Home - Search - News - Calendars - Videos - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
News

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

2A State Championships
2018

Team Results

  • 1. Altamont High School 244
  • 2. North Summit High School 240
  • 3. Millard High School 232.5
  • 4. North Sevier High School 218
  • 5. Beaver High School 170.5
  • 6. Duchesne High School 163
  • 7. Gunnison High School 130.5
  • 8. Enterprise High School 110
  • 9. Kanab High School 83.5
  • 10. Parowan High School 27

Individual Results

Brackets

  • 106
    • 1st Avery Anderson, Gunnison High School
    • 2nd Jackson Prescott, North Summit High School
    • 3rd Caden Bird, Duchesne High School
    • 4th McCoy Norman, Beaver High School
    • 5th Hector Martinez, Millard High School
    • 6th Garrett Jensen, Gunnison High School
  • 113
    • 1st Brian Evans, Beaver High School
    • 2nd Jaxon Morlan, Duchesne High School
    • 3rd Hunter Webb, Altamont High School
    • 4th Easton Richins, Altamont High School
    • 5th Gavin McCowen, North Summit High School
    • 6th Brendon Maxwell, North Sevier High School
  • 120
    • 1st Van Bray, Millard High School
    • 2nd Colby Harper, Duchesne High School
    • 3rd John Evans, Beaver High School
    • 4th Tristan Farnsworth, Altamont High School
    • 5th Ethan David Clayburn, Duchesne High School
    • 6th Ren Taylor, Altamont High School
  • 126
    • 1st AJ Anderson, Enterprise High School
    • 2nd Cody Stubbs, Kanab High School
    • 3rd Brock Edwards, Beaver High School
    • 4th Ryker Pentz, North Summit High School
    • 5th Kelten Campbell, Altamont High School
    • 6th Spencer Sorensen, Millard High School
  • 132
    • 1st Gage Mason, North Sevier High School
    • 2nd Tayte Staples, North Summit High School
    • 3rd Hayden Anderson, Millard High School
    • 4th Dean Thompson, Altamont High School
    • 5th Bryton Robin Langston, Beaver High School
    • 6th Connor Rowley, Duchesne High School
  • 138
    • 1st Keyan Staples, North Summit High School
    • 2nd Darion Bird, Duchesne High School
    • 3rd Shawn Sorensen, North Sevier High School
    • 4th Carson Sheets, Altamont High School
    • 5th Dustin Bistline, Kanab High School
    • 6th Eli Richins, North Summit High School
  • 145
    • 1st McKay Foy, Altamont High School
    • 2nd Tyler Scheurn, North Summit High School
    • 3rd Slade Sheriff, Millard High School
    • 4th Walker Burr, North Sevier High School
    • 5th Alex Holder, Gunnison High School
    • 6th Wyatt Ailcala, Millard High School
  • 152
    • 1st Danny Thompson, Altamont High School
    • 2nd Heston Murdock, Altamont High School
    • 3rd Karson Brunson, North Sevier High School
    • 4th Gavin Stratton, Gunnison High School
    • 5th Daniel Garcia, Millard High School
    • 6th Josh Peterson, Enterprise High School
  • 160
    • 1st Taten Ringel, North Summit High School
    • 2nd John Whitaker, Millard High School
    • 3rd Wyatt Jessen, Altamont High School
    • 4th John Sims, Kanab High School
    • 5th Hayden Booth, Gunnison High School
    • 6th Benjamin Rowley, Enterprise High School
  • 170
    • 1st Jace Anderson, North Summit High School
    • 2nd Stockton Moat, Duchesne High School
    • 3rd Thomas Yardley, Gunnison High School
    • 4th Shayler Hunt, North Sevier High School
    • 5th Quinn Olsen, Enterprise High School
    • 6th Brenden Moody, Enterprise High School
  • 182
    • 1st Johnn Kelly, Millard High School
    • 2nd Ryker Blackburn, Duchesne High School
    • 3rd Mac Peterson, North Sevier High School
    • 4th Garrett Sessions, North Sevier High School
    • 5th Cash Robb, Altamont High School
    • 6th Karson Beacham, Beaver High School
  • 195
    • 1st Tyce Raddon, Beaver High School
    • 2nd Carson Teeples, Millard High School
    • 3rd Levi Noyes, North Sevier High School
    • 4th Kyle Fenn, Enterprise High School
    • 5th Wyatt Whitaker, Millard High School
    • 6th Dylan Bartlett, Beaver High School
  • 220
    • 1st Calun Whitaker, Millard High School
    • 2nd Tanner Sorenson, North Sevier High School
    • 3rd Russell Mitchell, Altamont High School
    • 4th Kyler Boren, Beaver High School
    • 5th Dylan Kruger, North Summit High School
    • 6th Kolton Petersen, Gunnison High School
  • 285
    • 1st Eduardo Rodriguez, North Summit High School
    • 2nd Mac Thacker, Altamont High School
    • 3rd Angel Warino, Kanab High School
    • 4th Dayton Reed, North Sevier High School
    • 5th Christopher DeGraffenried, Millard High School
    • 6th Branson Honeycutt, North Sevier High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail