Home - Search - News - Calendars - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

Beehive Brawl
Sevier Valley Center Richfield, UT

6 and Under Top 10 Team Results

  • 1st Payson 39

  • 2nd Team GV (Nev.) 31

  • 3rd Blackfoor (Ida.)18

  • 3rd Virgin Valley Bulldogs (Nev.)18

  • 5th Junior Longhorn Wrestling (Nev.)16

  • 6th Throwdown Elite Wrestling 14

  • 6th Uintah Utes 14

  • 6th Wolf Pack Wrestling 14

  • 9th Champions 12

  • 9th Mountain Top Wrestling Club 12

6 and Under Individual Results

  • 37 lbs.

    • 1st Cole Jensen, Payson

    • 2nd Kelton Keck, Payson

    • 3rd Blake Woolsey, Morgan Wrestling Club

    • 4th Cole Eldredge, Pioneer Wrestling Club

    • 5th Dallan Hunsaker, Throwdown Elite Wrestling

    • 6th Dylan Wilson, Payson

  • 40 lbs.

    • 1st Brandon Corsaro, Team GV (Nev.)

    • 2nd Drew Lang, Pride Wrestling

    • 3rd Denim Torgerson, Wolf Pack Wrestling

    • 4th Parker Monson, Blackfoot (Ida.)

    • 5th Robert Avila, Team GV (Nev.)

    • 6th Marco Herrera, Weber

  • 43 lbs.

    • 1st Talan Spanbauer, Blackfoot (Ida.)

    • 2nd Billy Sullivan, Team GV (Nev.)

    • 3rd Drake Olsen, Team Extreme

    • 4th Chase Milligan, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 5th Jackson Prescott, North Summit Youth Wrestling

    • 6th Jarett Jorgensen, Morgan Wrestling Club

  • 46 lbs.

    • 1st Wyatt Hone, Payson

    • 2nd Oakley Ridge, Throwdown Elite Wrestling

    • 3rd Kohl Neilson, CA Wrestling

    • 4th Tristan Farnsworth, Altamont

    • 5th William Haight, Mountain Top Wrestling Club

    • 6th Brayden Lawton, Wayne

  • 49 lbs.

    • 1st Jaron Mahler, Uintah Utes

    • 2nd Brock Lloyd, Wasatch

    • 3rd Ryker Boyce, Wolf Pack Wrestling

    • 4th Kael Cordingley, CA Wrestling

    • 5th Zeke Kelley, Throwdown Elite Wrestling

    • 6th Carter Sorenson, Carbon

  • 52 lbs.

    • 1st Chandler Abbott, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

    • 2nd Alex Muti, Mountain Top Wrestling Club

    • 3rd Nick Kinder, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 4th Chase Petty, Top of the Rock (Wyo.)

    • 5th Mathew Van Riel, Team Vegas

    • 6th Case Crandall, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

  • 55 lbs.

    • 1st Aiden Merrill, Durango Youth Wrestling (Colo.)

    • 2nd Jeremy Hoffman, Junior Longhorn Wrestling Club (Nev.)

    • 3rd Julian Ramirez, Junior Longhorn Wrestling Club (Nev.)

    • 4th Jake Shelton, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 5th Kyle Callahan, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

    • 6th Aidan Phillips, Team Vegas

  • 60 lbs.

    • 1st Blake Mangelson, Champions

    • 2nd Troy Kozey, Norwood Wrestling (Colo.)

    • 3rd Trey Mckinlay, Fruita Mat Cats (Colo.)

    • 4th Hunter Auschwitz, Team GV (Nev.)

    • 5th Teagan Erickson, Carbon

  • 70 lbs.

    • 1st Chris Hafey, Tiger Paws

    • 2nd Cordon Nuttall, Champions

    • 3rd Trent Teunis, Durango Blazers (Colo.)

  • 70+ lbs.

    • 1st Lance Keneley, Henderson Wrestling

    • 2nd Lucas Laurita, Team Vegas

    • 3rd Gage Miller, Tooele Youth Wrestling

  • Outstanding Wrestler: 55 lbs., Aiden Merrill, Durango Youth Wrestling (Colo.)

8 & Under Top 10 Team Results

  • 1st Team Extreme 43

  • 2nd Team GV (Nev.) 40

  • 3rd Payson 38

  • 4th Weber 34

  • 5th Throwdown Elite Wrestling 31

  • 6th Champions 30

  • 7th Team Vegas (Nev.) 23

  • 8th Rio Rancho Rams (NM)  21

  • 9th Wasatch 21

  • 10th Ruby Mountain Wrestling (Nev.) 18

8 & Under Individual Results

  • 46 lbs.

