Home - News - Calendars - Forms - Records- Links - Contact Us
High School
Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites

Utah Valley State College

Wolverine Wrestling
Dual Meet Results
Tournament Results
Freestyle

Rankings
Tournament Results
State Results
Club Sites

Greco-Roman

Rankings
Tournament Results
State Results
Club Sites

Junior High

Rankings
Dual Meet Results
Tournament Results
State Results
Team Sites

 

 

 

 
 
 
 

 

 

1A State Championships

Team Results

  • 1st Altamont High School 187
  • 2nd Rich High School 181
  • 3rd Wayne High School 179
  • 4th Panguitch High School 102
  • 5th Piute High School 93
  • 6th Duchesne High School 72
  • 7th Whitehorse High School 53.5
  • 8th East Carbon High School 37
  • 9th Milford High School 13
  • 10th Escalante High School 3

Individual Results

  • 103
    • 1st Colten Miles, Altamont High School
    • 2nd Skye Marshall, Panguitch High School
    • 3rd Alex Wright, Milford High School
    • 4th Braden Perry, Altamont High School
  • 112
    • 1st Nick Samuals, Altamont High School
    • 2nd Matt Young, Panguitch High School
    • 3rd Doug Stewart, Wayne High School
    • 4th Robert Porter, Piute High School
  • 119
    • 1st Tyler Allen, Piute High School
    • 2nd Keno Benally, Whitehorse High School
    • 3rd Randy Bird, Altamont High School
    • 4th Tyler Hunt, Wayne High School
  • 125
    • 1st Mykel Walsh, Panguitch High School
    • 2nd Sid Thayne, Altamont High School
    • 3rd Casey Krizman, Duchesne High School
    • 4th Bronc Grinstead, Altamont High School
  • 130
    • 1st Lydell Norris, Rich High School
    • 2nd Robert Morrill, Wayne High School
    • 3rd Shay Thayne, Altamont High School
    • 4th Theo Jones, Whitehorse High School
  • 135
    • 1st Ford Stewart, Panguitch High School
    • 2nd Dirk Green, Rich High School
    • 3rd Brock Cropper, Wayne High School
    • 4th Duston Allred, Duchesne High School
  • 140
    • 1st David Herrera, Rich High School
    • 2nd Curtis Huitt, Escalante High School
    • 3rd Troy Hoover, Wayne High School
    • 4th Tyrell Carter, Altamont High School
  • 145
    • 1st Tyson Iorg, Altamont High School
    • 2nd Glen Woods, Duchesne High School
    • 3rd Spencer Larsen, Wayne High School
    • 4th Laddell Brinkerhoff, Altamont High School
  • 152
    • 1st Duston Bessenger, Rich High School
    • 2nd Andrew Englestead, Panguitch High School
    • 3rd Austin Hiskey, Wayne High School
    • 4th Miclain Miles, Altamont High School
  • 160
    • 1st Steven Hatch, Piute High School
    • 2nd Ronnerick Tapahe, Whitehorse High School
    • 3rd Mike Johnson, Wayne High School
    • 4th Brayden Oman, Altamont High School
  • 171
    • 1st Adam Argyle, Rich High School
    • 2nd Chris Bench, Duchesne High School
    • 3rd Trevor Peterson, Wayne High School
    • 4th Bobby Mitchel, Altamont High School
  • 189
    • 1st Casey Stewart, Wayne High School
    • 2nd Mat Gregory, Rich High School
    • 3rd Victor Jurado, Piute High School
    • 4th Cody Killian, Duchesne High School
  • 215
    • 1st Heston Farnsworth, Altamont High School
    • 2nd Joey Weston, Rich High School
    • 3rd Cameron Argyle, Richfield High School
    • 4th Reece Fullmer, Piute High School
  • 275
    • 1st Sean Weston, Rich High School
    • 2nd Ryan Leonard, Escalante High School
    • 3rd Eric Wells, Wayne High School
    • 4th Weston Johnson, Wayne High School
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Coach Feedback Pages - Tournament Feedback Pages

 

UtahWrestling.org 1133 East 11780 South Sandy, Utah 84094 (801) 641-9832