Home - News - Calendars - Forms - Records- Links - Contact Us
High School
Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites
Utah Wrestling Coaches Assoc.

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Greco-Roman

Rankings
Tournament Results
State Results
Club Sites
USA Wrestling Utah

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites

 

 

 

 
 
 
 

 

 

1A State Championships

Team Results

  • 1st Wayne High School 217
  • 2nd Altamont High School 164.5
  • 3rd Piute High School 116
  • 4th Rich High School 115
  • 5th Duchesne High School 87
  • 6th Panguitch High School 83

Individual Results

Brackets

  • 103
    • 1st Colton Miles, Altamont High School
    • 2nd Jeffrey Stephenson, Wayne High School
    • 3rd Brady Owens, Panguitch High School
    • 4th Chet Goodrich, Altamont
  • 112
    • 1st Skye Marshall, Panguitch High School
    • 2nd Robert Porter, Piute High School
    • 3rd Jake Farnsworth, Altamont High School
    • 4th Braden Perry, Altamont High School
  • 119
    • 1st Doug Stewart, Wayne High School
    • 2nd John Herrera, Rich High School
    • 3rd Nick Samuels, Altamont High School
    • 4th Tyler Reinhardt, Duchesne High School
  • 125
    • 1st Tyler Allen, Piute High School
    • 2nd Matt Young, Panguitch High School
    • 3rd Jake Webb, Rich High School
    • 4th Kasey Krizman, Duchesne High School
  • 130
    • 1st Tyler Hunt, Wayne High School
    • 2nd Randy Bird, Altamont High School
    • 3rd Kody Abbott, Duchesne High School
    • 4th Lydell Benn, Whitehorse High School
  • 135
    • 1st Robert Morrill, Wayne High School
    • 2nd James Jurado, Piute High School
    • 3rd Braiden Davis, Milford High School
    • 4th Theo Jones, Whitehorse High School
  • 140
    • 1st Brock Cooper, Wayne High School
    • 2nd Ford Stewart, Panguitch High School
    • 3rd Tyrell Carter, Altamont High School
    • 4th Ry Cochran, Escalante High School
  • 145
    • 1st Glenn Woods, Duchesne High School
    • 2nd Curtis Huitt, East Carbon High School
    • 3rd Casey Iorg, Altamont High School
    • 4th Sam Adams, Panguitch High School
  • 152
    • 1st David Herrera, Rich High School
    • 2nd Troy Hoover, Wayne High School
    • 3rd Clansy Win, Altamont High School
    • 4th Maclain Miles, Altamont High School
  • 160
    • 1st Ryan Pugh, Altamont High School
    • 2nd Austin Hiskey, Wayne High School
    • 3rd Kevin Morrill, Piute High School
    • 4th LaDell Brinkerhoff, Altamont High School
  • 171
    • 1st Pake Joe, Whitehorse High School
    • 2nd Zach Argyle, Rich High School
    • 3rd Bobby Mitchell, Altamont High School
    • 4th Jordan McCourt, Wasatch High School
  • 189
    • 1st Trevor Peterson, Wayne High School
    • 2nd Sean Weston, Rich High School
    • 3rd Bryant Bridge, East Carbon High School
    • 4th Travis Jenson, Duchesne High School
  • 215
    • 1st Victor Jurado, Piute High School
    • 2nd Weston Johnson, Wayne High School
    • 3rd Shane Wilkerson, Duchesne High School
    • 4th Zach Marler, Rich High School
  • 275
    • 1st Reece Fullmer, Piute High School
    • 2nd Eric Wells, Wayne High School
    • 3rd Braden Cornia, Rich High School
    • 4th Anthony Heintzelman, Duchesne High School
       
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Pages - Tournament Feedback Pages

 

UtahWrestling.org 11342 South Woodhill Drive Sandy, Utah 84092 (801) 641-9832 E-Mail