Levi Street, Lehi

    • 2nd Colton Seiter, Brighton

    • 3rd Tyler Sorenson, Hillcrest

  • 116 lbs., Grade 7-8

    • 1st Nick Ruyan, Brighton

    • 2nd Dallin Rice, Lehi

  • 124 lbs., Grade 8

    • 1st Brian Hammond, Hillcrest

    • 2nd Ian Wright, Hillcrest

  • 132 lbs., Grade 6-7

    • 1st Landon Watts, Brighton

    • 2nd Marcus Teller, Jordan

    • 3rd Zack Thorum, Brighton

  • 145 lbs., Grade 7-9

    • 1st Ethan Winters, Brighton

    • 2nd Nick Tooney, Lehi

  • 155 lbs., Grade 8-9

    • 1st Trevor Hansen, Lehi

    • 2nd Ben Wolfe, Brighton

    • 3rd Devin Earl, Brighton

  • 160 lbs., Grade 8-9

    • 1st Dominique Crowley, Brighton

    • 2nd Alex Eliason, Hillcrest

    • 3rd Mitch Hatch, Brighton

  • HVY

    • 1st Bubba Demke, Lehi

    • 2nd Justin Trombetti, Brighton

    • 3rd Jeremy Jennings, Brighton

Elementary Division

  • 45 lbs., Grade K-1

    • 1st Tanner Orton, Jordan

    • 2nd Garrick Kilpack, Jordan

    • 3rd Jefferson Harbaugh, Jordan

  • 50 lbs., Grade 1

    • 1st Jordan Harbaugh, Jordan

    • 2nd Spencer Maxwell, Jordan

  • 50 lbs., Grade 2-3

    • 1st Skylar Orton, Jordan

    • 2nd Devin Johnson, Jordan

  • 55 lbs., Grade 1

    • 1st Cole Moody, Jordan

    • 2nd Beau McRae, Jordan

    • 3rd Justyn Ribald, Jordan

  • 60 lbs., Grade 3-4

    • 1st Bobby Poulson, Brighton

    • 2nd Jackson Wilson, Lehi

    • 3rd Miles Poulson, Brighton

  • 60 lbs., Grade 4

    • 1st Sky Mackintosh, Lehi

    • 2nd Jordan McRae, Jordan

    • 3rd Hayden Butler, Lehi

  • 65 lbs., Grade 4

    • 1st Luke Davis, Brighton

    • 2nd Tyler Schwendiman, Jordan

    • 3rd Landon Memmett, Lehi

  • 73 lbs., Grade 1-2

    • 1st Sean Keating, Jordan

    • 2nd Benjamin De La Cruz, Jordan

  • 73 lbs., Grade 3

    • 1st Dalton Rice, Lehi

    • 2nd Riley Meadows, Brighton

    • 3rd Isaiah Waitkevich, Lehi

  • 73 lbs., Grade 4

    • 1st Bronson Battaglia, Jordan

    • 2nd MacKelti Kilpack, Jordan

  • 80 lbs., Grade 3

    • 1st Cole Putnam, Brighton

    • 2nd Like Runyan, Brighton

  • 80 lbs., Grade 4

    • 1st Cole Eldredge, Brighton

    • 2nd Paxton Terry, Lehi

  • 108 lbs., Grade 3-4

    • 1st Jacob Dellos, Brighton

    • 2nd McCoy Pace, Lehi

  • 125 Junior High

    • 1st Christian Blair, Northridge

    • 2nd Austin Manning, Rockwahl

    • 3rd Scott Farr, Logan

    • 4th Dakota Mark

  • 135 Junior High Bracket 1

    • 1st Phillip Krokow

    • 2nd Courtney Henric, Sky View

    • 3rd A.J. Martin, Sky View

    • 4th Cameron Loftus, Rockwahl

  • 135 Junior High Bracket 2

    • 1st Tylen Talbut, North Summit

    • 2nd Blake Robinson, Box Elder

  • 145 Junior High

    • 1st Ashane Williams, Northridge

    • 2nd D.J. Murphy, Northside

    • 3rd Dachota Keller, Roy

    • 4th Bryce Nelson, Rockwahl

  • 155 Junior High

    • 1st Andrew Dubose, Weber

    • 2nd Sam Lively, Rockwahl

    • 3rd Tracy Hess, Rockwahl

    • 4th Kyle Pitt, South Summit

  • 175 Junior High

    • 1st Rustin Howard, Rockwahl

    • 2nd Jordan Jarret, Sky View

    • 3rd Tim Widdison

    • 4th Dennis Young, Rockwahl

  • 210 Junior High

    • 1st Manny Cabazas, Northside

    • 2nd Mitchel Potter, Weber

    • 3rd Casey Miller, Rockwahl

    • 4th Brandon James, Rockwahl

Middle School Division

  • 65

    • 1st Mason Kendrick, Mountain Crest

    • 2nd Tayon Rogers, Roy

    • 3rd Kade Crittenden, South Summit

    • 4th Layton Lewis, North Summit

  • 80

    • 1st Cameron Schwab, Mountain Crest

    • 2nd Kaden Lindley, Mountain Crest

    • 3rd Laden Christenson, South Summit

    • 4th Cade Wilson, Bonneville

  • 85

    • 1st Hunter Riggs, Weber

    • 2nd Dante Winward, Box Elder

    • 3rd Donavan Gualtier

    • 4th Lance Walker, Stinger

  • 90

    • 1st Landen Sorensen

    • 2nd Justin Searle

    • 3rd Talon Teeples

    • 4th Tyson Stander

  • 95

    • 1st Jeremy Skugerburg, North Summit

    • 2nd Bowe Sewill

    • 3rd Adam Martin, Sky View

    • 4th Kenny Holmes, Box Elder

  • 100

    • 1st Garrett Mantz, Sky View

    • 2nd Thatcher Smoot, Box Elder

    • 3rd Dylan Skeen

    • 4th Shane Guymor

  • 112

    • 1st Jacob Thompson, Mount Logan

    • 2nd Porter Chadwick, Sky View

    • 3rd Damie Olsen, Box Elder

    • 4th Jordan Mize, Rockwahl

  • 119

    • 1st Aaron Yates, Box Elder

    • 2nd Trevin Gerrald, Mount Logan

    • 3rd Tyson Brown Mountain Crest

    • 4th Myketti Richardson, Box Elder

  • 125

    • 1st Jordan, Box Elder

    • 2nd Dalto Wright, North Summit

    • 3rd Dylan Sackett, Roy

    • 4th Kohler Smoot, Box Elder

  • 145

    • 1st Andrew Hegarta, Northridge

    • 2nd Lee Larson, Northside

    • 3rd Douglas Schutte, Norhtside

    • 4th Hayden Brison, Northside

  • 160-185

    • 1st Tavish Riley, Central

    • 2nd Sam Embry, South Summit

    • 3rd Zack Wilding, Layton

    • 4th Bradley Eden, Mount Logan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org 11342 South Woodhill Drive Sandy, Utah 84092 (801) 641-9832 E-Mail