    • 1st William Zernich, Team GV (Nev.)

    • 2nd Tristan Mascarenas, Rio Rancho Rams (NM)

    • 3rd Andre Crespin, Fruita Mat Cats (Colo.)

    • 4th Devin Forster, DCW

    • 5th Stetson Ludvigson, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

  • 46 lbs.

    • 1st Dawson Collins, Colorado Outlaws

    • 2nd Taylor Gower, Team Extreme

    • 3rd Darrick Stacey, Bonneville Wrestling Club (Ida.)

    • 4th Tanner Orton, Mountain Top Wrestling Club

    • 5th Rudy Cannon, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

  • 49 lbs.

    • 1st Cole Zorn, Throwdown Elite Wrestling

    • 2nd Marcus Mondragon, Team Extreme

    • 3rd Braydon Mogle, Tooele Youth Wrestling

    • 4th Antonio Saldate, Team Vegas

    • 5th Cecil Laughlin, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 6th Trevor Monson, Blackfoot (Ida.)

  • 52 lbs.

    • 1st Dawson Downing, Team Vegas

    • 2nd Kegan Leatherow, Weber

    • 3rd Brenden Blanchard, Team Extreme

    • 4th Jed Lee, Pride Wrestling

    • 5th Quenton Mortimer, Champions

    • 6th Brady Lowry, Cedar Canyon

  • 55 lbs.

    • 1st Chandler Welch, Team Extreme

    • 2nd Nicholas Lund, Throwdown Elite Wrestling

    • 3rd Zak Kohler, Wasatch

    • 4th Dylan Martinez, Colorado Outlaws

    • 5th Nathan Perkins, Spanish Fork

    • 6th Riley Noble, Pride Wrestling

  • 58 lbs.

    • 1st Seth Gardner, Wasatch

    • 2nd Tyler Deen, Rio Rancho Rams (NM)

    • 3rd Nico Antuna

    • 4th Tyler Dockery, Team GV (Nev.)

    • 5th Tanner Pyne, Champions

    • 6th Jack Lang, Pride Wrestling

  • 61 lbs.

    • 1st Austin Hone, Payson

    • 2nd Konnor Cordingley, CA Wrestling

    • 3rd Brandon Slaugh, Throwdown Elite Wrestling

    • 4th Shawn Sorenson, Wolf Pack Wrestling

    • 5th Keller Rock, Champions

    • 6th Tanner Wilde, Team Extreme

  • 64 lbs.

    • 1st Anthony Chavez, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 2nd Christian Hafey, Tiger Paws

    • 3rd Ethan Powers, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 4th Cael Ford, Payson

    • 5th Seth Barker, Little Warriors

    • 6th Austyn Marin, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

  • 67 lbs.

    • 1st Justin Martin, Payson

    • 2nd Tucker Henstra, Champions

    • 3rd Zac Musselman, Blanding

    • 4th Daniel Stout, Team Vegas

    • 5th Easton Keck, Payson

    • 6th Osaiasi Muti, Mountain Top Wrestling Club

  • 70 lbs.

    • 1st Michael Peterson, Champions

    • 2nd Elijah Fisher, Bullcatcher (Ida.)

    • 3rd Jaxon Mahler, Uintah Utes

    • 4th Cresent Crandall, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

    • 5th Drew Evans, Junior Longhorn Wrestling Club (Nev.)

    • 6th Kale Morrison, Richfield Junior Wildcats

  • 75 lbs.

    • 1st Brandyn Van Tassell, Spanish Fork

    • 2nd Walker Arbon, Weber

    • 3rd Triton Abeyta, Dragerton Diggers

    • 4th Bradley Findlay, Mountain Top Wrestling Club

    • 5th Brogan Boyle, Team Extreme

    • 6th Chris Brunson, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

  • 85 lbs.

    • 1st Joey Mazzara, Team GV (Nev.)

    • 2nd Dylan Auschwitz, Team GV (Nev.)

    • 3rd Nathan Velasquez, Mt. Harmon Pirates

    • 4th Weston Holdren, Little Warriors

    • 5th Anthony Baca, Rio Rancho Rams (NM)

    • 6th Nicholas Damarin, Team Vegas

  • 100 lbs.

    • 1st Jonny Herrera, Weber

  • Outstanding Wrestler: 58 lbs., Seth Gardner, Wasatch

10 & Under Top 10 Team Results

  • 1st Pride Wrestling 54

  • 2nd Bad Dogs Youth Wrestling 47

  • 3rd Team Vegas (Nev.) 44

  • 4th Juab 35

  • 4th Payson 35

  • 6th Team GV (Nev.) 27

  • 6th Rio Rancho Rams (NM)  27

  • 8th North Summit 24

  • 9th Throwdown Elite Wrestling 21

  • 10th Mountain Top Wrestling Club 18

  • 10th Wolf Pack Wrestling 18

10 & Under Individual Results

  • 52 lbs.

    • 1st Dillon Torgerson, Wolf Pack Wrestling

    • 2nd Marcus Santillanes, Rio Rancho Rams (NM)

  • 55 lbs.

    • 1st Ty Smith, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

    • 2nd Jaxon Cole, North Summit Youth Wrestling

    • 3rd Michael Mascarenas, Rio Rancho Rams (NM)

    • 4th Derek Fisher, Mountain Top Wrestling Club

    • 6th Remington Mclean, Fruita Mat Cats (Colo.)

    • 6th Joshua Rogers, Gunnison Valley Bulldogs

  • 58 lbs.

    • 1st John Manning, Mountain Top Wrestling Club

    • 2nd Daniel Brathor, Team GV (Nev.)

    • 3rd Noah Mirbal, Rio Rancho Rams (NM)

    • 4th Thomas Baker, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 5th Colton Godwin, Montrose (Colo.)

    • 6th Dalton Westlund, Richfield Junior Wildcats

  • 61 lbs.

    • 1st Cameron Hunsaker, Throwdown Elite Wrestling

    • 2nd Wallace Zernich, Team GV (Nev.)

    • 3rd Terrell Banuelos, Montrose (Colo.)

    • 4th Lawrence Vigil

    • 5th Ben Petersen, Champions

    • 6th Trey Nicoley, Rio Rancho Rams (NM)

  • 64 lbs.

    • 1st Skyler Marx, Colorado Outlaws

    • 2nd Cole Moody, Pride Wrestling

    • 3rd Kade Zorn, Throwdown Elite Wrestling

    • 4th Peio Laughlin, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 5th Xavier Martinez, Pride Wrestling

    • 6th Caleb Call, Team Idaho

  • 67 lbs.

    • 1st Matthew Lee, Pride Wrestling

    • 2nd Wyatt Monroe, Payson

    • 3rd Jed Loveless, Payson

    • 4th Chad Collard, Emery County

    • 5th Cobe Berrett, Cedar Canyon

    • 6th Steven Ballif, Wasatch

  • 70 lbs.

    • 1st Tanner Cox, Pride Wrestling

    • 2nd Dartagnan Mclean, Fruita Mat Cats (Colo.)

    • 3rd Jaden Ellett, Wayne

    • 4th Shad Winn, Juab

    • 5th Derek Rubalcaba, Little Warriors

    • 6th Brendt Burleson, Team Vegas

  • 73 lbs.

    • 1st Brandon Busch, Little Warriors

    • 2nd Tyler Andreason, Mountain Warriors

    • 3rd Caleb Rasmussen, Millard

    • 4th Braxton Maxwell, Wolf Pack Wrestling

    • 5th Trevan Bassett, Blackfoot (Ida.)

    • 6th Gavin Tobler, South Sevier

  • 76 lbs.

    • 1st Logan Rex, North Summit Youth Wrestling

    • 2nd Mason Mangelson, Juab

    • 3rd Tucker Tomlinson, Uintah Utes

    • 4th Payton Knight, South Sevier

    • 5th Cameron Tapaha, Weber

    • 6th Cameron Cox, Montrose (Colo.)

  • 80 lbs.

    • 1st Sean Johnson, Pride Wrestling

    • 2nd Carver Jaramillo, Tooele Youth Wrestling

    • 3rd James Fisher, Bullcatcher (Ida.)

    • 4th Tanner Cordingley, CA Wrestling

    • 5th Dylan Wood, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 6th Jared Seely, Colorado Outlaws

  • 85 lbs.

    • 1st Ashton Seely, Juab

    • 2nd Mikey Bingham, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 3rd Brier Bryan, Juab

    • 4th Braxton Wilson, Team Extreme

    • 5th Alexander Arnone, Team GV (Nev.)

    • 6th Parker Kay, Champions

  • 90 lbs.

    • 1st James Woo, Las Vegas Wildcats

    • 2nd John Scarpati, Team Vegas

    • 3rd Payden Osborn, Payson

    • 4th Bracken Winn, Cedar Canyon

    • 5th Chayce Loveless, Payson

    • 6th Rex Bowden, Wasatch

  • 100 lbs.

    • 1st Devon Pontine, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 2nd Deven Mosman, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 3rd Trenton Shelton, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 4th Taylon Abeyta, Dragerton Diggers

    • 5th Raymond Gonzalez, Team Idaho

    • 6th Jared Temple, Junior Longhorn Wrestling Club (Nev.)

  • 130 lbs.

    • 1st Korbon Tibbals, Champions

    • 2nd Chayton Haveron, Payson

    • 3rd Shaydon Summarell, Duchesne

    • 4th Jakub Lewis, Tooele Youth Wrestling

    • 5th Anthony Valenti, Team GV (Nev.)

  • 110 lbs.

    • 1st Dante Rios, Team Vegas

  • 130+ lbs.

    • 1st Rory Martorello, Team Vegas

    • 2nd Easton Bowring, Rowdy Boys

    • 3rd Uriah White, South Sevier

  • Outstanding Wrestler: 130 lbs., Korbon Tibbals, Champions

12 & Under Top 10 Team Results

  • 1st Payson 89

  • 2nd Cedar Canyon 65

  • 3rd Rio Rancho Rams (NM)  33

  • 4th Kuna Klub 32

  • 5th Mountain Top Wrestling Club 31

  • 5th Team Extreme 31

  • 7th Bullcatcher (Ida.) 28

  • 8th Juab 26

  • 9th North Summit 23

  • 10th Colorado Outlaws 21

12 & Under Individual Results

  • 64 lbs.

    • 1st Josh Jensen, Payson

    • 2nd Brandon Cunningham, Rio Rancho Rams (NM)

    • 3rd Bryce Brimhall, Attack

    • 4th Cameron Dickinson, Richfield Junior Wildcats

    • 5th Garrett Barton, Blanding

    • 6th Blade Rose, Rangely Panthers (Colo.)

  • 67 lbs.

    • 1st Kayden Prescott, North Summit Youth Wrestling

    • 2nd Ashton Thomas, Cedar Canyon

    • 3rd Bailey Crabb, Millard

    • 4th Levi Bruner, Pride Wrestling

  • 70 lbs.

    • 1st Hayden Butler, Mountain Top Wrestling Club

    • 2nd Brady Farnsworth, Altamont

    • 3rd Jesse Schroemges, Payson

    • 4th Brandon Clift, Gunnison Valley Bulldogs

    • 5th Chandler Boyd, Dragerton Diggers

    • 6th Mason Meacham, South Sevier

  • 73 lbs.

    • 1st Joe Mondragon, Team Extreme

    • 2nd Brady Christensen, Cedar Canyon

    • 3rd Ty Bullloch, Cedar Canyon

    • 4th Jordan Bailey, Payson

    • 5th Cash Crandall, Virgin Valley Bulldogs (Nev.)

    • 6th Hal Stout, Hurricane Tigers

  • 76 lbs.

    • 1st Hagen Loveless, Payson

    • 2nd David Kent, Delta

    • 3rd Julian Roybal, Rio Rancho Rams (NM)

    • 4th Shandon Hadley, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 5th Heath Peters, Bad Dogs Youth Wrestling

    • 6th Tyler Schwendiman, Mountain Top Wrestling Club

  • 80 lbs.

    • 1st Riley Connolly, Bullcatcher (Ida.)

    • 2nd Brandon Leyba, Rio Rancho Rams (NM)

    • 3rd Riley Loveless, Payson

    • 4th Zackery Velez, Kuna Klub (Ida.)

    • 5th Chase Kelly, Millard

    • 6th Nick Rowley, Tooele Youth Wrestling

  • 84 lbs.

    • 1st Dusty Hone, Cedar Canyon

    • 2nd Preston Stephenson, Wayne

    • 3rd Hunter Birrer, Bullcatcher (Ida.)

    • 4th Dustin Neilsen, Payson

    • 5th Cezly Collard, Emery County

    • 6th Dillion Thurston, Wolf Pack Wrestling

  • 88 lbs.

    • 1st Tyler Jaramillo, Kuna Klub (Ida.)

    • 2nd Joshua Temple, Junior Longhorn Wrestling Club (Nev.)

    • 3rd Jacom Stacey, Bonneville Wrestling Club (Ida.)

    • 4th Brendon Sorenson, Wolf Pack Wrestling

    • 5th Cole Eldredge, Mountain Top Wrestling Club

    • 6th Zach Colangelo, Pride Wrestling

  • 92 lbs.

    • 1st Matt Findlay, Mountain Top Wrestling Club

    • 2nd Jacob Rubalcaba, Little Warriors

    • 3rd Brandon Musselman, Blanding

    • 4th Dalton Hannigan, Little Warriors

    • 5th Colten Fassold, Wasatch

    • 6th Tevin Ricci, Junior Liberty Wrestling

  • 96 lbs.

    • 1st Branson Ashworth, Spanish Fork

    • 2nd Easton Pentz, Morgan Wrestling Club

    • 3rd Taylor Owens, Bullcatcher (Ida.)

    • 4th Jacob Maloney, Cedar Canyon

    • 5th Justin Hunt, Wayne

    • 6th Cody Riley, Carbon

  • 100 lbs.

    • 1st Kurtis Loftis, Kuna Klub (Ida.)

    • 2nd Jacob Francis, Little Devil Wrestling

    • 3rd Walker Van Tassell, Payson

    • 4th Kyle Barrett, Carbon

    • 5th London Thomas, Team Vegas

    • 6th Dillon Anthony, Team Vegas

  • 105 lbs.

    • 1st Bo Blackham, South Sevier

    • 2nd Kaden Marx, Colorado Outlaws

    • 3rd Ty Taylor, Colorado Outlaws

    • 4th David Geiger, Team GV (Nev.)

    • 5th Quigley Whitaker, Millard

    • 6th Will Lang, Pride Wrestling

  • 110 lbs.

    • 1st Dalton Harmon, Juab

    • 2nd Rylee Foy, Altamont

    • 3rd Raysean Marchi, Rio Rancho Rams (NM)

    • 4th Jacob Seely, Colorado Outlaws

    • 5th Will Ford, Payson

    • 6th Tanner Nielson, Delta

  • 120 lbs.

    • 1st Isaac Rodriguez, Fruita Mat Cats (Colo.)

    • 2nd Dallin Tripp, Cedar Canyon

    • 3rd Kale Leavitt, Delta

    • 4th Kyle Moffat, Payson

    • 5th Riley Blackham, South Sevier

    • 6th Jayden Rogers, Gunnison Valley Bulldogs

  • 130 lbs.

    • 1st Carter Armendarez, California Select

    • 2nd Colton Allred, Payson

    • 3rd Rhett Jensen, Cedar Canyon

    • 4th Austin Gale, Wolf Pack Wrestling

    • 5th Joshua Ozuna, Las Vegas Wildcats

    • 6th Gabriel Carrillo, Las Vegas Wildcats

  • 145 lbs.

    • 1st Cody Stevenson, Team Extreme

    • 2nd John Harmon, Payson

    • 3rd Joseph Laurita, Team Vegas

    • 4th Dylan Conger, Cedar Canyon

  • 160 lbs.

    • 1st Tyler Stevenson, Team Extreme

    • 2nd Jesse Durrant, Wolf Pack Wrestling

    • 3rd Hunter Price, Payson

  • 160+ lbs.

    • 1st Mahonri Nielsen, Juab

    • 2nd Brenz Staples, North Summit Youth Wrestling

    • 3rd Chazz Haveron, Payson

    • 4th Trent Christensen

    • 5th Uriah White, South Sevier

  • Outstanding Wrestler: 73 lbs., Joe Mondragon, Team Extreme

15 & Under Top 10 Team Results

  • 1st Team Idaho 62

  • 2nd Payson 54

  • 3rd Millard 29

  • 4th Las Vegas Wildcats (Nev.) 28

  • 5th Team GV (Nev.) 25

  • 6th Ruby Mountain Wrestling (Nev.) 24

  • 7th Wasatch 23

  • 8th Mountain Top Wrestling Club 17

  • 9th Emery County 16

  • 9th Tooele Youth Wrestling 16

15 & Under Individual Results

  • 75 lbs.

    • 1st Kyle Robison, Millard

    • 2nd Sterling Ballif, Wasatch

    • 3rd Hunter Bowring, Rowdy Boys

    • 4th Justin Schwendiman, Mountain Top Wrestling Club

    • 5th Kade Scott, Wolf Pack Wrestling

    • 6th Ryan Jones, Team Vegas

  • 82 lbs.

    • 1st Kyler Machan, Pride Wrestling

    • 2nd Chase Green, Team Idaho

    • 3rd Britton Hausman, Hurricane Tigers

  • 89 lbs.

