Home - News - Calendars - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Greco-Roman

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

4A State Championships

Team Results

Individual Results

Brackets

  • 103
    • 1st Raider Lofthouse, Mountain Crest High School
    • 2nd Tucker Ray, Roy High School
    • 3rd Kevin Sierer, Murray High School
    • 4th Tito Ortiz, Payson High School
    • 5th Colton Gladwell, Box Elder High School
    • 6th Steve Brown, Springville High School
  • 112
    • 1st Wyatt Ray, Roy High School
    • 2nd Jed Shannon, Box Elder High School
    • 3rd Mario Tolayo, Orem High School
    • 4th Mike Phetvixay, Highland High School
    • 5th Spencer Brown, Cottonwood High School
    • 6th Jon VanDenBerg, Olympus High School
  • 119
    • 1st Kolby Bradley, Springville High School
    • 2nd Jake Morrill, Mountain Crest High School
    • 3rd Matt Spencer, Lehi High School
    • 4th Corrick Knight, Mt. Crest High School
    • 5th McClain Griffin, Provo High School
    • 6th Montana Gardner, Highland High School
  • 125
    • 1st Logan Wilson, Springville High School
    • 2nd Nic DeJong, Olympus High School
    • 3rd Jarrett Morrill, Mountain Crest High School
    • 4th Brent Thomas, Payson High School
    • 5th Miles Welk, Roy High School
    • 6th Jared Gardner, West High School
  • 130
    • 1st Haydon Peterson, Springville High School
    • 2nd Cam Phillips, Lehi High School
    • 3rd Marcus Mayeda, West High School
    • 4th CJ Ford, Payson
    • 5th Cody Kipp, Cyprus High School
    • 6th Jeremiah Guzman, Payson High School
  • 135
    • 1st Matt Brown, Cyprus High School
    • 2nd Jacob Rawle, Springville High School
    • 3rd Jace Harmon, Payson High School
    • 4th Colton Cannon, Payson High School
    • 5th Jesse Caldwell, Box Elder High School
    • 6th David Lawrence, Highland High School
  • 140
    • 1st Jason Chamberlain, Springville High School
    • 2nd Greg Nielson, Mountain Crest High School
    • 3rd Keith Williams, Cyprus High School
    • 4th Nate Marble, Box Elder High School
    • 5th Armin Nazarinia, Highland High School
    • 6th Riley Sullivan, Lehi High School
  • 145
    • 1st Zeke Smethurst, Mountain Crest High School
    • 2nd Gavin Johnson, Box Elder High School
    • 3rd Skyler Korth, Box Elder High School
    • 4th Caleb Christen, Springville High School
    • 5th Courtney Bair, Sky View High School
    • 6th Zack Colton, Olympus High School
  • 152
    • 1st Ethen Lofthouse, Mountain Crest High School
    • 2nd Kolby Williamson, Box Elder High School
    • 3rd Jacob Sasser, Lehi High School
    • 4th Jaron Jensen, Box Elder High School
    • 5th Adam Schenk, Mountain Crest High School
    • 6th Shane Liechty, Provo High School
  • 160
    • 1st Colby Kearl, Box Elder High School
    • 2nd David Ojuka, Provo High School
    • 3rd Tanner Bowman, East High School
    • 4th Thomas Lee, Olympus High School
    • 5th Hayden Snow, Mountain Crest High School
    • 6th Cam Young, Bountiful High School
  • 171
    • 1st Riley Yeates, Box Elder High School
    • 2nd Andrew Fallon, Bountiful High School
    • 3rd Berrett Brady, Cottonwood High School
    • 4th Kaden Anderson, Sky View High School
    • 5th Hesston Parkin, Payson High School
    • 6th Brian Curtis, Box Elder High School
  • 189
    • 1st Taylor Tate, Highland High School
    • 2nd Scott Metcalf, Cottonwood High School
    • 3rd Waylan Grantham, Mountain Crest High School
    • 4th Norman Adams, Payson High School
    • 5th Rans Sorenson, Springville High School
    • 6th Dustin Goza, Roy High School
  • 215
    • 1st Ethan Jones, Cyprus High School
    • 2nd Tonga Toko, Bountiful High School
    • 3rd Dillon Shail, Murray High School
    • 4th Jared Erickson, Sky View High School
    • 5th David Hamilton, Cyprus High School
    • 6th Marlos Harvey, Bonneville High School
  • 275
    • 1st Riggin Holmgren, Box Elder High School
    • 2nd Matthew Fairbrother, Murray High School
    • 3rd Braydon Anderson, Cottonwood High School
    • 4th Dylan Stadel, Lehi High School
    • 5th Danny Hickman, Springville High School
    • 6th Sioeli Fiefia, Mountain Crest High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail