Home - Search - News - Calendars - Contests - Message Board - Forms - Officials - Records- Links - Contact Us - Service Directory - Sponsorship
High School
Rankings
Wrestlers of the Year
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley University

Wolverine Wrestling
Official Newsletter
Dual Meet Results
Tournament Results

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Rankings
Wrestlers of the Year
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling-Utah
AAU Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Junior High General Committee

Receive Updates

Subscribe
 

 

 

 

Support Those Who Support Utah Wrestling!

 
 
 
 

 

 

2A State Championships

Team Results

  • 1st Millard High School 253.5
  • 2nd South Summit High School 191
  • 3rd North Sevier High School 196
  • 4th Beaver High School 90
  • 5th South Sevier High School 73
  • 6th Enterprise High School 71
  • 7th North Summit High School 66
  • 8th Grand County High School 57
  • 9th San Juan High School 52.5
  • 10th Parowan High School 40
  • 11th Kanab High School 34.5
  • 12th Gunnison High School 7
  • 13th Layton Christian 3

Individual Results

Brackets

  • 103
    • 1st Brenden Turner, Millard High School
    • 2nd Michael Christensen, North Sevier High School
    • 3rd Hunter Lucas, South Summit High School
    • 4th Nick Sorensen, Millard High School
    • 5th Dallin Jacobsen, San Juan High School
    • 6th Chase Christensen, Gunnison High School
  • 112
    • 1st Cy Robins, North Sevier High School
    • 2nd Akekasith Kesavadhana, Grand County High School
    • 3rd Brian Adlard, South Summit High School
    • 4th Cash Allred, North Sevier High School
    • 5th Brandon Crosby, Kanab High School
    • 6th Easton Whitaker, Millard High School
  • 119
    • 1st Kade Johnson, North Sevier High School
    • 2nd Kamron Day, Millard High School
    • 3rd James Hulet, Enterprise High School
    • 4th McKay DeGering, South Summit High School
    • 5th Cache Bisel, South Summit High School
    • 6th Reed Udy, North Sevier High School
  • 125
    • 1st Colton Thornton, South Summit High School
    • 2nd Josh Rasmussen, Millard High School
    • 3rd Tanner Quarnberg, North Sevier High School
    • 4th Cole Craggs, South Summit High School
    • 5th Dominic Shulte, North Summit High School
    • 6th Ty Hosler, San Juan High School
  • 130
    • 1st Jeff McCormick, South Summit High School
    • 2nd Matt Tuttle, Millard High School
    • 3rd Joey Edwards, North Sevier High School
    • 4th Brock Willes, South Sevier High School
    • 5th Aaron Downward, Kanab High School
    • 6th Quinn Hicken, South Summit High School
  • 135
    • 1st Dixon Richins, North Summit High School
    • 2nd Deric Searle, Millard High School
    • 3rd Colby Weldert, Beaver High School
    • 4th Austin Maisey, South Summit High School
    • 5th Cory Johnson, North Sevier High School
    • 6th Anthony Gibson, Beaver High School
  • 140
    • 1st Dakota Payne, Millard High School
    • 2nd Cody Thornton, South Summit High School
    • 3rd Kaden Littlefield, Beaver High School
    • 4th Courtney Orgill, North Summit High School
    • 5th Riley Robbins, North Sevier High School
    • 6th Chris Young, Grand County High School
  • 145
    • 1st Daniel Beenfield, North Summit High School
    • 2nd Waylon Marshall, Beaver High School
    • 3rd Camron Whitaker, Millard High School
    • 4th Jake McCormick, South Summit High School
    • 5th Keith Kesler, Millard High School
    • 6th Boden Truman, Enterprise High School
  • 152
    • 1st Jonsen Crandall, South Summit High School
    • 2nd Josh Aleman, Millard High School
    • 3rd Slade Moyle, Enterprise High School
    • 4th Kurtis Hill, North Sevier High School
    • 5th Benny Royer, San Juan High School
    • 6th Austin Manwill, South Sevier High School
  • 160
    • 1st Colby Barlocker, Enterprise High School
    • 2nd Austin Allred, North Sevier High School
    • 3rd Kade Wilcox, Millard High School
    • 4th Elias Garcia, Millard High School
    • 5th Conner Crandall, South Summit High School
    • 6th Bo Fatheringham, Beaver High School
  • 171
    • 1st Niko Klus, South Summit High School
    • 2nd Michael Hales, North Sevier High School
    • 3rd Bret Cecil, Parowan High School
    • 4th Ross Taylor, Enterprise High School
    • 5th Mike Freeman, Millard High School
    • 6th Joey Leavitt, South Sevier High School
  • 189
    • 1st Renden Shields, Millard High School
    • 2nd Kyson Smith, Beaver High School
    • 3rd Jimmy Tate, San Juan High School
    • 4th Tyrell Reidhead, Kanab High School
    • 5th Sam DeMars-Conoly, Grand County High School
    • 6th Garrett Starley, Millard High School
  • 215
    • 1st Thomas Kesler, Millard High School
    • 2nd Zach Taylor, Grand County High School
    • 3rd Dallin Schiers, Parowan High School
    • 4th Kaleb Young, South Sevier High School
    • 5th Cody Angell, South Summit High School
    • 6th Josh Robinson, Beaver High School
  • 285
    • 1st Colten Argyle, South Sevier High School
    • 2nd Eric Lyman, North Sevier High School
    • 3rd Johnathan Munoz, Millard High School
    • 4th Jesse Grover, San Juan High School
    • 5th Beto Nelson, Grand County High School
    • 6th Karl Quarles, South Sevier High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Page

UtahWrestling.org P.O. Box 1418 West Jordan, Utah 84084 (801) 641-9832 E-Mail