    • 1st McCrae Thatcher, Millard

    • 2nd Kelsey Baker, Cedar Canyon

    • 3rd Anthony Velasquez, Mt. Harmon Pirates

    • 4th Nathan Gurr, Rams

    • 5th Mcclane Summarell, Duchesne

    • 6th Robert Cobler, Team Vegas

  • 95 lbs.

    • 1st Tyler Tate, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 2nd Jacob Trujillo, Colorado Outlaws

    • 3rd Kameron Reddish, Idaho Gold

    • 4th Tanner Merkley, Vernal

    • 5th Kenny Lopez, Cedar Canyon

    • 6th Jade Green, Team Idaho

  • 101 lbs.

    • 1st Hayden Tuma, Bullcatcher (Ida.)

    • 2nd Layton Perry, Ruby Mountain Wrestling (Nev.)

    • 3rd Cody Keller

    • 4th Eddie Moroney, North Sanpete

    • 5th Landon Howard, Juab

    • 6th Zach Purdy

  • 108 lbs.

    • 1st Troy Richardson, Team Idaho

    • 2nd John Corona, Rio Rancho Rams (NM)

    • 3rd Robby Miner, Wasatch

    • 4th Tyson Kirk, Blanding

    • 5th Wesly Orton, Mountain Top Wrestling Club

    • 6th AJ Aldaz, Team GV (Nev.)

  • 114 lbs.

    • 1st Jared Johnshoy, Team Idaho

    • 2nd Chase Call, Team Idaho

    • 3rd Jake Fassold, Wasatch

    • 4th Austin Schaffer, Idaho Gold

    • 5th Josh Searle, Spanish Fork

    • 6th Cody Curtis, Richfield Junior Wildcats

  • 120 lbs.

    • 1st Tomaz Gonzalez, Team Idaho

    • 2nd Alexander Aniciete, Team GV (Nev.)

    • 3rd Kristopher Mcfarlane, Team Idaho

    • 4th Jordan Mellen, Payson

    • 5th Chance Goodrich, Altamont

    • 6th Tyce Robison, Juab

  • 126 lbs.

    • 1st Napoleon Aniciete, Team GV (Nev.)*

    • 2nd William Kilpack, Mountain Top Wrestling Club

    • 3rd Marcus Velasquez, Montrose (Colo.)

    • 4th Jacob Jensen, Payson

    • 5th Seth Manning, Tooele Youth Wrestling

    • 6th Chance Oldroyd

  • 132 lbs.

    • 1st Kaelen Loveless, Payson

    • 2nd CJ Brimhall, Attack

    • 3rd Jake Barker, Payson

    • 4th Trevor Fowkes, Juab

    • 5th Raistlin Hartman, Payson

    • 6th Lane Neese, Mt. Harmon Pirates

  • 138 lbs.

    • 1st Zach Prince, Hurricane Tigers

    • 2nd Austin Evans, Junior Longhorn Wrestling Club (Nev.)

    • 3rd Kyle Foy, Altamont

    • 4th Branden Hansen, Attack

    • 5th Connor Kraus, DCW

    • 6th Ryan Sahagun, Cedar Canyon

  • 145 lbs.

    • 1st Zachary Coffman, Tooele Youth Wrestling

    • 2nd Wyatt Williams, White Pine

    • 3rd Taris Schramm, Payson

    • 4th Jeff Loyola, DCW

    • 5th Chase Bishop, Emery County

    • 6th Trevor Ponsock, South Sevier

  • 157 lbs.

    • 1st Wesley Thomas, Delta

    • 2nd Austin Scholes, North Summit Youth Wrestling

    • 3rd Adam Tiscareno, Las Vegas Wildcats

    • 4th Gordon Whitaker, Millard

    • 5th James Oldroyd, South Sevier

    • 6th Kyler Leavitt, Muddy Valley

  • 175 lbs.

    • 1st Kolton Brost, Payson

    • 2nd Justin Higley, Farmington

    • 3rd Jacob Ozuna, Las Vegas Wildcats

    • 4th Bryson Winnie, Juab

    • 5th Jaslee Hone, Payson

    • 6th John Erickson, Carbon

  • 200 lbs.

    • 1st Cody Dale, Emery County

    • 2nd Brent Sorensen, Durango Youth Wrestling (Colo.)

  • 275 lbs.

    • 1st Thomas McTighe, Las Vegas Wildcats

  • Outstanding Wrestler: 157 lbs., Wesley Thomas, Delta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail